Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
michal_dh
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 207
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 08:54
Motocykl: SX 250, CBR 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: michal_dh » pn, 19 sty 2009, 18:19

Kupilem ta 100ml do pily. Ej jakby to byl dobry olej to i by zawodowcy na nim latali a nie zalewali jakiegos castrola 2t czy motula 800. Jaka mogla byc inna przyczyna ? Wszystko bylo ok, zalalem olej i tloczek poszedl sie walic. Nie to ze rozwalil sie czy cos, palil dalej ale nie bylo juz mocy.
KTM SX 250 2008r

Zenko666
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 17:10
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: Zenko666 » wt, 20 sty 2009, 21:27

Nie wiem dlaczego zawodnicy mieli by na nim jeździć jak by był super tańszy to jeszcze rozumiem ale dużej różnicy cenowej niema ja po prostu kupowałem go dlatego że motula ani castrolna nie mogłem dostać nigdzie blisko a stihl'a tak , później się to zmieniło i zacząłem kupować motula. No i też nie napisałem że jest on super do cross'a po prostu w moim przypadku spełniał swoje zadanie.

Co do moto nie mam pojęcia jaka była tego przyczyna ale ja nie widzę w tym winy właśnie tego oleju bo jak już wcześniej wspomniałem długo na nim jeździłem. Pozdrawiam
Było :
Yamaha DT125 1996r
Honda CR250 1999r
Jest:
Yamaha YZ250F 2008r

Szuwar
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: ndz, 1 lip 2007, 22:20
Motocykl: KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żółtnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: Szuwar » wt, 20 sty 2009, 22:55

na stacjach bez problemu kupujesz olej do mieszanki w 100 ml buteleczkach ( mówie o stacjach tomsol , statoil , orlen ).Pewnego dnia zabrakło mi oleju Castrol , wiec długo sie nie zastanawiałem polazłem do ojca magazynu i w ziołem Olej Stihla do pilarki , motor chodził ok , nie odczuwałem różnicy wiec jest ok , ale pamiętajmy że stil to mineralny a castrol ( syntetyk albo pół syntetyk ) wiec stihl jest gorszej jakości .

PS.Panowie zamknijmy ten temat a skupmy sie nad innymi , nie ma co się tu rozwodzić , niech leje ten , jak moto chodzi to ok , jak zdechnie zrozumie że nie ma co oszczędzać.... :D
KTM EXC 520 2001 rok.

bartek 16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:47
Motocykl: yzf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: bartek 16 » śr, 21 sty 2009, 21:19

Też raz nalałem stihla prawie cały bak rożnicy nie czułem pomiędzy castrolem no ale jakby stihl był badziewny to nikt by go nie wlał do pilarki za 3k albo i więcej :rolleyes:

Autor tematu
bolszakooof
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 23 wrz 2008, 16:28
Motocykl: Husqvarna CR250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec Kujawski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: bolszakooof » pt, 23 sty 2009, 11:15

Tu tez masz racje. Olej stihl Do pilarki jest idealny, a koszt pił to wlasnei 3 tysiace. Pile nic nie bedzie, bo nic lepszego dla nich nie ma, ale zastanawialem sie czy do motoru tez moze byc. Obroty maja takie same i cross i piła. wiec co tu mzoe innego przeszkadzac? Chyba nic

kylo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pn, 8 wrz 2008, 10:50
Motocykl: YZ 125 T1
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: spytkowice k. rabki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: kylo » pt, 23 sty 2009, 11:37

jak to co? np nagłe zmiany prędkości obrotowej a przede wszystkim obciążenia jakie występują w silniku moto, przecież silniki są podkęcone na dużą moc wiec czym chcesz chronić tak obciążony silnik? olejem do motorówki? różnica jest zawsze, jeśli nie poczujesz jej w jeździe to poczujesz ją w kieszeni bo wg mnie oszczędzanie na oleju to jest jakaś pomyłka skoro wcześniej czy później sz... trafi tłok, cylinder czy korbę, ale każdy ma swoje zdanie i niech robi jak uważa
Prostowanie dyfuzorów, toczenie, frezowanie...

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: amator » pt, 23 sty 2009, 12:18

bolszakooof pisze:Tu tez masz racje. Olej stihl Do pilarki jest idealny, a koszt pił to wlasnei 3 tysiace. Pile nic nie bedzie, bo nic lepszego dla nich nie ma, ale zastanawialem sie czy do motoru tez moze byc. Obroty maja takie same i cross i piła. wiec co tu mzoe innego przeszkadzac? Chyba nic
Obroty zgadza się takie same ale zauważ że pilarka z pojemności cylindra ok 50 cm3 wyciska do 2 KM, crosówki 50 już podobnej pojemnosci maja ok 15 KM, osiemdziesiątki ponad 20 KM, setki ok 30 KM. I tu jest "pies pogrzebany". Pilarka ma mało koni , piłuje praktycznie tylko obrotami , temu niewysilonemu silnikowi olej fabryczny(pólsyntetyczny) obojętnie jakiej marki Stihl czy hsQ czy orlen w zupełności wystarcza. jak chcesz przepiłować drzewo to najpierw jej musisz dać obroty a potem przyłożyć łańcuch do drewna bo jak oprzesz łańcuch o drewno i dasz gazu to tylko zrobi beeeee i sprzęgło zaboksuje, a motorkiem jedziesz od dołu jak chcesz, no czasami strzelisz ze sprzęgła. Generalnie do amatorskiej jazdy można oleje do pił spokojnie lać jednak do wyczynu nie polecam. Głupotą też jest szukanie olei markowych jak motul 800 itp.( chociaż sa naprawdę super) uwierzcie i bierzcie przykład z zawodników wyczynowych u nich wystarcza zwykły castrol R2, mobil2T, putoline mx5, a jak czytam że ktos jak jezdzil na castrolu a przeszedl na inny lub odwrotnie i motor zaczął lepiej lub gorzej jechać to smiać się chce z takiego wniosku. pozdrawiam

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: ecik » pt, 23 sty 2009, 15:43

Mogę powiedzieć tak, że długo jeździłem na Castrolu R2 mieszanka 1:30. Motor fajnie chodził ale z czasem zaczęło mnie denerwować, że po 10mth cylinder mi się zużył 0,02!! (był założony nowy OEM Yamaha).
Się zdenerwowałem i zmieniłem na Motul 800 i nie poczułem różnicy przy wkręcaniu się motorka - było identycznie lecz po 10mth cylinder mi się zużył tylko 0,005!!
Więc największa różnica polega na tym, że się podzespoły mniej zużywają (w tym cały szkopuł).

Oczywiście na początku gdy zaczynałem jeździć (początki) to mi się po 30mth cylinder nic nie zużywał na Castrol R2. Dwa sezony tak przejeździłem i było wszystko igła. Lecz gdy poziom trochę wzrasta radzę lać już lepszy olej. W tym przypadku Motul 800.

Motul 800 - posiada estry które bardzo pozytywnie wpływają na nicasil, a Castrol R2 tego nie posiada i przy pewnym poziomie już nie wyrabia.

grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: grzesiek3210 » sob, 31 sty 2009, 14:58

Bardzo ciekawa wypowiedź Ecik :-) i myślę,że na tej wypowiedzi powinniśmy zakończyć dyskusję. Wszystko już jest jasne co do tego czemu powinniśmy lać olej dedykowany wyłącznie do motocykli ani do łodzi czy pilarek. Kupując motocykl chyba każdy był świadomy tego,że nie będzie TANIO:D
Najgorsze co może Cię spotkać to brak TOTALNEGO POWERA :D

krzakx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 74
Rejestracja: wt, 7 paź 2008, 18:27
Motocykl: Huska TE 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: www.endurox.pl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: krzakx » wt, 24 mar 2009, 23:21

2 podstawowe roznice miedzy olejem do pilarek a do olejem do motocykli:
Oleje do pilarek sa mineralne/polsyntetyczne. Do wysilonego 2T lejmy tylko SYNTETYKI
Oleje do pilarek to zaledwie klasa JASO FA/FB
JASO FA=lekkie obciazenie (motorowery,motocykle,kosiarki spalinowe,pily spalinowe= 2T)
JASO FB=srednie obciazenie (motorowery,motocykle,kosiarki spalinowe,pily spalinowe= 2T)

Do 2T minium te klasy:
JASO FC=srednio,ciezkie obciazenie (motorowery,motocykle,kosiarki spalinowe,pily spalinowe= 2T)
JASO FD=ciezkie obciazenia i silniki pozapokladowe (motorowery,motocykle,kosiarki spalinowe,pily spalinowe= 2T lodzie,jachty)
Polecam oleje na wage zlota Midland 2 cycle 0.6l 10zl lub Gulf Syntrac 2T 1l 28zł i co najwazniejsze sa to oleje syntetyczne w klasie JASO FD !

Mam nadzieje ze wszystko jasne !
...............
Gulf One Mile at a Time

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: metalbeast » czw, 26 mar 2009, 12:16

tak jak kombinacje z częściami nazywacie rzeźbą, tak ja ten cały wątek bym nazwał dziadowskimi oszczędnościami.
CHyba już wszystko zostało powiedziane na ten temat. Sami widzieliście, jak wygląda mój silnik po motulu800 czyściutko w środku i prawie żadne zużycie. Też mi wyszło w granicy 0,005
Nie zamierzam lać czegokolwiek innego niż motul800, ale każdy robi jak uważa, tylko czasem można się zdziwić :) niemiło :( ja bym wolał tego uniknąć ,a jeśli mam taką okazję lejąc lepszy olej to tak zrobię. Z resztą poprzedni właściciel też na motoulu 800 tylko latał...
BANDIT

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Olej do Pilarki Stihl. Moge lac do moto? (mieszanka) 2T

Post autor: enduroguy » czw, 26 mar 2009, 15:26

A skad wiesz, ze motul jest lepszy od wszystkich? Myslisz, ze cena swiadczy o wszystkim? Ja przelatalem sezon na Midlandzie, kolejny na R2, jeszcze kolejny na Motorexie i nie mialem jakichkolwiek problemow.
Z reguly opinie o olejach rodza sie z tego, ze ktos jezdzi od poczatku do konca na oleju jednej marki, nie ma problemow, wiec jest nim zachwycony i nie mysli, zeby sprobowac czegos innego. Jezeli produkt spelnia normy o ktorych mowi krzakx to nie powinno byc z nim problemu i tyle :)
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”