Bolące palce?!

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » ndz, 1 kwie 2007, 13:57

To jest niby ćwiczenie na siłe uścisku ale również doprowadza do zwiększenia obwódów przedramienia. Może nie tak bardzo jak przy unoszeniu podchwytem i nachwytem ale w każdym ćwiczeniu na przedramie doprowadzamy do zwiększenia siły a co za tym idzie gęstości mięśnia. Nie ma takiej opcji żeby siła/wytrzymałość wzrosła a obwód pozostał ten sam.
Nie chce tutaj podważać autorytetu i doświadczenia Jacka Olszewskiego bo moja wiedza jest zerowa w porównaniu do wiedzy Pana Jacka. Podkreślam tylko fakt ze jeżeli ktoś nie chce zwiększać obwodu przedramienia to nie powinien robić nic, ani zwisów, zginania roamion, nadgarstków i ściskaczy. Wystarczy zrobić 3x max zwis na drążku i przedramie wygląda jak parówka w zaciasnym flaku. Sami możecie to sprawdzić że spuchnie, a jak spuchnie to znaczy że mięsień został naruszony i jego odbudowa spowoduje zwiększenie masy mięśnia.

Autor tematu
kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » wt, 17 kwie 2007, 19:56

Z serii "How to niepuchnące przedramie" part 2


Robimi oto takie urządzonko



Bierymy :lol: kawałek rurki o srednicy np 25mm , długość około niewiem 50cm ? zależy jak komuś pasuje , przymocowujemy sznurek , długość tak aby gdy stoisz dotykał podłoża i na końcu ciężarek 2-3kg.

zasada działania jest prosta :idea: :arrow: stoisz , nawijasz sznurek kręcąc raz w jedna , raz w druga strone (tak jak rolgaz np) po 20min w jedna i 20min w drugą czyli razem 40min cudownego , przyjemnego kręcenia :lol:

:!: :idea:
Pamiętaj : nie puszczaj sznurka odrazu tylko go rozwijaj i zwijaj :P
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

kruszon
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 586
Rejestracja: ndz, 3 gru 2006, 18:35
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kruszon » wt, 17 kwie 2007, 20:47

kotmx pisze:Z serii "How to niepuchnące przedramie" part 2


Robimi oto takie urządzonko



Bierymy :lol: kawałek rurki o srednicy np 25mm , długość około niewiem 50cm ? zależy jak komuś pasuje , przymocowujemy sznurek , długość tak aby gdy stoisz dotykał podłoża i na końcu ciężarek 2-3kg.

zasada działania jest prosta :idea: :arrow: stoisz , nawijasz sznurek kręcąc raz w jedna , raz w druga strone (tak jak rolgaz np) po 20min w jedna i 20min w drugą czyli razem 40min cudownego , przyjemnego kręcenia :lol:

:!: :idea:
Pamiętaj : nie puszczaj sznurka odrazu tylko go rozwijaj i zwijaj :P
Popieram Kota!! Gdy kupiłem pierwsze moto ( dwa lata temu ) takie oto ćwiczonko robiłem raz na dzień ( 2x po 10 minut w każdą strone ). To działa!!
<<WROCŁAWSKI KLUB MOTOCROSSOWY>> DOŁĄCZ DO NAS!
www.motocross.wroclaw.pl
https://www.facebook.com/motocross.wroclaw

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » wt, 17 kwie 2007, 22:11

Wszystko ok,ale moim zdaniem za duży ciężar te 3kg.PZdr

Seba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: wt, 26 wrz 2006, 23:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Torun
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Seba » śr, 18 kwie 2007, 10:53

maradis pisze:Z góry sorka że walne OT, ale związany z tematem bólu.
Pewnego razy gnałem po ostrym terenie, i coś zabolało mnie w łokciu był to ból kilku minutowy, później przeszedł i jak probowałem ręke wyprostować to jeszcze bolało i musiałem trzymać zgiętą, teraz od czasu do czasu jak przełoże na nią większy ciężar bądź coś innego to wraca ból i nie moge wyprostować ręki i znowu po kilku minutach przechodzi ból, i jak chce już wyprostować ręke to ból zostaje przez moment w łokciu. To taki jakby coś kłuło coś w środku, i tak piecze. :shock: Mieliście tak?
mieliscie mieliscie....typow uraz. Porada: szybko do dobrego ortopedy. Mi Pan doktor w Toruniu powiedzial tak (a zna sie na sportowych urazach) albo bedziemy przez 3 miesiace robili rozne fiki miki, krioterapie i mase lekow co w sumie guzik moze dac albo zapraszam od razu na zabieg....punkcja+blokada lokcia, tydzien prosze nie forsowac a pozniej ogien;), jezeli po 5 zabiegu nie bedzie efektow to operacja. Udalo sie po pierwszym 8). Im dluzej czekasz tym gorzej. Fakt ze sam zabieg nie jest przyjemny (igla ma z 20cm :shock: i do cieniutkich nie nalezy )trzeba uwazac po zabiegu jak przechodzi blokada....chodzilem z bolu po scianach
Seba

Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Padi CR125 » śr, 18 kwie 2007, 16:50

jak już temat bólu to mój problem nadwyrężony nadgarstek ile czasu to będzie bolało, nie mogę ruszać za bardzo dłonią czy ktoś z was miał taki mankament ?
CR125R czy CRF250R

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » śr, 18 kwie 2007, 17:06

przejdzie z czasem

P.s. WEŹ ZMIEŃ AVATAR BO DOSTANE OCZOPLĄSU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: SEBOOL » śr, 18 kwie 2007, 17:18

Mnie palce bola na pierwszych 5 okrazeniach
potem je pozadnie rozciągam i już mnie nie bola!
pozdr.
RS SERWIS

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » śr, 18 kwie 2007, 17:30

jak już temat bólu to mój problem nadwyrężony nadgarstek ile czasu to będzie bolało, nie mogę ruszać za bardzo dłonią czy ktoś z was miał taki mankament ?
Kontuzje nadgarstka są dosyć poważne, tylko nie wiem czy dobrze zdiagnozowałeś sobie kontuzje. Być może masz naruszony jakiś mięsień przedramienia, po paru dniach przejdzie a możesz stosować jakieś maści żeby przyspieszyć. Jeżeli ból po paru dniach nie ustaje to radze skonsultować sie z lekarzem. I zmień ten awatar bo to jest nieporozumienie jakieś.

Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Padi CR125 » śr, 18 kwie 2007, 17:47

w czwartek zrobiłem "beckflipa" ;) ręka bolała jeździłem motorem w piątek i niedziele czyli 3 dni od niedzieli licząc daje szanse się zagoić nie będe jeździł
CR125R czy CRF250R

Grooh
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 10 kwie 2007, 15:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Grooh » pt, 20 kwie 2007, 21:27

mnie nadgarstek tez boli czesto i przechodzi po 3 - 4 dniach. bedzie spoko :D ale jak zacznie cie boleć juz naprawde bardzoo tak ze nie dasz rady nawet dłoni położyć to jest zle.. :evil: boli potem jakies 3 tygodnie. Najlepiej stosowac masci różne np. "fastum" :D pomoze

KTM EXC 525 Supermoto '02

Grooh
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 10 kwie 2007, 15:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Grooh » wt, 24 kwie 2007, 07:53

to ja w takim razie juz rozpoczynam poszukiwania ;)

KTM EXC 525 Supermoto '02

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”