Ceny w USA

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 28 lip 2009, 09:47

najlepiej jest przez peypal zero prowizji
Nie dosyc ze ma smieszny przelicznik walut(dzisiaj dolar jest po 3.00, dla paypala jest po 3.12), to jeszcze odciaga jakis tam procent od wyslanej kwoty.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Mateusz_MX » wt, 28 lip 2009, 10:28

Prześledziłem cały temat i dorzucę parę potrzebnych informacji. Kilka rzeczy już przychodziło do mnie. Głównie z Kanady (mam rodzinę). A więc tak. Jeżeli macie rodzinę w Kanadzie, oni zamawiają coś z USA, to zapłacą cło i podatek na granicy USA-Kanada (na 100%), oczywiście działa to również na odwrót, lecz nie ma sensu kupować w Kanadzie i przesyłać do USA (przeważnie rzeczy związane z MX są tam droższe). Druga sprawa, jeżeli już rodzina wysyła do Polski, zaznaczą na paczce "gift" to nie płacicie cła. Dodam, że najlepiej gdy nazwisko nadawcy i odbiorcy jest takie samo (Nowak-Nowak). Wtedy Urząd przymyka oko i nie ma dodatkowych opłat. Napiszę jeszcze jak to się ma w sprawie samochodów, motocykli, czyli tych większych przedmiotów. Najlepiej jeżeli rodzina za oceanem kupi nowy samochód czy motocykl, pakuje to wszystko w kontener (najlepiej dużo rzeczy), i przyjeżdża z tym wszystkim do Polski, biorąc to na mienie przesiedleńcze. Logiczne, że wtedy nie ma żadnych opłat i cieszycie się nowym motocyklem, samochodem, laptopem, kosiarką itp. Oczywiście wtedy rodzina musi mieć polskie obywatelstwo.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

mardek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 89
Rejestracja: sob, 10 maja 2008, 13:05
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: mardek » wt, 28 lip 2009, 11:24

Ja spotkałem się jeszcze z jedną metodą na całkowite pominięcie cła i opłat. Jeżeli masz znajomych w Stanach to rozkładają oni motor i pakują do 3 osobnych paczek wysyłając dodatkowo na 3 różne adresy.

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Dawid_tc450 » wt, 28 lip 2009, 22:04

A moze wiecie po ile w kanadzie mozna dostać crf 250 2009??? I mam jeszcze jedno pytanie czy jak kupuje w kanadzie to musze tez tam placic podatek czy moge dostac motocykl w cenie netto i zaplacic podatek dopiero w PL???I czy jak ktos mi go kupi w kanadzie to bedzie mogl go np za dwa dni wysłac jako uzywke do pl????

diego
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 21:55
Motocykl: sx125 / YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: diego » ndz, 13 gru 2009, 18:49

A co jeżeli z USA wraca koleś i bierze furę na mienie przesiedleńcze i jest możliwość zabrania dla mnie moto bo jest wolne miejsce. Moto jest nowe, czy można moto nowe brać na mienie?? Jak nie, to co trzeba zrobić żeby oficjalnie przestało być nowe??

Awatar użytkownika
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: krzysiekFmX » sob, 13 lut 2010, 14:45

Siema , ile kosztowalo by sprowadzenie moto z USA czyli koszt moto + oplaty celne itp + koszt transportu , dokladniej chodzi mi o KTM SX 125 2007r , prosze o szybką odpowiedz , aa i kto mogl by mi go z tamtąd sprowadzic ??????
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

Awatar użytkownika
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: krzysiekFmX » ndz, 14 lut 2010, 15:45

Odpowiadac , gdzie w stanach znalesc super KTM-a SX 125 rocznik 2007- ... bardzo tanio i jaki jest koszt sprowadzenia , tak apropos mam rodzine w Chicago , powiedzcie mi wszystko jak sprowadzic motor i podajcie ceny ,jestem zielony w tym temacie , niewiem czy to mozliwe ale ktos na forum mowil ze w USA CRF 250 2008r mozna dostac za 1000$ , wiec wychodzilo by jakies 3-3,5tys zl wiec oplacalo by sie ??? przeciez w polsce tzeba dac jakies 12tys zl , Prosze o sezybkie odpowiedzi
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 14 lut 2010, 19:57

krzysiekFmX pisze:w USA CRF 250 2008r mozna dostac za 1000$ , wiec wychodzilo by jakies 3-3,5tys zli
Jeżeli ta Hondzia była po wybuchu korbowodu, to może i kosztowała 1000$ (możliwe, że jeszcze była bez kół). W USA tak samo jak w PL, nikt nie sprzeda dobrego motocykla za bezcen. Oni aby kupić taką Hondę muszą dość nieźle pozapierdzielać - 5 tyś. $. Na dzień dzisiejszy sprowadzenie motocykla z USA się nie opłaca. Jedyna rozsądna opcja, to na mienie przesiedleńcze (jeżeli masz rodzinę, która by się przeprowadzała do PL), wtedy omijasz wszelkie dodatkowe opłaty. Jednak zostaje jeszcze kwestia transportu, a to również nieco kosztuje. Jeżeli myślisz, że zaczniesz przygodę z motocrossem od KTM'a '07 za 4 tyś. zł, to jesteś w dużym błędzie. Trzeba szykować co najmniej 12 tyś. zł. (porządny sprzęt, nie padło). Pozdrawiam. Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
krzysiekFmX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 19:58
Motocykl: KAWASAKI KXF250 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice , koło Limanowej
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: krzysiekFmX » pn, 15 lut 2010, 08:25

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ , wiec odpuszczam sobie z USA . Ciekawe kto wymyslil tego posta za CRF 08 za 1000$
ZĘBAMI MOŻNA STUKAĆ Z ZIMNA ALBO ZE STRACHU , A GDZIE CHOCIAŻ DWIE MOŻLIWOŚĆI O WYMÓWKE NIE TRUDNO . LIFE IS FUN

Chłodzin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 1 gru 2008, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Chłodzin » sob, 12 lut 2011, 13:56

czesc,
mam do Was pytanie, czy moglibyscie podac strony internetowa sklepow w USA z czesciami, ciuchami do MX, które wysyłają także paczki do Polski??
z gory dzieki :)

Pasacio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 7 paź 2007, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Pasacio » ndz, 13 lut 2011, 02:01

Masz ebaya i od cholery stron .
Mam możliwość wysyłki z usa do Polski do czerwca więc jakbyś coś chciał to pisz.

2 lata temu przywoziłem części dla kilku osób i się przejechałem bo kasy nie dostałem od 1 .
Ale trudno tak to bywa.

StaszkoMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: wt, 18 sty 2011, 15:29
Motocykl: CR 250r 2001
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żagań woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: StaszkoMX » ndz, 13 lut 2011, 16:02

to poda ktoś normalny z życia wzięty przykład? ze np kupywał spodnie i bluze za 150$ po doliczeniu wszystkich kosztów przy kursie $ wyszło mu np 500zł ? bo puki co to "ile BY wyszło" albo "wyszło BY"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”