Dieta, witaminy, odżywki itp.

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
rg166
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 173
Rejestracja: śr, 27 wrz 2006, 20:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wschowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Dieta, witaminy, odżywki itp.

Post autor: rg166 » pn, 26 lut 2007, 18:58

Jak dowiedzieliśmy się w tym temacie: http://www.motox.pl/forum/viewtopic.php ... ight=dieta motocross może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Proponuję, aby zamieszczać tutaj wszelkie metody walki z bólem kręgosłupa, stawów itp.

Osobiście chciałbym się dowiedzieć jaką dietę stosować, aby naturalnie wspomagać swój organizm. Czy oprócz diety używacie jakieś sztuczne "wspomagajki" ?

verbel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 15 lut 2007, 20:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lodz [LDZ]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: verbel » pn, 26 lut 2007, 19:26

moim zdaniem mimo ze na mx nie jezdzilem jescze ale z racji ze jestem wysoki mialem ten problem na bmxie. po pewnym czasie ledzwie i plecy niedawaly mi spokoju, podobnie zreszta jest jak dlugo siedzisz przed komuterem. Moim zdaniem najlepsze jest odpwiedznie rozciaganie miesni bo bardzo duzo osob zapominal o dobrym strechingu przed ciwczeniami jaki jazdy na rowerze jak i przed wyciskaniem na silowni, ponoc plywanie pomaga. A co do diet i odrzywek... nigdy nietestowalem tego zbytonio ale napewno mineraly po treningu zawsze warto wziasc. Pamietaj chemia zawsze jest chemia i mimo dobrych rzeczy zawsze ma jakies minusy. Dlatego ja raczej staram sie dostraczac odpowiednia ilosc bialka i tluszczy poprostu trzymajac sie najlepszej diety jesc czesto w malych ilosciach co 4 h .. wieksze sniadanie z jajkiem potem jakies owoce jogurt, kurczak na obiad, potem jakas kanapka i na kolacje ryz. to jest przyklad..

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » pn, 26 lut 2007, 20:05

Dieta:
Bialko mozesz dac ok 1.5-2g/kg, tluszcze(ale nie Mc'Donalds lol tylko kwasy tłuszczowe Omega-3, tran, ryby w oliwie z oliwek najlepiej morskie itp) ok 1.5g/kg a reszta weglowodany (gdzies okolo 5g/kg). Bilans kaloryczny na +200. Jak obliczyć bilans kaloryczny? Już mówie:

Policze na moim przykładzie:
70kg x 24h = 1680 kcal
teraz wynik ten mnożysz przez współczynnik aktywności:

Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)

1680 x 1,4 = 2352 kcal i dodajesz do tego 200 kcal jak robisz wytrzymałość, jak mase to 500 kcal czyli w tym przypadku wychodzi w zaokrągleniu 2600 kcal - dziennie musze tyle wszamać.
Jak ustawić diete? Otóż:

Bialka 1g = 4kcal
Weglowdany 1g = 4kcal
Tluszcze 1g = 9kcal

Teraz rozpisujesz sobie diete (5-6 posiłków) według tych wytycznych. Przydatna do tego jest tabelka żywności którą możesz łatwo znaleźć w internecie.

Dobrze jest mieć rozpisaną diete ale jeżeli wie sie mniej więcej co trzeba jeść i trzyma sie pewnych zasad to nie widze problemu żeby mieć "umowną" diete. Ja sie swojej tak sztywno nie trzymam ale wiem co, ile i kiedy jeść. Verbel pozdro bo widze że siedzisz w temacie i to co jesz jest jak najbardziej ok!

Suplementacja:
Polecam jabłczan kreatyny, tauryne, omege3, carbo. Te nazwy tak strasznie brzmią ale to jest SUPLEMENTACJA A NIE DOPING. I niech mi nikt nie gada że tego nie można brać bo troche sie na tym znam. Sterydy i prohormony to odrębny dział za który ja sie nie biore i nigdy nie wezme i wam też nie radze.
Jeśli chodzi o suplementacje to lepiej ćwiczyć najpierw 3miesiące "naczczo" i dopiero rozpoczynać cykle, chociaż carbo można pić już od początku przygody z siłownią.

P.S Nigdy nie kupujcie niczego z allegro. NICZEGO - dobrze wam radze. Zwłaszcza tych białek serwatkowych :lol: :lol: :lol:

KTM450SX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 2 wrz 2006, 21:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: KTM450SX » pn, 26 lut 2007, 20:15

heh kolejny temat który zacznie odbiegać od tematyki MX w strone temtyki "pakowania" i "koksów" :) Nic nowego się tu nie dowiesz jak to że trzeba dbać o kondycje i wystrzegać się "chemii" na koszt witamin i produktów odżywczych.
<<<MOTOCROSS>>>
KTM 450SX 2005r.

verbel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 15 lut 2007, 20:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lodz [LDZ]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: verbel » pn, 26 lut 2007, 20:22

wiesz ale nie dokazdego to trafia.. przeczyta pojdzie na silownie pocwiczyc raz na jakis czas a tam mu powiedza ze to to i to jest dobre. niesty taka jest prawda bo duzo ludzi niepodchodzi do tematu racjonalnie. Ale to prawda chesz miec sile i kondycje musisz cwiczyc bez tego nic niezyskasz i zadne cudowne srodki tego niezmienia. To jest styl zycia i tylko zalezy od twojej samo determinacji.. czy sie przelamiesz i bedziesz cwiczyc codzienie czy nie. poczatki sa trudne ale potem idze juz z gorki :> wiem bo sam jakis czas temu postanowilem ruszyc tylek i dziala ale sa ludzi co sie przelamac niemoga wiec zostaje im sie zapisanie na roznego rodzaju sztuki walki lub lekko atletyke

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » pn, 26 lut 2007, 20:27

Oczywiście że tak, ja zawsze mówiłem że dieta 60%, trening 35% i 5% odżywki. Takie są realia i pewnie dziwi to ludzi ale zdrowe odżywianie jest kluczowe. Ja sie śmieje jak słysze ludzi co myslą że weźmie kreatyne, pomacha chantlami i wygląd Pudziana w 7 dni. Nie ma tak, suple to uzupełnienie diety i szybsza regeneracja. Bez supli można mieć znakomite efekty ale to wymaga bardzo sprecyzowanej i ścisłej diety.

Pacian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 170
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 16:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pacian » pn, 26 lut 2007, 20:30

Kaze pisze:Oczywiście że tak, ja zawsze mówiłem że dieta 60%, trening 35% i 5% odżywki. Takie są realia i pewnie dziwi to ludzi ale zdrowe odżywianie jest kluczowe. Ja sie śmieje jak słysze ludzi co myslą że weźmie kreatyne, pomacha chantlami i wygląd Pudziana w 7 dni. Nie ma tak, suple to uzupełnienie diety i szybsza regeneracja.
Poprawie 60% to talent :wink:

verbel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 15 lut 2007, 20:01
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lodz [LDZ]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: verbel » pn, 26 lut 2007, 20:37

ja stawial na szczescie :D

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » pn, 26 lut 2007, 21:59

hehe chodziło mi o wyniki podczas treningu na siłowni/sali bo w motocrossie to nieco inny podział :wink:

strzalek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 13:12
Motocykl: CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: strzalek » pn, 26 lut 2007, 22:29

Z suplementów używam trec joint therapy czyli glukozaminę.
Miało pomagać na stawy ale za krótko biorę, żeby stwierdzić czy faktycznie działa bo podobno trzeba 2 miechy, żeby poczuć poprawę.

witekCRM
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 529
Rejestracja: sob, 14 paź 2006, 12:15
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: witekCRM » wt, 27 lut 2007, 14:52

A ja nic tam nie żre z tych specyfików. Jedynie to rutinoscorbin hehehe
Moim zdaniem najwzniejszy jestr trening , bieganie ,itp i odżywianie się.
Nic tam te super wynalazki nie pomoga jak sie w domu na dupie siedzi.
Myśle że im mniej chemii tym lepiej .
W średniowieczu sie nie wspomagali niczym a nosili zbroje po 80 kg i więcej i 35 kg mieczami walczyli :lol:
"Ready to Race"
KTM 250 sx-f


#95

KwiQ
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 14:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: KwiQ » wt, 27 lut 2007, 17:07

witam, jako ze przerzucaniem zelastwa zajmuje sie od jakis 10 lat to pozwole sobie na mala wypowiedz, jesli wierzycie w magiczna sile kreatyny, odzywek i innych suplementow to powiem wam ze to wielka fikcja, to tylko drogie proszki w kolorowych pudelkach od ktorych nic sie nie dzieje. Wiekszosc z nich ma dzialanie chwilowe czyli dopuki je bierzesz cos widzic a gdy przestaniesz to wszystko spada ale jak dbasz tak masz ;) Ja osobiscie polecam kilka razy dziennie racjonalnie zjesc i bedzie dobrze. Jesli chodzi o bole plecow to polecam jedno cwiczenie: "martwy ciag" Jest to najlepsze cwiczenie w kazdym treningu ogolnorozwojowym, angazuje plecy, kregoslup, barki, kaptury, przedramie oraz miesnie ramion. Odkad cwicze to nie mam zadnych problemow a mam 190 cm wzrostu i czesto sie borykalem z bolacymi plecami. Pamietac nalezy tylko aby nie przesadzac z ciezarem bo to jednak kregoslup i mozna sobie duzo biedy narobic i nie zrazac sie poczatkowymi bolami w dolnej jego czesci, z czasem mozna naprawde sie bozbyc wszelakich plecowych dolegliwosci.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”