BUDOWA TORU - co i jak?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Rudyg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 16 wrz 2009, 21:04
Motocykl: Yamy DT 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Górny Śląsk - Palowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Rudyg » czw, 17 wrz 2009, 14:20

Witam,
jestem nowy na forum i tak od razu chciałbym Was prosić o poradę :)

Od razu mówię, że czytałem i szukałem przed założeniem tematu ;)
Zabieramy się z kumplami za robienie amatorskiego toru MX ...
Jest jeszcze dużo roboty (wszystko zarośnięte - głównie trzcina) no ale, powoli do przodu ;)

1. Jaki szeroki ma być mniej więcej tor tak żeby quady też jakoś się pomieściły podczas jazd ... 2,5 metra wystarczy ? Bo jak widzicie, teren nie jest zbyt duży :/
2. Co byłoby dobre na nim zrobić ? Raczej nie będzie za dużo ziemi do wykorzystania ...
Jeśli ktoś by mógł prosiłbym o zaznaczenie gdzie można by porobić jakieś urozmaicenia na poniższym obrazku :)
3. Zrobiłem taki prowizoryczny projekt w paintcie ;)

Nie zaznaczyłem jeszcze gdzie mają znajdować się skocznie, whoopsy czy inne tego typu rzeczy. Czy mniej więcej taki tor będzie dobry ? (Później chcę zrobić dokładniej i w innym programie :))
Wiem, że nie będzie się za bardzo gdzie rozpędzić ale pomyślałem, że jeśli nie ma być dużo skoczni (problem z ziemią) to niech chociaż będzie więcej zakrętów :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

MarcinMC
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 26 wrz 2008, 21:55
Motocykl: Yamaha yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolnyśląsk/Ziębice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Tor Motocrossowy Pytanie.

Post autor: MarcinMC » ndz, 20 wrz 2009, 14:41

Witam mam pytanie do was ponieważ przebieram internet i nic nie mogę znaleźć więc pytam was czy mogli byście mi powiedzieć wszystko co wiecie na temat budowy toru MX na swojej posiadłości, niestety blisko domów mieszkalnych. Powiedzcie mi jak to wygląda ze strony prawnej czy mam prawo taki tor wybudować albo czy muszę sie ubiegać o jakąś zgodę na to? Czekam na wasze odpowiedzi pozdrawiam.

przemu35
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 11 wrz 2009, 14:08
Motocykl: Honda Mtx 80 R II
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: przemu35 » wt, 22 wrz 2009, 13:59

Co do rozwalania hopek jak wczesniej napisano to moge powiedziec moja historie z tym zwiazana mianowicie:
Na niepotrzebnej zwirowni ktora jest gminy i pobliscy mieszkancy wsi za zgoda soltysa moga z tamtad brac ziemie. Pojechalem pewnego razu zobaczyc co sie tam wlasciwie znajduje . Okazalo sie ze to dobry teren na usypanie jakiejs malutkiej hopki . Na poczatku usypalem sobie taka mala z 1,10m a zjazd jakies 4 metry dalej . Jezdzilem sobie tak przez tydzien . Postanowilem usypac nastepna zeby miec troszke wiecej frajdy. :) Do tego zaprosilem kumpla oczywiscie byl poczatkujacy takze trzeba bylo uspac trzecia:D . Przyjezdzamy we wtorek a tu teren zrownany. Jakis gosciu co byl mu piach potrzebny rozwalil nam nasz mini tor.To co do domu po lopaty i i od nowa zabawa. Tak usypywalismy sobie hopy przez tydzien 'Syzyfowa praca' Postanowilismy ze zaczekamy na tego goscia. :D Co sie potem okazalo ze dalismy mu na 2 Ziarka(piwka) i usypal nam hope tak z 1,6 najazd i 7m dluga:D oczywiscie tylko najazd i zjazd,a pomiedzy tym piachu nie bylo:D trzeba bylo dobrze najechac zeby trafic na zjazd:D :mrgreen: . Jezdzilem tam moja honda mtx r2 heh.. Jeszcze na oponach szosowych:D teraz planuje kupic sobie yamahe yz 125 tkz. SETE:D
Tutaj wlasnie jezdzimy z kumplem taki krotki filmik ale zawsze cos:D
http://www.youtube.com/watch?v=IVnQVxnePL0
Po czesci pokazany jest ten dul co w nim jezdzimy:P
Szczeze powiem ze ja tez sie troszke bawie w budowanie toru i jak narazie nikt nie chce mi pomoc wiec sie mecze szpadlem i lopata tutaj jest pokazany nastepny filmik gdzie jezdze. http://www.youtube.com/watch?v=0NX6H0fQSso
W niedlugim czasie porobie foty terenu i mini hopek:D To jest ze tak powiem teren mi udosepniony przez tate i moge sobie na nim zrobic tor:) Dokladnie nie mierzylem terenu ale ma cos ok. 120/80m Takze uwazam ze nie jest tak zle.Czytajac wasze posty nasuwa mi sie wiele pomyslow.:) . Jezeli jest ktos kto mieszka w poblizu skierniewic jest to miedzy lodzia a warszawa a tor znajduje sie w Byczkach:D i chcialby wspomoc w budowaniu toru oczywiscie mam tu na mysli prace fizyczna jak i moze tkz. zzote na jakas kopareczke bo z piachem cos by sie wykabinowalo. Oczywiscie bedzie mogl w kazdej chwili uzytkowac tor :) Pozdrawiam:)

Bober
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 14 lut 2009, 23:02
Motocykl: Cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Bober » czw, 24 wrz 2009, 21:18

Obawiam się że z tego ''toru'' powyżej to nic nie wyjdzie :? Jest za mało miejsca na tyle zakrętów. Bandy będą za krótkie i będziesz jeździł po nich jedynką w porywach 2. Wiem bo sam kiedyś zrobiłem taki tor na podobnych wymiarach i frajde miały tam tylko małe łepki na chińskich crossikach. Szkoda czasu. Niestety mi nie miał kto tego powiedzieć :|

przemu35
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 11 wrz 2009, 14:08
Motocykl: Honda Mtx 80 R II
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: przemu35 » wt, 10 lis 2009, 13:45

W porządku ,wiec że sam także doszedłem do tego wniosku jednakże z twoją pomocą . Zamierzam teraz wyciąć tam prawie wszystkie drzewa i usypać jedną wielką hopę do freestylu co o tym sądzisz sprawdzi się to ?? Oprócz tego niedługo będę kupował profile do rampy której się używa na redbull,fmx i x-games . Wraz z sąsiadem zrobię sobie identyczną wiesz same profile chodzą po 480pln ,a rampa 2000pln także wole resztę pospawać samemu :) mając już wszystkie wymiary:) niedługo załączę zdjęcia terenu na którym będę chciał usypać sobie taką chop ę jak mają na redbull :) Pozdrawiam Wszystkich :wink:

Jasiu88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 14 maja 2008, 12:38
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzow Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Jasiu88 » wt, 10 lis 2009, 15:22

przemu35 pisze:W porządku ,wiec że sam także doszedłem do tego wniosku jednakże z twoją pomocą . Zamierzam teraz wyciąć tam prawie wszystkie drzewa i usypać jedną wielką hopę do freestylu co o tym sądzisz sprawdzi się to ?? Oprócz tego niedługo będę kupował profile do rampy której się używa na redbull,fmx i x-games . Wraz z sąsiadem zrobię sobie identyczną wiesz same profile chodzą po 480pln ,a rampa 2000pln także wole resztę pospawać samemu :) mając już wszystkie wymiary:) niedługo załączę zdjęcia terenu na którym będę chciał usypać sobie taką chop ę jak mają na redbull :) Pozdrawiam Wszystkich :wink:
Tylko , ze na tej jednej wielkiej hopce możesz sobie zrobic krzywdę. Lepiej wpierw spróbój sie oswoić z mniejszymi skokami i zamiast jednej "wielkiej hopki" usyp pare mniejszych. Najlepiej zeby prace nadzorował ktos kto ma z tym doświadczenie , bo to nie takie proste jak sie wydaje . Pozdrawiam.
#24

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 10 lis 2009, 15:24

przemu35 pisze:W porządku ,wiec że sam także doszedłem do tego wniosku jednakże z twoją pomocą . Zamierzam teraz wyciąć tam prawie wszystkie drzewa i usypać jedną wielką hopę do freestylu co o tym sądzisz sprawdzi się to ?? Oprócz tego niedługo będę kupował profile do rampy której się używa na redbull,fmx i x-games . Wraz z sąsiadem zrobię sobie identyczną wiesz same profile chodzą po 480pln ,a rampa 2000pln także wole resztę pospawać samemu :) mając już wszystkie wymiary:) niedługo załączę zdjęcia terenu na którym będę chciał usypać sobie taką chop ę jak mają na redbull :) Pozdrawiam Wszystkich :wink:
Krucho to widze, tymbardziej na MTXie.

przemu35
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 11 wrz 2009, 14:08
Motocykl: Honda Mtx 80 R II
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: przemu35 » czw, 12 lis 2009, 18:35

Sorki że nie sprostowałem heh...:D Na wiosnę kupuję nowy(zmiana motocykla) motocykl mianowicie będzie to yamaha yz honda cr lub kawasaki kx 125. Rozpoczynam wtedy treningi na poważnie w klubie "Szarak Sochaczew" Byłem tam ostatnio(w tą niedziele) na zawodach MX było naprawdę Super-bardzo trudne warunki na torze dla zawodników:D) wracając jednak do hopki to po zakupie motocykla i zrobieniu rampy to na początku wiadomo że nie będę od razu próbował skakać jak zawodowcy . Jeszcze nie jestem taki głupi jak inni. heh STOPNIOWO jak to się mówi:) na początku rampę ustawie koło hopki tak 2 m od niej następnie powolutku będę ją odsuwał aż dojdę do tych skoków co na FMX :) Mam już mniej więcej koncepcję jak to zrobić mianowicie po usypaniu hopki na jej zboczach poustawiać ze wszystkich stron belki słomy w razie czego :) Przypatrywując się innym i wyciągając wnioski stwierdzam że to jest b.dobry pomysł na takiego tupu zabezpieczenie:) Powiem szczerze że max wysokość i długość na jaką wyskoczyłem hondą było to 3m w górę i 10m w dal.:D hehe:D Od razu był przypływ adrenaliny hehe:D Myślę że to się uda jakoś zrobić hmmm . Skorzystam jeszcze z waszej porady i poszukam kogoś kto wie jak usypać taki zajzd do rampy:) Pozdrawiam:) :wink:

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: sebek1516 » czw, 12 lis 2009, 22:31

Tory na malych powierzchniach?
http://www.zawodymx.pl
Okręgówka Lublina i na łąkach dają rade :) Poszukaj co zawody wrzucali mapke toru :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Jasiu88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 14 maja 2008, 12:38
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzow Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Jasiu88 » sob, 14 lis 2009, 13:37

No to grubo niewiedzialem , ze mtx'em 80 mozna tak daleko poleciec. Sporo pracy Cie czeka , ale widac ze masz ambicje. Powodzenia.
#24

Rudyg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 16 wrz 2009, 21:04
Motocykl: Yamy DT 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Górny Śląsk - Palowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: Rudyg » pt, 20 lis 2009, 22:21

Może i ma ambicje byle by nie był ZBYT pewny siebie :)
Ja życzę Ci powodzenia z całych sił :) Sam chciałbym coś osiągnąć w MTX'ie ;)

Tymczasem ... wracam znów z koncepcją toru ...


Może takie coś ? Generalnie zaczynam więc nie ma to być profesjonalny tor no ale chciałbym też aby po paru przejazdach mi się nie znudził :)
Oczywiście będą tam hopy i inne bayery ale na razie tego nie zaznaczałem :)

Jeśli z tego planu także nic nie wyjdzie to uprzejmie proszę o narysowanie trasy na polu o takich wymiarach :]
Start musi być w prawym dolnym rogu ...

I ponawiam jeszcze 2 pytania, na które nie dostałem odpowiedzi:
1. Jaki szeroki ma być mniej więcej tor tak żeby quady też jakoś się pomieściły podczas jazd ... 2,5 metra wystarczy ? Bo jak widzicie, teren nie jest zbyt duży :/
2. Co byłoby dobre na nim zrobić ? Raczej nie będzie za dużo ziemi do wykorzystania ...

Pozdrawiam i z góry dziękuję :}

spiszak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 8 cze 2009, 23:26
Motocykl: EXC-F 350, YZF 250, CRF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jabłonka / Stratford-upon-Avon (UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: BUDOWA TORU - co i jak?

Post autor: spiszak » sob, 21 lis 2009, 01:28

My z kumplami niedawno zrobiliśmy tor taki do treningów. Jest szeroki na 3metry i gadam że jest za wąski nawet na motocykle a co dopiero quady :) Oczywiście da się objechać 2 motocyklami ale jak kogoś wyniesie z zakrętu to wiadome co się dzieje, nie ma gdzie uciekać :shock:

zdjęcia TUTAJ
CZ 125/516 -> YZ 250F '04 + CRF 250R '07

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”