BUDOWA TORU - co i jak?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: witson » wt, 29 sty 2008, 14:43

Po prostu trzeba wbić tabliczke teren prywatny zakaz wstępu, żadnych regulaminów korzystania z torów, nawet punkt że jeździ sie na własną odpowiedzialność nie ma znaczenia przed sądem, właściciel obiektu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo korzystających więc jak to prywatny tor i oficjalnie nie dajesz każdemu z niego korzystać to spoko, my jako klub mamy wykupione ubezpieczenie oc toru, ale do 100% szczęścia każdy użytkownik powinien sam się ubezpieczyć oraz wykupić oc dla motocykla.

fredi
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 17:15
Motocykl: kx 85'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ludźmierz;D
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: fredi » pt, 19 gru 2008, 21:09

Jak myslicie budowa toru na podlozu bardziej kamienistym oplaca sie ??

mati sx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 15:24
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: mati sx » pt, 19 gru 2008, 22:05

Witam wszystkich jak zrobić na płaskim polu tralkę? Coś w stylu ostatniego PPZM w Lublinie (Elizówka) lub podobnego do tego
http://pl.youtube.com/watch?v=7vh6AGkvSZw Najbardziej interesuje mnie jakie narzędzia budowlane będą potrzebne i jak to wymierzyć.
pozdro :D

ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: ZIOM_YO » sob, 7 lut 2009, 22:06

Ja mam takie pytanie trochę z innej beczki. U mnie nie ma wolnego terenu typu 4 ha :( , jedyne co możemy wykorzystać to pas między Odrą a wałem. Są tam fajne górki, rowy i mokradła.
Mam takie pytanie czy mogę latać na tym terenie bez komplikacji, czy mogę wsiąść kopare i zrobić ze 3 "dziury". Chłopaki z 4x4 latają tam samurajami i jakoś orają ale wiadomo ich tak nie słychać :D . Może ma ktoś doświadczenia tego typu, a może ktoś się dowiadywał bo nie wiem czy jak nadjedzie straż leśna to odkręcać manete i but :twisted: czy sobie z nimi pogadać :wink: .

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 13 wrz 2008, 23:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: lordkubus » czw, 19 lut 2009, 17:16

Ja właśnie zastanawiam się czy nie zacząć budować toru już troche u nas ludzi też jeździ maszyny budowlane mam nawet pare bo sie tym zajmuje dostep do ziemi też jest tylko gorzej z terenem :/ Może z gminy dało by rade wyciągnąc kawałek gruntu na ten cel jakiś nie użytek tylko to się raczej wiąże z założeniem klubu ? Co wy o tym myślicie ? Bo nie wiem czy w to się pakować wogule ?

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: WLD_Wlodi » czw, 19 lut 2009, 22:43

lordkubus pisze:Ja właśnie zastanawiam się czy nie zacząć budować toru już troche u nas ludzi też jeździ maszyny budowlane mam nawet pare bo sie tym zajmuje dostep do ziemi też jest tylko gorzej z terenem :/ Może z gminy dało by rade wyciągnąc kawałek gruntu na ten cel jakiś nie użytek tylko to się raczej wiąże z założeniem klubu ? Co wy o tym myślicie ? Bo nie wiem czy w to się pakować wogule ?
My próbowaliśmy zrobić coś w tym kierunku, żeby dostać od gminy jakiś nieużytek. Gmina poważnie się nami zainteresowała, przedstawiliśmy naszą propozycje, po miesiącu poszliśmy i dowiedzieliśmy sie że chętnie by nam dali teren, ale nie mają ŻADNYCH nieużytków :/

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 13 wrz 2008, 23:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: lordkubus » sob, 21 lut 2009, 14:43

Nic nie zaszkodzi pójść zapytać a przydało by się u nas coś takiego zrobić bo u nas żadnego toru w okolicy nie ma :/ (gmina kąty wrocławskie) we wrocławiu też już nie ma bo mokry dwór zmienił właściciela i nie wiadomo jak to bedzie a oborniki śląskie też zamknięte zostają tory z okolic jeleniej góry daleko dość lub grodków.

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 13 wrz 2008, 23:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: lordkubus » ndz, 1 mar 2009, 21:52

nie chce zakładać nowego tematu ale co trzeba zrobić i gdzie się udać żeby założyć klub sportowy w tym wypadku motocross ? Jakie są wymagania wobec takiego klubu ? Trzeba jakiś haracz odprowadzać miesięcznie ?
Pozdro

Bober
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 14 lut 2009, 23:02
Motocykl: Cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Bober » pn, 2 mar 2009, 16:54

Trzeba skrzyknąć ok. 15 osób, wybrać tymczasowy zarząd i powierzyć mu rejestrację stowarzyszenia w sądzie. Po rejestracji należy złożyć do właściwego Zarządu Okręgu PZM wniosek o przyjęcie w poczet członków.

Mniej więcej coś takiego...

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 13 wrz 2008, 23:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: lordkubus » pn, 2 mar 2009, 22:21

15 osób będzie spokojnie tylko chodzi mi jakie są opłaty takiego przedsięwzięcia ? ktoś wie może ? Bo ogólnie chciałbym założyć klub żeby od gmina wspomogła klub jakimś kawałkiem nie użytku.... Załatwiłem już za free mase ziemi bo niedaleko budują obwodnice i by z chęcią mi ją przywieźli maszyny są tylko grunt potrzebny... Jak by ktoś miał jakieś konkretne wskazówki jak ten problem rozwiązać i z czym do kogo uderzać bym był bardzo wdzięczny :) pozdro

dzumek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 29 gru 2008, 19:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: dzumek » pn, 16 mar 2009, 20:41

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=21exj0z&s=5
co wy na to?? cos dodaj lub ujac?

Bober
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 14 lut 2009, 23:02
Motocykl: Cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Bober » pn, 16 mar 2009, 21:24

Wydaje sie ok. Zakrętów lewych i prawych prawie tyle samo. Ale ciężko określić czy jest dobrze nie znając terenu :? W wolniejszych fragmentach toru można rzucić duże opony wypełnione ziemią i jakieś drewniane bale :twisted: Coś w stylu enduro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”