Opona tył

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Opona tył

Post autor: rykun » czw, 23 paź 2008, 18:45

Chciałem dowiedzieć sie jaką dostane najszerszą oponę na tylne koło. Jak na razie używam 140/80-18 i właśnie śr. 18" mnie interesuje. Szerszych opon nie widziałem. Jeżdżę głównie po piachu albo błocie tylko czasami na czymś twardszym. Mam kłopoty z trakcją bo motor nie chce za bardzo przyśpieszać. Bez przeróbek wejdzie mi opona 150-tka a ogólnie w wahacz 160 i z takiej byłbym zadowolony. Jakie opony używane są w hill climbingu lub sidecarach?

predator
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 118
Rejestracja: czw, 6 lip 2006, 21:00
Motocykl: KTM SXF 250 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kasinka Mała | Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Opona tył

Post autor: predator » czw, 23 paź 2008, 19:08

rykun pisze:Chciałem dowiedzieć sie jaką dostane najszerszą oponę na tylne koło. Jak na razie używam 140/80-18 i właśnie śr. 18" mnie interesuje. Szerszych opon nie widziałem. Jeżdżę głównie po piachu albo błocie tylko czasami na czymś twardszym. Mam kłopoty z trakcją bo motor nie chce za bardzo przyśpieszać. Bez przeróbek wejdzie mi opona 150-tka a ogólnie w wahacz 160 i z takiej byłbym zadowolony. Jakie opony używane są w hill climbingu lub sidecarach?
Myśle, że podążasz trochę w złą stronę. Jesli opona ma zła trakcje to może dobrałeś nieodpowiednią? Jak błoto i piach to można wziąć jednego z metzelerow - sa naprawde super. Ew Michelin z kostka w ksztalcie lopatki - bardzo fajnie spisuje się na piachu.

Tutaj ten michelin
Jest:
KTM SXF 250 '07
Była:
Yamaha YZ 125 '06

Autor tematu
rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Opona tył

Post autor: rykun » czw, 23 paź 2008, 19:35

http://www.allegro.pl/item459871447.html mam komplet gum takich jak z tej aukcji. Faktycznie michelin ma ciekawy wzór opon. Dodam ze w katalogu części do mojego moto jest przewidziana 150/80-18.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”