Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Pytania dotyczące problemów z kierownicą, manetkami i całym osprzętem który na niej się znajduje.
ODPOWIEDZ
Autor tematu
struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: struna » wt, 8 gru 2009, 22:34

co sadzicie o linkach sprzęgała gazu z wyższej pulki tz z teflonem, z tego co wiem to sunline, venhill takie posiada. Sa droższe od standardowych "taiwańskich linek jak Blackwey czy team10, czy jest sens płacenia za venhill'a 100zl, a za sunline jeszcze chyba dwa razy dla teflonu i ewentualnie koloru?? Z tego co mi wiadomo dłuższa jest żywotność i łatwiej pracują...Wiadomo wyższa technologia, kolor, kraj pochodzenia ale czy daje to coś w jeździe??

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: Mateusz_MX » śr, 9 gru 2009, 16:23

Od początku kariery jeżdżę na TEAM10 i jeszcze nigdy nie miałem problemu. Są to bardzo dobre zamienniki. Wg. mnie nie ma sensu kupować linek w teflonowym pancerzu. Chyba, że masz nadmiar gotówki :wink:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: Enduras93 » śr, 16 gru 2009, 14:47

struna pisze:co sadzicie o linkach sprzęgała gazu z wyższej pulki tz z teflonem, z tego co wiem to sunline, venhill takie posiada. Sa droższe od standardowych "taiwańskich linek jak Blackwey czy team10, czy jest sens płacenia za venhill'a 100zl, a za sunline jeszcze chyba dwa razy dla teflonu i ewentualnie koloru?? Z tego co mi wiadomo dłuższa jest żywotność i łatwiej pracują...Wiadomo wyższa technologia, kolor, kraj pochodzenia ale czy daje to coś w jeździe??
Mateusz_MX pisze:Od początku kariery jeżdżę na TEAM10 i jeszcze nigdy nie miałem problemu. Są to bardzo dobre zamienniki. Wg. mnie nie ma sensu kupować linek w teflonowym pancerzu. Chyba, że masz nadmiar gotówki :wink:
ja również uważam że to raczej nie ma sensu :) przesmarujesz czasem linke WD 40 albo jakim silikonem w szpreju :mrgreen: i bedzie gitara :mrgreen:
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: Lanrets » śr, 16 gru 2009, 16:02

Ze swojego doświadczenia wiem że teflonowe pancerze dają bardzo dużo, opór jest minimalny ale cena wysoka :evil:

Autor tematu
struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: struna » wt, 22 gru 2009, 13:29

Niby tak ale venhill za kolorową linkę na teflonie to cena około 100zł a zwykła 60zl !! 40 zł za dużo różnic to chyba nie tak źle??
A dokładniej co one dają słyszałem o oporach i że dłużej żyją bo jest mało miejsca na brud no i smarować nie trzeba co chwile mam racje??

Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: Lanrets » wt, 22 gru 2009, 20:10

W teflonowych linkach opór jest równy 0 i teflonowych linek się nie smaruje

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: Enduras93 » wt, 22 gru 2009, 20:34

struna pisze:Niby tak ale venhill za kolorową linkę na teflonie to cena około 100zł a zwykła 60zl !! 40 zł za dużo różnic to chyba nie tak źle??
A dokładniej co one dają słyszałem o oporach i że dłużej żyją bo jest mało miejsca na brud no i smarować nie trzeba co chwile mam racje??
Lanrets pisze:W teflonowych linkach opór jest równy 0 i teflonowych linek się nie smaruje
dokładnie tak jak pisze kolega Lanrets, teflonowych linek czy to w rowerze ( kolega ma ) czy w motorze nie trzeba smarować- w końcu teflon ma właściwości "śliskie". chcesz sprawdzić? pojeździj palcami po patelni :mrgreen: pzdr
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: weteran » wt, 22 gru 2009, 21:47

Enduras93 pisze:
struna pisze:Niby tak ale venhill za kolorową linkę na teflonie to cena około 100zł a zwykła 60zl !! 40 zł za dużo różnic to chyba nie tak źle??
A dokładniej co one dają słyszałem o oporach i że dłużej żyją bo jest mało miejsca na brud no i smarować nie trzeba co chwile mam racje??
Lanrets pisze:W teflonowych linkach opór jest równy 0 i teflonowych linek się nie smaruje
dokładnie tak jak pisze kolega Lanrets, teflonowych linek czy to w rowerze ( kolega ma ) czy w motorze nie trzeba smarować- w końcu teflon ma właściwości "śliskie". chcesz sprawdzić? pojeździj palcami po patelni :mrgreen: pzdr
Jak to dobrze, że mamy takich „Fachowców” na forum. Proszę! Ratujcie! Co mam zrobić? Do tej pory smarowałem wszystkie linki – na pewno je popsułem. Jeśli linek teflonowych się nie smaruje, bo opór w nich podczas pracy jest równy 0, to ja je na pewno popsułem (smarowanie). Chłopaki wyluzujcie, jesteście z jednych najbardziej kontrowersyjnych osób na tym forum, którzy wprowadzacie duże, niepotrzebne zamieszanie. Oczywiście piszę o Enduras93 i Lanrest, który to w dodatku świadomie lub też nie wciąga użytkowników tego forum (nie bądźcie tacy naiwni) do niekończących się dyskusji np: pokrowiec siedzenia i naklejki CR 125 lub koło CR 125. A ty Struna handlujesz motocyklami i nie wiesz, że wszystkie motocyklowe linki pracują w teflonie? Nie piszcie głupot w tematach o rzeczach, o których nie macie pojęcia.

wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Linki / cięgna sprzęgła i gazu

Post autor: wontly » wt, 22 gru 2009, 23:48

He, weteran dobrze gada nawet w chińskich skuterach są na teflonie inaczej jakoś tego nie widzę...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kierownice i osprzęt”