Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Dlugi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 367
Rejestracja: pn, 6 mar 2006, 19:22
Motocykl: Ćwiara YZF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: przed toba #2
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Dlugi » czw, 11 sty 2007, 20:47

"Hm... po przeczytaniu TEGO ARTYKUŁU , który tutaj Pływak dał, jaakoś powoooli się przekonuję do tych butów. Powolutku :) zobaczymy jak pójdzie w testach."

moze napisz z grubsza co tam pisz dla niezorientowanych w ang :wink:
www.INTER-CROSS.pl ----> najlepsze marki w jednym miejscu

BÓG, HONOR, MOTOCROSS

SKLEP MX _________ALLEGRO ________FIRSTRACING ________RISK RACING

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » czw, 11 sty 2007, 22:31

No ok. Pominę kawałek jak piszą o tym że scott to stara dobra firma i przetłumaczę tylko co najważniejsze o butach.
"Zamierzając zrewolucjonizować dizajn i produkcję butów motocrossowych, Genius odstępują od tradycyjnych butów na wiele sposobów. Włączając to, że są w całości zrobione z materiału DuPont (to chyba jest firma zajmująca się róznymi ciekawymi materiałami) zwany Hytrel, zamiast skóry i plastiku, z których normalnie buty są produkowane. Buty mają również inny dizajn klamr niż zwykliśmy oglądać (3 klamry a nie 4) i dającą się dostosować osłonę piszczela (to take z przodu co widzicie), która może być szyta specjalnie by dopasowała sę do piszczeli i łydek indywidualnych rajderów." No i jeszcze dodają, że nie mieli za bardzo czasu żęby testować te buty ale ja ktylko je mocno i porzadnie przetestują to dadzą znać. Wspominają również o cenie - 500 dolców i że od kwietnia buty będą w sklepach.

No i tu jeszcze warto obejrzeć drugi link, która zapodał Pływak (TEN) i chociaż na obrazkach pooglądać jak te wszystkie patenty działają. Jak coś jeszcze chcecie żebym przetłumaczył to krzyczcie. No i mam nadzieję, ze takie lekko fristajlowe tłumaczenie Wam odpowiada, bo aktualnie nie mam siły za bardzo na układanie ładnych składnych zdań :wink: Pozdro
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


Pływak 22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 1 gru 2006, 14:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SOCHACZEW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Pływak 22 » pt, 12 sty 2007, 07:51

Butki te są co prawda "inne" ale nie oznacza to według mnie że są "dziwne". Mogą wyznaczyć z pewnością nowy zupełnie świeży kierunek dla konstrukcji butów. Szkoda tylko że w Polsce cena będzie nie 500$$$ tylko ze 150 $$$ większa i będą nie w kwietniu a w październiku hehe 8)
Ale chyba i tak warto odkładac kaske na nowy zakup :D
YZ 250 F
# 22

Pacian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 170
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 16:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pacian » ndz, 14 sty 2007, 13:01

A co sadzicie o tych bucikach,ciekawe czy maja wkładke jak Tech 10 i jeszcze jedno pytanko czy SIDI Crossfire mają wkładke jak Tech10

http://www.motocrossgiant.com/Alpinesta ... 0346pu.htm

Heiduk
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 21:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: no właśnie skąd???
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Heiduk » wt, 16 sty 2007, 19:03

axo rc6 -opinie??
Husqvarna wr125 01
Husqvarna wr250 01

raf 250f
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 10:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wielko(a)polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: raf 250f » ndz, 21 sty 2007, 17:13

Witam wszystkich (jak widać jestem tu nowy)
przeczytałem wszyskie posty na temt butów i widzę że nie ma zwycięsców ani przegranych .
-jest grupa Alpinowców ( wszystkie buty są dobre pod warunkiem że to TECH 8
-jest grupa w stylu wszystko dobre byle z górnej półki
-i grupa po co przepłacać but do Crossa to but do crossa i tak po 2 latach do wymiany
i wszyscy po trochu mają rację
Ja mam tylko dylemat czy typowo do Crossa z zawiasem czy bez , czy zawias mimo że wygodniejszy jest tak samo bezpieczny jak bez.
za te same pieniądze
1 - FOX Forma PRO---wis---FORMA DOMIATOR COMP
2 - TECH 8 --------wis------GARNE10,SIDI CROSSFIRE
Sam od 2 lat mam Forma terain czyli najniższy model (mam 95 kg )podeszwa super,nic się nie pruje ,nie odpada , trochę ciężko (w porównaniu do zawiasów) przełąncza biegi ale bez przesady .
Byty chcę zmienić na większe niż mam no i jest pretekst żeby kupić coś innego (lepszego ?!)
Na zjęciach najlepiej prezentują się FOX-y,puźniej DOMINATORY,TECH 8,SIDI, ale to kwestia zdjęć

Bo może być tak że np. FOX bez lepiej pracuje niż np. OXTAR z zawiasem
czy coś w tym stylu.

tak że reasumując z zawiasem czy bez
pozdrawiam

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » pn, 22 sty 2007, 21:08

Bo może być tak że np. FOX bez lepiej pracuje niż np. OXTAR z zawiasem
czy coś w tym stylu.
Na pewno nie. OXTAR to lepszy but od FOX'a. Mi po 1,5 roku jazdy FOX sie rozsypał. Jutro moge dać zdjęcia mojego bucika.
pozdro
KTM 125SX '10 :]

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » wt, 23 sty 2007, 19:01

Mi się najbardziej podobają Alpiny Vector,fajny but,za dobrą kase.

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » śr, 24 sty 2007, 22:14

A co z Crossfire? Też mają te wkładki? Gdzieś czytałem że usztywniają one nogę, ale zastanawiam się w jaki sposób :?: Ona służy chyba tylko dodatkowej wygodzie. Co sądzicie o OXTARACH TCX PRO 2? Jak w porównaniu do SIDI, FOXA i Tech8?

Pacian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 170
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 16:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pacian » czw, 25 sty 2007, 00:04

Właśnie kupiłem sobie crossfire wkładki nie maja ale sa lepsze od tech10 wedlug mnie.

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » czw, 25 sty 2007, 17:11

Co sądzicie o OXTARACH TCX PRO 2?
Moim zdaniem żaden but niejest tak dobrze zrobiony. Zawias niepsuje sie tak czensto jak w crossfire i w formie. Co do relacji FOX- OXTAR to powiem tak. W zeszłym roku jezdziłem w FOXach i powiem że but bardzo wygodny, ale mało wytrzymały. Bierz OXTARY najlpesze są.
KTM 125SX '10 :]

Seba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: wt, 26 wrz 2006, 23:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Torun
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Seba » czw, 25 sty 2007, 18:42

Heja

Co do RC6 Axo to mam je juz 2 sezony (katowane glownie w enduro, moczone wielokrotnie) a wiec wszystko moze sie zdarzyc. Ogolnie nie do zniszczenia, nosza na sobie slady roznych dziwnych przezyc w kazdym mozliwym miejscu, poza metalowymi noskami ktore sa przytwierdzone wkretami hmmm zabawkowymi, trzeba kupic w jakims markecie porzadne wkrety, wkrecic na zywice .....trzyma jak diabli 8) . Podeszwa nie odpada, trzeba pamietac zeby kupic dodatkowe paski i elementy mocowania paskow sciagajacych umiejscowionych w bucie....glownie rozpierdalaja sie te najnizsze. Zapiecia ok sa w stanie duzo wytrzymac. RC6 fajny but.....ale ale dostalem Alpiny Tech 10 8) .....i no jest jeszcze lepiej :twisted: . Jak na ta klase obuwia uzytkowego bardzo wygodne...skarpeta-wkladka z zelem troche mnie to smieszylo ale jak ubralem (fakt ze trzeba miec sposob aby to wszystko wsadzic do buta)to zadnego ucisku, scisku, niewygody....prawie jak w reklamie podpasek... na razie latalem w nich po asfalcie bo szkoda mi troche katowac je w teren.....ale dlugo chyba nie wytrzymam, co do solidnosci sie okaze.....roznie ludzie o nich mowia. Cena???....no sie obnizyla dosc znacznie, mnie nowe udalo sie otrzymac w drodze zakupu za 1500 zł w Polsce. Kiedys myslalem o Vectorach ale IMHO maja za gruba czesc srodstopia, natomist 10 maja prawie plaska.

Seba

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”