Wybór szkoły

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: sebamx72 » wt, 28 paź 2008, 17:03

To znaczy tak. W szkole jest tam kilka zakładów [chodzi o olsztyn] m.in michelin itp a jest cos takiego ze uczen ktory mieszka poza m.Olsztyn może sobie wybrac u kogo sobie chce, najlepiej blisko swojego miejsca zamieszkania. Więc praktyki moge sobie bez problemu wybrac gdzie chce. Tak to są pełne nazwy zawodów. A pytałem sie dyrekcji[technik mechanik] na czym bedziemy pracowali i tylko mi napisali kilka programow do kontruowania nic o praktyce. Także teraz sam nie wiem :?
Way of Life !

Awatar użytkownika
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: Dekadent » wt, 28 paź 2008, 17:12

Według mnie Technikum to sama teoria troche praktyki a Zawodówka to praktyka troche teori
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: gimp » wt, 28 paź 2008, 17:44

tomix000 pisze:Według mnie Technikum to sama teoria troche praktyki a Zawodówka to praktyka troche teori
I masz rację,tylko że osobom po zawodówce jest o wiele trudniej na rynku pracy.
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

Awatar użytkownika
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: Dekadent » wt, 28 paź 2008, 17:53

Zawsze mozna otworzyc własny interes.
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

Autor tematu
sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: sebamx72 » wt, 28 paź 2008, 19:06

Ale człowieku ja chce iść dalej na studia. Takze tylko i wyłącznie technikum, nie chce slyszec o zadnej zawodówce.
Way of Life !

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: grayfox » wt, 28 paź 2008, 19:31

Technik Mechanik sie kłania:)
1.Klasa Technologia mechaniczna, mechanika, rysunek (czysta teoria)
Mechanika to liczenie reakcji belek, momentów gnących itp.
2.Klasa Technologia mechaniczna, mechanika, podstawy konstrukcji maszyn, maszynoznawstwo oraz raz w tyg. warsztat szkolny (tokarki frezarki etc.)

Z mechaniką motocyklowo-samochodową to niema za wiele wspólnego. Osobiście wybrałem ten kierunek aby później iść na studia na kierunku Budowy maszyn lub Automatyki. Więc jeśli interesuje cię praktyka przy silnikach etc. to zostaje ci jedynie zawodówka. Z tego co wiem niema technikum gdzie miałbyś praktykę przy motocyklach/samochodach. Jedynie mechatronik "liźnie" tego troszkę, lecz nie będzie do do końca mechanika, ponieważ jest to połaczenie kierunku elektronik z mechanik, więc trochę grzebią przy ABS itp. systemach.

Obell
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: sob, 10 mar 2007, 19:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: Obell » wt, 28 paź 2008, 19:39

Technik mechanik pojazdów samochodowych technikum samochodowe jestem w 2 klasie raz w tyg praktyki ale u nas naprawa samochodów itp. od początku roku ani razu frezarek itp.. Ale pod koniec będzie bo warsztaty mamy podzielone na 3 działy i to zależy od tego na jakim dziale sie znajdujesz 2 działy można powiedzieć ze tylko naprawa samochodów a 1 frezarki itd

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: superpimp » wt, 28 paź 2008, 19:59

Ja jestem na mechatronik ale pierwsza klasa :oops: . Tak jak koledzy piszą to co w liceum + rysunek techniczny + mechanika techniczna.
Kumple co chodzą do 2 klasy teraz frezarki tokarki itp. (obsługa suwmiarki :lol:).
Jak narazie lajtowo, na początku pochodziłem 2 dni do liceum i przepisałem się do technikum chciałem mieć ten papier już jakiś a nie po liceum kompletne zero :?

Autor tematu
sebamx72
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 225
Rejestracja: pn, 27 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubawa/Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: sebamx72 » wt, 28 paź 2008, 21:18

Czyli z tego co zrozumialem to bliżej do silników to tylko w Technikum samochodowym, czyli juz wiem raczej gdzie idę :wink: Mam nadzieje że mnie przyjma :P
Way of Life !

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: piotrgurski » wt, 28 paź 2008, 21:55

gimp pisze: I masz rację,tylko że osobom po zawodówce jest o wiele trudniej na rynku pracy.

Chyba nie jesteś na bierząco z tym co się dzieje na rynku pracy w tej branży. To już nie te czasy gdzie szedłeś do pracy u pana Nowobogackiego za 700 zł a on traktował Cię jak by Ci życie uratował. Wielu pracodawców postępuje tak jak ja, mianowicie zatrudnia człowieka a nie jego świadectwo i liczy się to co potrafi zrobić a nie jakim papierem się okazuje. Ja bym nawet zatrudnił takiego po podstawówce ukończoną wieczorowo ale wazne żeby chciał pracować i się nauczyć, żeby NIE CHLAŁ i był utrzciwy - nic więcej nie wymagam i nie tylko ja zapewniam :!: Ale technikum to dobry wybór a jeżeli chce ktoś się uczyć to pisałem już co zrobić. Dodam tylko że w małych miejscowościach jest prościej gdyż tam jest mniejsze prawdopodobieństwo kontroli więc wieksze możliwości dla "młodocianych pracowników"
ADV/Adventure

arci21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: śr, 18 kwie 2007, 20:02
Motocykl: KTM 250 ExC :]
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: border with CZ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: arci21 » wt, 28 paź 2008, 23:04

"technik mechatronik" to polaczenie wszyskich wyżej wymienionych profili nauczania, uczysz sie od silnikow poprzez elektronikę do pneumatyki i robotyki wiec zawsze jakas teoretyczna wiedza sie przydaje w moto 8)(sprawdzilem na sobie ) najblizej wszystkich silnikow to chyba jest zawodowa bo tam maja praktyki bardzo dużo i tam masz z tym stycznosc non stop
pozdro
Ból to najlepszy nauczyciel ale nikt nie chce być jego uczniem /B.Lee/

I have no special talents. I am only passionately curious.
Albert Einstein

gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór szkoły

Post autor: gimp » śr, 29 paź 2008, 10:15

fifi pisze:
gimp pisze: I masz rację,tylko że osobom po zawodówce jest o wiele trudniej na rynku pracy.

Chyba nie jesteś na bierząco z tym co się dzieje na rynku pracy w tej branży. To już nie te czasy gdzie szedłeś do pracy u pana Nowobogackiego za 700 zł a on traktował Cię jak by Ci życie uratował. Wielu pracodawców postępuje tak jak ja, mianowicie zatrudnia człowieka a nie jego świadectwo i liczy się to co potrafi zrobić a nie jakim papierem się okazuje. Ja bym nawet zatrudnił takiego po podstawówce ukończoną wieczorowo ale wazne żeby chciał pracować i się nauczyć, żeby NIE CHLAŁ i był utrzciwy - nic więcej nie wymagam i nie tylko ja zapewniam :!: Ale technikum to dobry wybór a jeżeli chce ktoś się uczyć to pisałem już co zrobić. Dodam tylko że w małych miejscowościach jest prościej gdyż tam jest mniejsze prawdopodobieństwo kontroli więc wieksze możliwości dla "młodocianych pracowników"
To są tylko moje spostrzeżenia (w moich okolicach).Też bym chciał takich pracodawców którzy by się patrzyli na umiejętności człowieka i jego chęci a nie tylko na papiery. :( A tak poza tym to fifi masz własną firmę?
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”