Derbi Senda SM - czy warto kupić? Wasze opinie i komentarze?

Awatar użytkownika
EXC rider
VIP
VIP
Posty: 349
Rejestracja: czw, 19 maja 2005, 15:31
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: EXC rider » wt, 14 mar 2006, 18:31

Posiadalem kiedys derbi sende model R. Motorower bardzo przyjemny, ale nie nadawal sie do jazdy w terenie a tym bardziej na torze :oops: ale mowa tutaj o SM. A wiec do 5000zl spokojnie kupisz taki motorower. Wersja SM idealnie nadaje sie do jazdy po miescie, mozesz nia rowniez wjechac do lasu na ubite sciezki ale do tego przydalyby sie inne opony. Co do jego mocy to uwazam ze jak na motorower nie jest wcale taka slaba. Wiadomo, ze sa mocniejsze w klasie np HM- ale to jest motorower stworzony do rajdow enduro a taki Cie chyba nie interesuje. Podsumowujac, jezeli twoja dziewczyna nie posiada prawka to uwazam ze kupno takiego motoroweru bedzie dobrym rozwiazaniem.

Pablo07
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 14 mar 2006, 22:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pablo07 » wt, 14 mar 2006, 23:12

Moim zdaniem derbik bedzie dobry dla twojej dziewczyny sam jestem uzytkownikiem derbika i moge powiedziec ze to dobry motorower fakt ze zawieszenie nienadaje sie zabardzo w teren :? ale na lesnie sciezki bez problemu.Mocy tesh starczy jest mniejwiecej taka sama jak w rmx lecz do 5tys sende sm bedziesz miał ciezko kupic chyba ze chcesz R to moge ci moja polecic bo mam na sprzedaz 8)

OLO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 15 sty 2006, 17:00
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: OLO » wt, 14 mar 2006, 23:36

Ja mam RMX'a , naprawde polecam :) wcale się nie psuje i wogle. wydaje mi się ze w teren jest dobry jak dla początkującego ( początkującej ) ... Bardzo dobry do nauczenia się jeździć ...


http://www.extremeracing.pl zapraszam na stronke :) był dział komis i tam stał mój RMX ale zrobili przebudowe na stronie i komisu na stronie nie ma :(
Motoryna => Suzuki RMX 50 :)

Autor tematu
Maciek cr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: czw, 4 sie 2005, 14:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Maciek cr » czw, 16 mar 2006, 06:50

Dzięki za porady. Postanowilismy dozbierac kase i kupić yamache dt50sm z 2004-2005 roku. Dziewczynie sie cholernie podoba mi też no i to yamaha a nie derbi

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » sob, 18 mar 2006, 14:45

Moim zdaniem to nie jst dobry wybór,ta DT jest droga i do tego słaba(i mi gość z Yamahy mówił ze nie mozna jej tuningować bo od razu się posypie).Już bym wołął derbi które jest ma 8km standardowo i idzie z 90km/h poo odblokowaniu a ta DT ma 1,6KW nie wiem ile to jest dokładnie ale pewnie ze 3km po odblokowaniu moze mić z 5-6km a prędkosć maks.50km/h taka podobno jest niestety :?

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » sob, 18 mar 2006, 16:16

ogladales jednoslada gdzie testowali ta DTke ? Jesli jest zmulona ledwo podjezdza pod gorke, ale odblokowana bez problemu osiaga 80-90 km/h
pozdroo

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » sob, 18 mar 2006, 16:45

90 na pewno nie pójdzie.mi gość z yamahy mówił że ta dt standardowo idzie z 50km/h ta wersja SM ,po odblokowaniu z 75km/h no może 80 z górki przy dobryw wiertrze:](czyli tyle mniejwięcejco rmx i senda.)90 to moze licznij pokazyje. Ale odblokowanie tej nowej dt nie jest podobno takie ładwe jak w rmx-ie :wink:

Awatar użytkownika
EXC rider
VIP
VIP
Posty: 349
Rejestracja: czw, 19 maja 2005, 15:31
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: EXC rider » sob, 18 mar 2006, 18:02

Moja przygode z motocyklami a wlasciwie z motorowerami zaczalem od Derbi Sendy R(00). Mialem okazje porownac mojego derbika miedzy innymi do Dt 50 (05) i Rieju RR (03). Moje wrazenia sa takie: pod wzgledem silnikowym DT wyraznie odstaje od konkurencji. (wszystkie byly odblokowane) Co do v-max to moje derbi bylo najszybsze ok 100km/h (na seryjnych przelozeniach) Nie wiem jakie przelozenia mialy inne motorowery. Rieju rozpedzalo sie do ok 85km/h a DT byla najwolniejsza. Rieju mialo natomiast najlepsze przyspieszenie. Co do zawieszenia to zdecydowanie najgorsze bylo w rieju. W derbi i Dt rowniez pozostawialo duzo do zyczenia. Nie jezdzilem natomiast na RMXie i innych motorowerach dlatego nie moge sie na ich temat wypowiedziec.

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » sob, 18 mar 2006, 22:30

Ja mam rmx... moc jest dobra przyspieszenie fajne v-max 95 a czasem 80 :shock: nie wiem czemu tak jest ale jak jest zimniej i sucho to idzie 90 a jak jest ciplo to tylko 80 na 2 na kole da sie jezdzic 8) 8) zawiasy tesh moglyby byc lepsze hamulce dobre nie wiem jak w innych bo nie testowalem nigdy oprocz mojej starej dt automata :lol: ale to porazka...... :roll:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » sob, 18 mar 2006, 22:35

Isbi pisze:Ja mam rmx... moc jest dobra przyspieszenie fajne v-max 95 a czasem 80 :shock: nie wiem czemu tak jest ale jak jest zimniej i sucho to idzie 90 a jak jest ciplo to tylko 80 na 2 na kole da sie jezdzic 8) 8) zawiasy tesh moglyby byc lepsze hamulce dobre nie wiem jak w innych bo nie testowalem nigdy oprocz mojej starej dt automata :lol: ale to porazka...... :roll:

Ta różnica prędkości jest spowodowana tym, że nie zmieniasz prawdo podobnie dyszy głównej w gaźniku i temperatura gra tu główną rolę.
To działa tak, że jak jest zimno to powietrze zmniejsza swoją objętość i jak wpada do gorącego silnika to się zwiększa. Wtedy mieszanka paliwowo-powietrzna nie jest w odpowiednich proporcjach. Jak poregulujesz trochę gaźnikiem to zobaczysz, że jak dasz mu dużo powietrza to motor będzie jechać jak setka, ale przez 2 minuty, bo potem się zatrze. Takie skoki temperatury nie mają wpływu wyjątkowo dużego na stan silnika. Nie musisz się przejmować, to się tylko odbije na mocy.

Pozdro
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » sob, 18 mar 2006, 22:47

ciezko mi jest zmieniac dysze jak np jade gdzies w dzien jak jest cieplo a jak wracam wieczorem jak jest chlodniej.... nawet nie mam innych dysz do tego ale jak sie nic nie dzieje to spoko....
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Autor tematu
Maciek cr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: czw, 4 sie 2005, 14:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Maciek cr » pn, 20 mar 2006, 16:38

No i kupiliśmy jednak derrbi ponieważ jest trochę tańsze i nie mam 1005 pewności czy dziewczyna złapie bakcyla na moto. Narazie jechałem na nim 80km/h i bardzo przyjemnie sie prowadzi tylko ja to na tym trochę śmiesznie wyglądam bo za duży na to jesterm ale dziewczynie pasuje idealnie, a jak będzie zadowolona i jej sie to nie znudzi to zmienimy na coś nowszego i mocniejszego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”