UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: grayfox » ndz, 16 mar 2014, 11:10

Witam!


Chciałbym wam opisać sytuację jaka zaszła gdy szukałem głowicy do RMZ 250.

Znalazłem na Allegro aukcję z głowicą, http://allegro.pl/glowica-zawory-kawasa ... 62078.html , gdyby ogłoszenie zniknęło wklejam opis aukcji
SPRZEDAM
Głowica do motocykla:
Kawasaki KX250F 2004-2008
Suzuki RMZ 250 2004-2006 (stalowa rama)

Głowica w bardzo dobrym stanie, posiada komplet oryginalnych zaworów tytanowych po małym przebiegu, nie wykazują żadnego zużycia. panewki i reszta w super stanie. Głowica gotowa do założenia. Mam także wałek i szklanki wydechowe do niej na innej aukcji.

UWAGA:
LICYTACJA (OD 49ZŁ) DOTYCZY POKRYWY ZAWORÓW
CENA KUP TERAZ 1499ZŁ DOTYCZY GŁOWICY JAK NA ZDJĘCIU RAZEM Z MOSTKAMI.

KONTAKT 608-663-965 LUB MAIL
]

Wg. opisu świetna głowica, jednak dla pewności zadzwoniłem do sprzedającego.
Pytałem czy na pewno głowica nie miała wybuchu, czy jakiś zawór się nie urwał kiedyś, czy coś było spawane lub cokolwiek dłubane przy niej.
I tak TRZY razy! Trzy razy wypytałem jak wariat czy na pewno nie było nic robione. Zostałem zapewniony, że nie było nic robione po za cytuje
może jedno gniazdo były wstawiane
.

Po kupnie zauważyłem, że Allegrowicz yamaha_yz to forumowy kolega Kamil MX, tak więc napisałem mu PW, że to ja kupiłem głowicę i pozdrowiłem go, odpowiedzi nie otrzymałem do dziś.

Głowica w końcu przyszła, jednak to co deklarował Kamil MX, to jedna wielka farsa.

-Głowica była ewidentnie spawa
-Planowana
-Gwint świecy lekko przyklepany
-Po spawaniu widoczne były kratery(małe dziurki)
-Zawory bez śladu zużycia niby, a jeden z trzonków był ZESZLIFOWANY do tego stopnia, że górna krawędź trzonka pokrywała się z zamkami.

Pojechałem z tą głowicą do 2 szlifierni, oraz do 2 mechaników ogłaszających się na forum. Wszyscy oni potwierdzili moje obawy.

Po wszystkim napisałem do Kamil MX, w tej sprawie. Opisałem mu wszystkie te rzeczy. W swojej odpowiedzi, nie odniósł się on di defektów, a jedynie napisał mi, że i tak lepszej nie znajdę, i że jak mi nie pasuję to mogę sobię kupić gołą głowicę za 3500, i jeśli chce mogę oddać mu głowicę jeśli pokryje koszty przesyłki.

Tak więc, straciłem koszta wysyłki, musiałem zrobić 300 km w celu dokładnej weryfikacji stanu głowicy, a wszystko przez to, że ktoś próbuje wciskać drugiemu człowiekowi KIT.

Posiadam kopie e-maili jak i nagranie w którym TRZY razy pytałem o stan głowicy, jednak nie wiem czy w świetle prawa wolno mi je opublikować bez zgodny drugiej strony.

Zamieszczam zdjęcie głowicy
http://zapodaj.net/503bfaec24937.jpg.html
Oznaczyłem kilka z w/w wad, mianowicie:

1-Kratery po spawaniu
2-Spawane miejsce, wyraźnie inny kolor materiały oraz ślady obróbki a także uszkodzony gwint.
3-Uszkodzenie wchodzące na gniazdo
4-Stefy nr.4 zaznaczone na zielono także były obrabiane, widać inny kształt pomiędzy nimi. Może na zdjęciu nie widać tego idealnie, jednak na żywo łatwo rozróżnić.


Po wszystkim pan Kamil MX tłumaczył się, że nie wiedział, nie zauważył czegoś, że to nie jego głowica była tylko skądś ją miał itp. Moim zdaniem bardzo słabo, jak na osobę reklamującą się jako mechanik na forum.


A teraz wisienka na torcie, głowica wróciła na allegro, jednak w dalszym ciągu ani słowa o szlifowanym zaworze, a jedynie o regeneracji w postaci wymiany 2 gniazd kilka mh temu (a jeszcze przed chwilą nie wiedział prawie nic o pochodzeniu głowicy).

Dziękuję za uwagę i uważajcie przy zakupach!

Pozdrawiam

patryk95116
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 10 wrz 2011, 11:00
Motocykl: cr crf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: patryk95116 » ndz, 16 mar 2014, 16:48

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz , przed kupnem nie widziałeś zdjęć głowicy ?
Bo skoro przed zakupem kontaktowałeś się z gościem 3 razy to chyba Ci zależało
i musiałeś przeglądać te zdjęcia na których może nie wszystko ale trochę już widać :wink:



konkretnie chodzi mi o te zdj z aukcji :D śmierdzi to na kilometr i nie trzeba tu rozmowy ze sprzedającym

piotrasss87
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 19:47
Motocykl: CRF250R 09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: piotrasss87 » ndz, 16 mar 2014, 17:10

Powoli.Jesli sprzedający zapewnia że głowica jest nienaruszona a stan faktyczny sie nie zgadza z opisem aukcji zdjecie nic tutaj nie zmienia i to jest ewidętnie oszustwo.

patryk95116
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 10 wrz 2011, 11:00
Motocykl: cr crf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: patryk95116 » ndz, 16 mar 2014, 19:11

Nie podważam tego ze to jest oszustwo ,tylko niech kupujący nie wylewa się publicznie oczekując poklepania po plecach jeżeli nawet zdjęć dokładnie mu się nie chciało obejrzeć :wink:

Hozar
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 9 sie 2013, 01:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: Hozar » ndz, 16 mar 2014, 20:58

patryk95116 trochę Cie nie rozumiem, grayfox poświęca swój czas i pisze temat że użytkownik tego forum go oszukał a ty wypisujesz że cyt. " wylewa się publicznie oczekując poklepania po plecach" no kurcze sory.. Ale skoro gość wystawia aukcję której opis mija się ze stanem faktycznym, zdjęcia pokazują co innego a do tego podczas rozmowy sprzedający twierdzi że nie było nic robione to raczej nie powinno się wypisywać takich rzeczy jak ty tylko podziękować że ostrzega innych.. Tym bardziej że Kamil MX ogłasza się jako mechanik: viewtopic.php?f=25&t=33544

Według mnie takich ludzi jak w/w sprzedający nie powinno być na forum..
:axe: :axe:

robert 280866
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: wt, 6 sty 2009, 18:08
Motocykl: YZ 250 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: truskaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: robert 280866 » ndz, 16 mar 2014, 21:45

Witam, Twoja głowica jest u gościa Kamilmx na allegro
http://allegro.pl/regeneracja-glowica-y ... 46211.html

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: grayfox » ndz, 16 mar 2014, 21:46

patryk95116


Myślisz bardzo małostkowymi kategoriami. Jeśli naprawdę sądzisz, że oczekuję współczucia ostrzegając innych to dorośnij i zastanów się co mówisz. Kiedyś będziesz dorosły i zrozumiesz pewne sprawy.


Wg moich intencji temat miał mieć charakter informacyjny, nic pod to. Ewentualnie liczę na konfrontację, jednak jak mniemam do tego nie dojdzie.

Uważajcie panowie i uczcie się na cudzych błędach :)

pozdrawiam

patryk95116
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 10 wrz 2011, 11:00
Motocykl: cr crf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: patryk95116 » ndz, 16 mar 2014, 22:00

Jak wcześniej pisałem , ten pan jest oszustem i naciągaczem i wcale nie próbuje go bronić
Fajnie ze kolego opisał problem dość obszernie ale podejrzewam ze większość ogarniętych kupujących
nawet po czarach sprzedającego ,zobacząc te zdjęcia dała by sobie spokój :wink:

Nie wiem kto tu jest dorosły gdy daje się zrobić jak dzieciaczek byle lepszemu sprzedawczykowi z allegro :rolleyes:
Ja moimi dziecięcymi oczami nie widzę problemu za te pieniądze co są w aukcji mógłbym mieć nową oryginalną głowice do tego moto :wink:
Ale ja jestem tylko dzieckiem i musze dorosnąć aby dać sie nabierać i przepłacać za szajz :D

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: piotrgurski » ndz, 16 mar 2014, 22:17

Czasami zdarzało się kupować coś od ludzi z forum i tak jak @grayfox też nie oglądałem zdjęć. Widać że tak jak dla mnie liczyło się dane słowo "swojaka" zwłaszcza stałego bywalca ale cóż jak widać bywa różnie.

Od Kamila MX też zdarzyło się coś tam kupić i było ok ale w tym momencie z tego co jest napisane to lekko przegiął. Plus dla niego że przyjął towar z powrotem co nie zmienia jednak faktu że taka sytuacja nie powinna mieć tutaj miejsca. Czekam co napisze druga strona sprawy pzdr Fifi.
ADV/Adventure

Autor tematu
grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: grayfox » czw, 20 mar 2014, 10:51

Chyba jednak się nie doczekamy...a szkoda.

Marcin1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 11 maja 2013, 14:35
Motocykl: YZF 250 BMW K1200LT
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: Marcin1991 » czw, 20 mar 2014, 19:19

Nie każdy ma na tyle odwagi :) Moim zdaniem małe słowo przepraszam w zupełności by tu wystarczyło,ale każdy ma inne zdanie. No chyba,że kolega Kamil ma inne zdanie to każdy chetnie wysłucha. Ja po tej akcji osobiscie nie ryzykowałbym kupna części tylko szukał u innego sprzedawcy :drinkers:

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA Forumowy naciągacz - Kamil MX

Post autor: seba8121 » czw, 20 mar 2014, 19:58

Skoro nie potrafi przeprosić i przyznać się do błędu, to odpowiednią karą jest utrata reputacji u większej liczby użytkowników tego forum :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”