Co z ubezpieczeniem ?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
sseerr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 14:42
Motocykl: ttr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radymno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: sseerr » czw, 12 lut 2009, 13:14

Witam zamierzam sprzedać motor kupiłem go luty 2008 i spisałem umowę gość zgłosił do urzędu zbycie czy jakos tak, ja nie przerejestrowałem motoru ani nie przedłużałem ubezpieczenia która było ważne do marca 2008 zrobiłem tylko przegląd. Co mam zrobić teraz jak chce sprzedać, czy poprzedni właściciel nie będzie miał żadnych kłopotów.

ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: ZIOM_YO » czw, 12 lut 2009, 16:21

Żadnych kłopotów nie będzie miał, tylko ty jak spiszesz z nim umowe to idziez to wydziału komunikacji i zgłaszasz zbycie tak samo jak poprzedni właściciel.

Autor tematu
sseerr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 14:42
Motocykl: ttr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radymno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: sseerr » pt, 13 lut 2009, 10:41

oki a co z przysłowiowym ubezpieczneniem, poprzedni własciciel nie wycofał ubezpieczenia i niby przeszło na mnie ja go nie zapłaciłem gdyż baba wyskoczyła mi ponad 400zł firma uniqa i zrezygnowałem

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: Ryjek » pt, 13 lut 2009, 11:20

W takim wypadku zostaniesz wpisany do tzw. Funduszu Gwarancyjnego. Zajmuje się on ściganiem osób które pomimo obowiązku zapłacenia ubezpieczenia tego nie dokonały- osób w takiej syt. jak ty. W tej sytuacji występują też kary pieniężne ale jak to dokładnie wygląda nie wiem, nie zagłebiałem się w ten temat aż tak głęboko.

mardek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 89
Rejestracja: sob, 10 maja 2008, 13:05
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: mardek » pt, 13 lut 2009, 16:35

Z tego co wiem niezapłacenie OC ( bo o to chyba chodzi ) jest karalne, oczywiście tylko kara pieniężna. Ale to jest tak, że co jakiś czas odpowiedni organ zajmujący się tym, wybiera zupełnie przypadkowe osoby z listy i sprawdza czy jest zachowana ciągłość opłat, jeżeli nie to dotkliwie pociągną po kieszeni. Najlepiej przy sprzedaży zaznaczyć, że nie płaciłeś OC i kupujący niech ubezpieczy sobie moto od nowa, wtedy na pewno nie będzie miał nieprzyjemności z powodu Twojego zaniedbania.

Autor tematu
sseerr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 14:42
Motocykl: ttr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radymno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: sseerr » sob, 21 lut 2009, 14:59

Jeszcze jedno pytanie. Co mam zrobić jeżeli kupiłem na umowę kupna sprzedaży i nie przerejestrowałem na siebie ani nie opłaciłem OC. Poprzedni właściciel zgłosił zbycie i nie wycofał polisy OC. Jak mam teraz sprzedać motocykl żeby nikt nie miał problemów i wszystko było prawnie OK

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: Ryjek » sob, 21 lut 2009, 20:32

Pytanie jest czy byłeś w skarbówce zapłacić podatek od wzbogacenia? Jeżeli nie to powinieneś był to zrobić do 30 dni po kupnie pojazdu. Nie wiem czy w takim wypadku nie będzie naliczona jakaś kara (ale to tylko moje przypuszczenie). Na pewno będą tu jakieś komplikacje. Gdyby on nie zgłosił sprzedaży motocykla to mógłbyś spisać nową umowę i z nią się udać do US. Jeżeli natomiast zgłosiłeś pojazd do US to nie musiałeś go wcale przerejestrowywać na siebie od razu możesz to zrobić w innym terminie. Bardziej martwiłbym się o ubezpieczenie bo na pewno już widniejesz w aktach Funduszu Gwarancyjnego tylko czekać aż wyślą ci karę :wink: . Bo oni automatycznie przedłużają umowę ubezpieczenia jeżeli jej nie chcesz to twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego do odpowiedniego ubezpieczyciela najpóźniej w ostatnim dniu ważności umowy albo do 30 dni po kupnie pojazdu. Moja rada taka na drugi raz pytaj się wcześniej zanim coś zrobisz :wink: .

Autor tematu
sseerr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 14:42
Motocykl: ttr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radymno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co z ubezpieczeniem ?

Post autor: sseerr » ndz, 22 lut 2009, 13:21

No taki już jestem zawsze sobie w życiu namieszam, dzisiaj sprzedałem motor, zobaczymy co będzie, jutro pójdę po porady do agenta ubezp., chodź mam nadzieje ze jakoś mi sie to wszystko upiecze :P

Podsumowując Forum i Z tego co się popytałem 2-ki ludzi którzy się zajmują podobnymi sprawami. I wiec tak Fundusz Gwarancyjny szuka wyrywkowo, a jeśli mnie już wyłapie kara za nieopłacenie OC za motocykl wynosi 320 zł mniej niż miał bym zapłacić zaległą składkę. Co do rejestracji nie była ona obowiązkowa, został mi do opłacenia podatek w US + odsetki, które według moich obliczeń wynoszą około 10 zł, okaże się na miejscu. Mam nadzieje ze ten pogmatwany post komuś się przyda, kto tak jak ja zaniedbał takie sprawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”