Liczniki motogodzin

Coś nie działa? Motocykl nie odpala? Nie wiesz od czego jest dana śruba? Tutaj się dowiesz jak naprawiać i serwisować swój motocykl!
Manhatan
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Motocykl: stoczterdzieścicztery
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Liczniki motogodzin

Post autor: Manhatan » pn, 2 mar 2009, 17:53

A ja kupiłem i nie żałuję. Podejrzewam, że te urządzenia dużo bardziej precyzyjnie wskażą ilość przepracowanych przez silnik motogodzin, aniżeli zwykłe przeliczanie minut z zegarka, które jakby nie patrząc nie dają nam żadnego konkretnego odnośnika.

Lepsze to, jak zastanawianie się po każdej jeździe czy jeździłem 3, a może 3 i pół godziny... Ale to tylko moje osobiste zdanie, zrobiłem już kilkanaście mh, przy określonej liczbie robiłem wszelakie wymiany i nic mnie póki co nie zawiodło - na szczęście.
KTM SX 144 2008r.

tomi
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: HONDA CRF250R

Post autor: tomi » wt, 10 mar 2009, 21:21

przeczytalem wszystkie posty i nadal niewiem ile to 1mtg, jedni pisza ze 1mtg =1h,drudzy ze 1,5-2h a jeszcze kiedys gdzies wyczytalem ze wypalenie jednego baku czyli 7 litrow paliwa to 2mtg prawda to? Jak kupilem crf 250r to koles mowil ze smigal nia pol roku i niemial z nia zadnych problemow przypuszczam ze nic tam nie wymienial oprocz oleju,ja od kupna pojezdzilem na niej okolo 30h i nawet oleju niewymienilem bo niewiedzialem ale smiga bez zarzutow,teraz jak przyjade na urlop to wymienie olej i filtr no i zmierze zawory.Przyznam szczeze ze niewiedzialem przed kupnem, ze przy crosowkach trzeba chodzic jak przy malym dziecku,wymiana tloka po 20mtg a nawet 40mtg przeraza mnie bede nia smigal az stanie a wtedy zrobie kapitalke czyli wymienie nowy cylinder ,tlok,zawory no i jak bedzie koniczne to korbe no i wtedy bede dbal jak w ksiazce pisze.pozdrawiam wszystkich crossowcow

Restive
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: KTM 450 exc Six Days '09

Post autor: Restive » sob, 21 mar 2009, 18:17

Z racji tej, że jest to mój pierwszy post, witam Wszystkich serdecznie i od razu proszę o pomoc.

Jestem amatorem off-u, dzisiaj odebrałem exc i już pojawiła się pierwsza wątpliwość. Mój licznik roboczogodzin przyjmuje formułę: "00 00 o" i po pierwszej jeździe pokazał "00 00 9" a ODO - 16 km. Moje głupie pytanie jest takie -ile motogodzin przejechałem? I co oznacza cyfra na końcu? Czy to są pełne dziesiątki minut co by oznaczało, że przejechałem 90 min, czyli 1,5 motogodziny?
Proszę o wyrozumiałość :oops:
Pozdrawiam!

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: lordkubus » sob, 21 mar 2009, 19:33

mi sie zdaje kolego ze zrobiles 0,9mtg czyli prawie jedna mtg.
Mtg oblicza sie tak czas pracy silnika i obroty czyli mozna jechac jakis odcinek pyrkajac to bedzie x mtg a jadac ten sam odcinek na pelnej piz.... to bedzie y mtg samemu bardzo ciężko to obliczyć.
A co do sensu tych liczników w każdej maszynie jest takie ustrojstwo i pracuje tak samo jak te zakładane i ma ta sama zasade dzialania.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Motocykl: YZF250, KXF250
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy

Post autor: amator » sob, 21 mar 2009, 23:55

Restive pisze:Z racji tej, że jest to mój pierwszy post, witam Wszystkich serdecznie i od razu proszę o pomoc.

Jestem amatorem off-u, dzisiaj odebrałem exc i już pojawiła się pierwsza wątpliwość. Mój licznik roboczogodzin przyjmuje formułę: "00 00 o" i po pierwszej jeździe pokazał "00 00 9" a ODO - 16 km. Moje głupie pytanie jest takie -ile motogodzin przejechałem? I co oznacza cyfra na końcu? Czy to są pełne dziesiątki minut co by oznaczało, że przejechałem 90 min, czyli 1,5 motogodziny?
Proszę o wyrozumiałość :oops:
Pozdrawiam!
Nie. nie przejechałeś ani 90 min co stanowi zreszta 1,5 godz :lol: . obliczanie jest proste . 0,1 godziny to nic innego jak godzina podzielona na 10. to znaczy 60 minut podzielone przez 10 =6 minut. proste nie :?: . czyli przejechałes 9 razy 6 =54 minuty, a konkretnie to silnik twojego motura pracował 54 minuty ty w tym czasie mogłes jechać i modłeś stać zatrzymany. czas biegł . dlatego czy silnik pracuje na wolnych obrotach czy na pełnej pi...dzie to czas jaki przepracował jest jednakowy :shock: jesli chodzi o wymianę tłoka i innych podzespołow jak na przykład oleju w silniku .
Jasne ? pozdarwiam :drinkers:

superpimp

Post autor: superpimp » ndz, 22 mar 2009, 00:27

Prawda jest taka że niestety ale tanie liczniki liczą poprostu w minutach czas pracy silnika i nie jest to uwarunkowane czy dajemy po piz*zie czy nie poprostu 1h=1mth dopiero liczniki których cena oscyluje w granicach 400zł biorą pod uwagę obciążenie silnika.

Restive
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: KTM 450 exc Six Days '09

Post autor: Restive » ndz, 22 mar 2009, 08:33

Teraz jasne :D

Dziękuję i pozdrawiam!

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy

Post autor: amator » ndz, 22 mar 2009, 12:24

superpimp pisze:Prawda jest taka że niestety ale tanie liczniki liczą poprostu w minutach czas pracy silnika i nie jest to uwarunkowane czy dajemy po piz*zie czy nie poprostu 1h=1mth dopiero liczniki których cena oscyluje w granicach 400zł biorą pod uwagę obciążenie silnika.
wierutna bzdura , nawet najdroższy licznik czy ten za 400 zl mierzy tylko czas pracy silnika bez względu na obciązenie. :wink:

superpimp

Post autor: superpimp » ndz, 22 mar 2009, 12:31

tak posłyszałem w serwisie gdy pytałem o liczniki motogodzin no ale pewnie poprostru chciał bym kupił taki za 500zł hehe ale ja jakoś żyje bez takowego licznika.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy

Post autor: amator » ndz, 22 mar 2009, 13:11

superpimp pisze:tak posłyszałem w serwisie gdy pytałem o liczniki motogodzin no ale pewnie poprostru chciał bym kupił taki za 500zł hehe ale ja jakoś żyje bez takowego licznika.
O, teraz zgadzam sie z toba całkowicie. na poparcie http://pl.wikipedia.org/wiki/Motogodzina
Pozdrawiam :wink:

mały
VIP
VIP
Motocykl: Yamaha YZ250F '18

Post autor: mały » ndz, 22 mar 2009, 17:37

Liczyłem 3 razy wg podanego wzoru dla maszyn o zmiennych obrotach i dla różnych obrotów wychodzą inne wyniki...
Można przeprowadzić prosty test ze stoperem i zmierzyć ile nabije motogodzin na luzie w ciągu godziny :P

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: SXF250, SX125,

Post autor: SUCHY95 » ndz, 22 mar 2009, 19:39

witam,panowie moim zdaniem nie ma o co bic piany,liczniki te pomagaja nam uzytkownikom dbac o swoje super fury,i np jezeli ustalamy ze wymiane oleju przeprowadzamy co 10mth to robmy to wg wskazan tego licznika i bedzie oki,a czy rzeczywiscie jest to ok 9h,czy 11h to i tak nic sie zlego nie stanie,najwazniejsze jest aby nie bylo to czasem 30h,i do tego licznik jest nam potrzebny,niektorzy przeliczaja mth na ilosc spalonego paliwa,albo inne metody,ktore wymagaja skrupulatnego zapisywania i tez nie narzekaja,wiec liczniki te maja nam pomagac, aby jak nawiecej czasu poswiecic jezdzie i przyjemnosci z niej :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i Serwis”