UWAGA NA OSZUSTA!

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: Martip9ol » pn, 18 lip 2011, 13:26

Siema forumowicze, chciałem wszystkich poinformować że użytkownik dasibe to oszust!
Zapłaciłem mu za towar 20.05 br i do dzisiaj go nie otrzymałem, omijać go szeroką drogą!

stonka55
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: sob, 18 lip 2009, 14:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wieleń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: stonka55 » pn, 18 lip 2011, 13:50

Probowales sie moze kontaktowac z nim ? Moze to wina poczty... ?

Autor tematu
Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: Martip9ol » pn, 18 lip 2011, 16:02

Dzwoniłem do niego i to wiele razy, zawsze tłumaczył że idzie na poczte to załatwiać a do dzisiaj nic nie zrobił, teraz nawet na maile nie odpowiada, wyłudził kase i może z tego mieć jeszcze problemy bo w Pl to jest karalne jeśli o tym nie wie.

Amonef
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: wt, 25 sie 2009, 12:22
Motocykl: Yamaha YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: Amonef » pn, 18 lip 2011, 16:12

To tak dla jasności przedstaw sprawę dokładnie co i jak ? Dlatego zawszę biorę za pobraniem...

Pozytywnego endu sprawy życzyć mogę tylko :|

Autor tematu
Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: Martip9ol » pn, 18 lip 2011, 16:20

Zamówiłem u niego wałek wyrównoważający, gość nie chciał się zgodzić żeby było za pobraniem(podobno ktoś mu kiedyś towaru nie odebrał) i dlatego mu zrobiłem przelew. Twierdził że mi ten wałek wysłał. Pokazywał nawet jakiś potwierdzenie ale jak dzwoniłem na pocztę to powiedzieli że to jest list a nie paczka, a po drugie tylko on może ewentualne reklamacje składać.
Nie żeby to był jakiś majątek ale zarobił 160zł za nic i nawet nie ma zamiaru wyjaśnić sprawy czy to naprawdę wysłał, czy potrzebował szybko wyłudzić pieniądze.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: solaris » pn, 18 lip 2011, 16:31

Zawarłeś z nim umowę ustną. Także jeśli nic to nie zrobi zgłoś sprawę na policję. Masz dowód wpłaty itp. Niby niska szkodliwość czynu (160zł) ale myślę, że bez problemu odzyskasz te pieniądze.

Ja mam problem z jednym użytkownikiem forum. Mam pełen zapis jego rozmów. Z powodu wyjazdu dałem matce żeby wysłała mu paczkę - był w niej cylinder i tłok do cr 250. Matka przez pomyłkę wysłała mu jako zwykłą paczkę (nie pobraniową) a numer konta napisała na paczce. Za wszystko było do zapłaty 500zł. Typ twierdzi, że wysłałem mu to jako prezent. Niestety kasy do dziś mi nie przelał i unika tego. Mam wszystkie smsy, nagrania z rozmów telefonicznych, logi z forum (wiadomości prywatne). Jego wszystkie dane osobowe. Także jeśli do dziś nie wpłynie kasa zgłaszam sprawę na policję (ponad 2 miesiące oczekiwania)

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: kl06g12 » pn, 18 lip 2011, 18:21

solaris pisze:Zawarłeś z nim umowę ustną. Także jeśli nic to nie zrobi zgłoś sprawę na policję. Masz dowód wpłaty itp. Niby niska szkodliwość czynu (160zł) ale myślę, że bez problemu odzyskasz te pieniądze.

Ja mam problem z jednym użytkownikiem forum. Mam pełen zapis jego rozmów. Z powodu wyjazdu dałem matce żeby wysłała mu paczkę - był w niej cylinder i tłok do cr 250. Matka przez pomyłkę wysłała mu jako zwykłą paczkę (nie pobraniową) a numer konta napisała na paczce. Za wszystko było do zapłaty 500zł. Typ twierdzi, że wysłałem mu to jako prezent. Niestety kasy do dziś mi nie przelał i unika tego. Mam wszystkie smsy, nagrania z rozmów telefonicznych, logi z forum (wiadomości prywatne). Jego wszystkie dane osobowe. Także jeśli do dziś nie wpłynie kasa zgłaszam sprawę na policję (ponad 2 miesiące oczekiwania)
Dlatego najlepiej wszystkie zakupy na forum załatwiać przez allegro :) Chyba że to zaufana osoba.

Pozdrawiam

szopson
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 166
Rejestracja: śr, 9 mar 2011, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: szopson » pn, 18 lip 2011, 22:19

Witam :) Ja zrobiłem to samo z koszem sprzęgłowym dokładnie to samo co pisze kolega wyżej :) Zapomniałem napisac na forum nie miał czasu, zgłaszaj sprawę do allegro jeśli wystwił Ci przedmiot na allegro oraz na policję tak jak ja to zrobiłem sprawa w toku a wiec jesli ktoś miał takie sytuacje z tym człowiekiem to zapraszam do działań przeciwko niemu aby odzyskać nasze pieniądze
pozdro :)

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 18 lip 2011, 22:35

Ja bym się tak nie unosił i nie nazywał nikogo oszustem, bo kolega dasibe może Cię jeszcze pozwać za to i się skończy tak:

Autor tematu
Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: Martip9ol » wt, 19 lip 2011, 12:38

Ludzie zastanówcie się co piszecie, nie dośc że straciłem 160zł nie otrzymałem towaru to jeszcze sprzedawca mnie będzie sądził za to że prawdę napisałem.
Skoro wysłał tę przesyłkę a nie doszła to zainteresowałby się tym gdzie ona się znajduje, uważam temat za zamknięty bo szkoda zaśmiecać forum niektórymi "złotymi myślami".
Chciałem tylko poinformować aby na niego uważać bo ja nie mam z nim żadnego kontaktu pisemnego a jak widzicie na towar czekam od 20.05 . Pozdrawiam

szopson
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 166
Rejestracja: śr, 9 mar 2011, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: szopson » wt, 19 lip 2011, 22:04

WLD_Wlodi o co Ci chodzi???? Za co może mnie pozwać? Za prawdę? Ja również kupiłem na ALLEGRO.PL towar od niego i to samo mam co kolega więc zastanów się za nim coś powiesz ;) Nick na allegro tego człowieka to bwjdm (obecnie konto zawieszone) przez allegro po poinformowaniu allegro o sprawie z koszem sprzęgłowym

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: UWAGA NA OSZUSTA!

Post autor: WLD_Wlodi » czw, 21 lip 2011, 10:51

Jeżeli to prawda że jednak dasibe kręci wały to cie nie pozwie :wink:
Ale chyba raz na forum ruski czas temu się zdarzyło tak że kontakt z jedną ze stron transakcji się urwał, całe forum kolesia zlinczowało że oszust i krętacz, a okazało się że leżał w szpitalu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”