Ciekawe patenty - warto poczytać!

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Ciekawe patenty - warto poczytać!

Post autor: piasektt » śr, 5 kwie 2006, 10:52

Witam

Wpadłem na pomysł że powinien powstać temat: "ciekawe patenty" chodzi mi o jakieś ciekawe pomysły, zastosowania w naszym sporcie. Chodzi mi o mechanike (ale nie chodzi mi o wiejskie patenty z młotkiem i drutem w roli głównej :) ) O ubranie ... i tak dalej

Porady i patenty enduro - Podpaska

Stary patent znany z twardego enduro, stosowany przez tych, którzy mają tendencję do zbyt dużego pocenia się. Dla niektórych pewnie jest śmieszny patent, ale dla znającym się na hardenduro nie jest do śmiechu gdy pot leje się z czoła, przenika przez gąbkę w goglach i leci do oczu, lub co gorzej wpada do wnętrza okularów i całkowicie zasłania widok. A przetarcie od wewnątrz tak zmoczonej szybki w goglach oznacza zwykle trwałe jej porysowanie (wewnętrzna szyba jest bardzo miękka).
Gdy więc jest lato i pewność dużego oddawania potu wkładamy do wnętrza kasku zwykłą podpaskę. Najlepsze są te ze skrzydełkami. Dzięki klejowi na skrzydełkach można takie podpaski solidnie przymocować do wyściółki kasku. W rezultacie pot leci do podpaski zamiast do gogli. Sprawdzone i testowane na zawodnikach. Oczywiście stosowania tamponów mija się z celem :) Jest to propozycja dla tych, którzy nie lubią jeździć w kominiarkach lub specjalnych czapeczkach zakładanych pod kask, a pochłaniających pot.

pzdr

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » śr, 5 kwie 2006, 11:19

Dobre! Już widzę minę żony gdy na liście zakupów dopiszę jej podpaski...
Następny patent z hard-enduro: zamiast zwykłych skarpet zakładamy neoprenowe-takie jakich uzywa sie w sportach wodnych. Problem wylewającej się z butów wody, błota przestaje nas wówczas interesować.
Extremaliści gdy temperatury wody są bardzo niskie, a jeździć się chce mogą próbować zakładać pod spód cały kombinezon "piankę". Patentu z kombinezonem nie testowałem.
Ostatnio zmieniony śr, 5 kwie 2006, 14:47 przez gajowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: piasektt » śr, 5 kwie 2006, 13:04

Porady i patenty enduro - Urwane końcówki klamek

Przypadłość stara jak same klamki. Końcówki (kulki) na końcach klamek sprzęgła i hamulca mają tendencję do wyłamywania się szczególnie wówczas, gdy na kierownicy zamontowane są pełne handbary. W przypadku listków ryzyko ułamania się końcówki jest znacznie mniejsze. Problem w tym, że wielu jeźdźców nie potrafi się przełamać i zrezygnować z solidnych handbarów na rzecz delikatnych – wydawałoby się – listków. Tymczasem tego rodzaju osłony dłoni świetnie dają sobie radę nawet przy poważnych spotkaniach z matką-ziemią. Nie trzeba dodawać, że osłona przed gałęziami i krzakami jest równie skuteczna.
Gdy jednak ułamie nam się końcówka klamki, nie musimy od razu kupować nowej. Końcówkę można dorobić samemu. Są na to dwa patenty.
Jeden to napawanie aluminiowej końcówki, co niestety nie jest takie proste, gdyż wymaga spawania aluminium, a tego nie każdy warsztat się podejmie. W takim przypadku klamkę ucina się o kilka centymetrów i dopiero wówczas napawa nową końcówkę. Krótsza klamka oznacza o wiele mniejsze ryzyko złamania końcówki. Znane są przykłady, gdy tak zrobiona dźwignia działała przez wiele lat bez wyłamania się.
Drugi patent można z powodzeniem zastosować samemu. Końcówkę klamki wykonuje się z poxiliny – dwuskładnikowego kleju przypominającego w konsystencji plastelinę. Urabiamy odpowiednią ilość masy, na odtłuszczoną końcówkę klamki przyklejamy kulkę i ją modelujemy. Każdy wykonuje taką końcówkę, jaka najlepiej leży mu pod palcami rąk – jedni tworzą zwykłą kulkę, inni bardziej płaską, jeszcze inni modelują coś na kształt kwadratowego klocka. Wszystko po to, aby jak najlepiej czuć dźwignię pod palcami.
Pamiętajmy jednak o tym, że z tak przerobioną klamką nie dopuszczą nas do zawodów enduro i motocross rozgrywanych według Regulaminu Sportów Motorowych oraz przepisów FIM, gdyż jest to z tymi przepisami niezgodne (czyli nie dopuszczą nas np. do żadnych zawodów sygnowanych przez Polski Związek Motorowy).

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » śr, 5 kwie 2006, 15:07

a po co wam te kulki?? ja jak zlamie to nie robie zadnej kulki bo po co??? :roll: malo prawdopodobne ze sie bedzie slizgac... na rekawiczkach jest taka guma specjalna od tego... ja kupie nowa klamke jak mam okazje byc w sklepie :)

PS . a macie patent jak przyciszyc tlumik ?? (tylko nie ze kupic nowy bo to jasne... ale taki zeby byl jush na starym tlumiku)
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Autor tematu
piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: piasektt » śr, 5 kwie 2006, 15:28

Isbi pisze: PS . a macie patent jak przyciszyc tlumik ?? (tylko nie ze kupic nowy bo to jasne... ale taki zeby byl jush na starym tlumiku)
Wymień wate ! :lol:

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » śr, 5 kwie 2006, 15:53

Robiłem kiedyś dla jednego zawodnika (nazwisko pominę milczeniem, mimo ze już nie startuje) taki mały patent który się sprawdził w SX 450 którą startował. Wydech był Akrapovića (ten z tytanu). W części łączącej kolanko z tłumika z kolankiem z głowicy dałem parocentymetrową stożkową zwężkę z aluminium. Zwężka była mocowana obiema częściami kolanek, a całkowita długość wydechu zwiększyła się o niecały 1 mm. Z zewnątrz nic nie było widać, a maszyna chodziła cichutko jak Pan Bóg nakazał...W razie konieczności 2 minuty i zwężka lądowała w kieszeni mechanika i wszystko wracało do normy. Spadek mocy był stosunkowo mały, obawialiśmy się że sprzęt całkiem się zamuli.

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » śr, 5 kwie 2006, 19:00

Ten patent z podpaską wymiślił już wcześniej Dominik Szymański.

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » śr, 5 kwie 2006, 20:04

"tuning" hamulca w rmx 50
a wiec tak: chcialem odpowietrzyc hamulec i nie da rady ale rozpracowalem to cale dziadostwo... w rmx przy pompce przedniego hamulca i klamce znajduje sie taki szpic co sie wklada w pompke i do klamki. Moj brat zgubil cos takiego i sie meczylem co by tu dorobic, wsadzilem tam wentylek od rowera :wink: :lol: i nie moglem odpowietrzyc wiec sie kaplem o co chodzi w tym wszystkim, poprostu wentylek byl za krotki zmienilem na srubke i wszystko dziala. Wiec gdzie tu tuning?? otoz srubka jest dluzsza od tego szpikulca malego i wystarczy leciutko nacisnac na hamulec i jest jak brzytwa 8)

PS niby proste ale moze sie komus przydac taki patent bo w rmx nie ma tam regulacji jak to w innych moto jest

PS2 mozliwe ze nie tylko w rmx tesh tak jest, mysle ze w innych motorowerach z takimi hamulcami sie da zrobic :wink:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » pt, 14 kwie 2006, 20:45

smar do lancucha

kupujemy puszke tawotu, :shock: tak tawotu , 1l smaru do lacuchów pil motorowych nastepnie dodajemy odpowiednie ilosci i mieszamy (konsystencja do wyboru , to zalezy od ciebie)

smar o wiele tanszy , a równie skuteczny jest tylko problem z tym ze sie troszke motor brudzi ale to zawsze mozna zmyc. Taki smar starcza na caly sezon :wink:

uzywam do "dozowania" malego opakowania Ludwika :P
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

kruszon
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 586
Rejestracja: ndz, 3 gru 2006, 18:35
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kruszon » pn, 9 kwie 2007, 16:02

Odświerzamy :)

Kupiłem Jadźke, która na pierwszy rzut oka nie była użytkowana amatorsko ale widać, że właściciel o nią dbał Very Happy .

http://w2.bikepics.com/pics/2007%5C04%5 ... 4-full.jpg

Na tym zdjęciu jak się dobrze przypatrzycie widać, że gaźnik jest spięty opaskami uciskowymi ( czarnymi ). Pewnie po to aby gaźnik był nieruchomy co np. w mojej byłej YZcie ruszał się w każdą strone.

Drugim patentem jest tylny boczek od strony tłumika!!
http://w2.bikepics.com/pics/2007%5C04%5 ... 7-full.jpg
Również jak się dobrze przypatrzycie widoczna jest szara mata. Z ciekawości zdjąłem ten boczek i okazało się, że jest to mata termowyzyjna ( czy jakoś tak ). Pewnie jest założona po to aby nie przypalał się plastik od tłumika. Po oderwaniu kawałka tej maty były widoczne ślady przypalenia.


Może to patenty, które są u Was spotykane na codzień ale ja się z nimi spotkałem poraz pierwszy...



A KTO WIE CO TO JEST???????????
http://www.h5.dion.ne.jp/~sayuta/img_7318.jpg
<<WROCŁAWSKI KLUB MOTOCROSSOWY>> DOŁĄCZ DO NAS!
www.motocross.wroclaw.pl
https://www.facebook.com/motocross.wroclaw

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » pn, 9 kwie 2007, 16:11

Odmrażacz do szybki od gogli? :lol:

CO TO MA BYĆ ?! :rolleyes:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pn, 9 kwie 2007, 18:29

Ciśnieniowy kranik paliwa ? :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”