Motul engine clean..?

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
Autor tematu
Wrkowicz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 28 sty 2013, 18:54
Motocykl: Yamaha Wrf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motul engine clean..?

Post autor: Wrkowicz » czw, 7 lut 2013, 15:48

Witam chciałem się zorientować czy ktoś używał tego preparatu w swoim moto. I ogólnie czy jest sens to stosować?

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motul engine clean..?

Post autor: kamil250 » czw, 7 lut 2013, 18:24

Szczerze mówiąc to za cenę tej płukanki możesz kupić bardzo dobry syntetyczny olej, spuścić stary, nalać nowy wypłukać nim silnik i powtórnie wymienić olej. Jak dolejesz płukankę do starego oleju to tylko trochę pomoże, ale resztki starego oleju dalej pozostaną, natomiast jak wypukasz nowym olejem to w większym stopniu oczyścisz silnik -wszystko za te same pieniądze albo nawet taniej. Do płukania również używaj syntetycznego oleju -lepiej wyczyścisz nim silnik niż mineralnym czy półsyntetykiem.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

siapek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 3 cze 2013, 17:00
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motul engine clean..?

Post autor: siapek » wt, 11 cze 2013, 08:04

nie do końca się zgodzę.
Te środki do płukania silnika (płukanki) zawierają środki, które szybko rozpuszczają osady i nagary zalegające w silnikach.
Nie wiem jak w motocyklu ale stosuje je w samochodzie przy każdej zmianie oleju.
Gdy użyłem tego w starym silniku, który nigdy nie miał tego stosowanego olej zleciał czarny jak smoła mimo iż użytkowany był na syntetyku.
Flaszeczka tej płukanki kosztuje 20zł i wystarcza na 5 litrów oleju. Więc wyjdzie dużo taniej niż przepłukiwać silnik olejem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”