Aparat do robienia zdjęc w ruchu

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
bandoG
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 29 cze 2005, 13:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: bandoG » pt, 9 lut 2007, 12:31

Za 400 zł, to nową cyfrówką można robić zdjęcia w ruchu (KLIK<---mo je zdjęcia robione jakimś tanim nikonem) ale jest gorsza jakośc i trzeba trochę wyczucia. Za tą kwotę możesz poszukać używanej cyfrówki lub dobrego analoga i wtedy fotki wyjdą na bank. Co do techniki w tanich cyfrówkach to łapiesz najpierw ostrość na np. hope, aparat sobie mierzy i każesz mu zapamiętać/zablokować focus. Potem walisz zdjęcie trochę wcześniej bo cyfrówki mają reakcję spóźnioną i po sprawie, jeśli masz opcję (w fuji jest) to ustawiasz przesłonę na jak najszybszą i tyle. Oglądając aparaty zwróć uwagę na obiektyw i jego wielkość, generalnie od tego zależy jakość zdjęć.
800 Brutto Hardcore Crew Cieszyn

http://livinghardcore.fotolog.pl/

TIJO
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 450
Rejestracja: śr, 28 cze 2006, 19:14
Motocykl: Yamaha Yz250f 08 WHITE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zabór
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: TIJO » pt, 9 lut 2007, 17:57

werner pisze:Fuji Finepix S9500 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tata ma takiego :] WYPASS :]
Name: TIJO
Bike: Yamaha YZ250f
Team: Cross Team Zielona Góra
Sponsors: P.W Magma , Athon

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » pt, 9 lut 2007, 18:47

Nie no taka rozmowa o aparatach nie ma sensu za bardzo. Dobre fotki.. bardzo dobre, zrobisz tylko lustrzanką. Ja mam Fuji S5600, nie jest to lustro i to mnie drażni. Tryb do robienia fotek w ruchu to w sumie tylko pic jest - chodzi o jak najktrótszy czas naświetlania. Także jeśli chcesz po prostu robić fotki w ruchu moto + zdjęcia rodzinne i żadnych bajerów to weź któryś z tych aparatów tutaj wymienionych. Fuji S9500 myślę, że Ci w takim przypadku nie potrzebne bo to już armata jest i kosztuje 1500 zł. Jeśli chcesz się zająć fotografią to jo.. wtedy minimum 2000 zł na lustro cyfrowe (chyba że wtedy wolałbyś analoga) i jedziesz. A jeśli chcesz po prostu normalne fotki to bierz coś co ma niezłą matryce i tryb fotek w ruchu i tryb "szybkostrzelny" znaczy kilka fotek pod rząd. Nie wiem które z tych są dobre bo ich nie znam, ale koledzy z forum je wymieniali - zmieścisz się w niezłej cenie: SONY S600 - 550 zł, Canon PowerShot A630 - zastępca A610, bardzo dobry aparat z tego co widzę, koszt 950 zł, wygląda ładnie, poręczny i w ogóle wporzo).

Przy przyglądaniu się cenom polecam serwis http://www.skapiec.pl .

Aktualnie, w dobrej cenie jest Fujik S5600 taki jak ja mam, chodzą po 700-800 zł bądź tak jak kolega napisał w media za 675 (i na pewno chodziło o 5600 a nie 9600 bo 9600 chodza po 1700 zł.). Mogę Ci go polecić. Armata zoom 10x, matryca niezła, duży zakres czasów, niestety obiektyw trochu ciemny ale to tylko kompakt. Jedyne co to do tego już musisz kupić torbe, karte i inne pierdoły i to już troche wychodzi kasy, do tego jest mnie poręczny niż te normalne aparaty. Dlatego S5600 polecam jakbyś chciał sięfotografią zająć trochu lepiej. Przykładowe fotki
Fotki z człuchowa, przekadrowane i lekko obrobione na kompie (nie najlepsze bo nie miałem zasu na focenie musiałem oglądać jak jadą :wink: )
A tu fotki pokazowe z zupełnych początków zabawy aparatem (tera już są trochu lepsze)

Także podsumowując, bo ten post jest standardowo roztrzepany i nie bardzo wiadomo o co chodzi:
- jesli potrzebujesz aparatu do rodzinnych fotek, żeby był mały i poręczny i do tego robił ładne zdjęcia motocrossowe to bierz coś w stylu Sony S600 albo Canona A630 (i tu jesli chcesz użyć maxymalnej kwoty czyli 1000 zł to pewnie bardzo bym sięzastanawiał nad tym Canonem bo jest na prawdę dobry, ale jeśli chcesz zachować 400-500 zł w kieszeni rozglądałbym się za czymś podobnym ale tańszym czyli np. ten sony S600). Po prostu w sklepie zapytaj który z aparatów będzie robił dobre fotki w ruchu (który posiada tryb robienia takich fotek).
- jeśli chcesz się pobawić trochu fotografią to bierz jakąś armatę (i koszty wtedy rosną)

Jakbyś już był na poziomie kupowania danego aparatu i chciałbyś się czegoś dowiedzieć, czy na pewno ten aparat itd. to śmiało wal do mnie. Nie znam się najlepiej ale jak zadasz pytanie to ja zadam je koledze który się bardzo dobrze zna i bedziesz wszystko wiedział co trzeba. Jakby co to wal na PM, na maila lub na gg (wszystko podane w moim profilu).
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


wild rider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 19:28
Motocykl: RM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głuszyca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: wild rider » pt, 9 lut 2007, 21:34

Dzięki za rady ale nie potrzebuje żadnego droższego aparatu foty tylko żeby były widoczne nie rozmazane bo mój budżet nie jest zbyt wysoki
a na fotkach z tego aparatu całkiem znikam albo jestem tak rozmazany ze nic nie widać
Ekipa Rozkręt #151

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: mały » pt, 9 lut 2007, 21:58

Eee... Chudy, od razu armatami... Pamiętam jak robiłem fotki "pierwszymi" modelami cyfrówek i też dało się z tego sporo wykrzesać. Moja siostra i znajomy ma Canona A610 i spisuje się elegancko, także też mogę z całego serca polecić, chociaż ja i tak pozostanę przy Canonie G5 :) W ogóle barwy w Canonie mi się podobają :wink: Tyle jest zdań na ten temat co użytkowników na forum, także pomyśl co jest Ci najbardziej potrzebne i pogadaj ze sprzedawcą (ale z nimi też różnie bywa).

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » pt, 9 lut 2007, 22:43

:) ja też uwielbiam Canona... jak dla mnie to Canon jest na pierwszym miejscu, za nim Nikon. Kiedyś sobie kupie lustro, na razie wyłoiłem 2000 na S5600... fajny aparat ale to nie to samo co lustro. Strasznie ceny aparatów idą w dół... jak ja kupowałem to był 1000 zł droższy. Za pare lat jakąś lustrzankę kupię i będzie fajnie :)
A wracając do sprawy to tak jak Mały mówi pomyśl co jest Ci najbardziej potrzebne, idź do porządnego sklepu siakiegoś i pogadaj ze sprzedawcą, bądź z kimś kto się na aparatach dobrze zna. Jakby co to wal do mnie :wink: no i Mały pewnie też Ci podpowie jakby co. Pozdro
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


LesniK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: ndz, 28 sie 2005, 20:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DSW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: LesniK » sob, 10 lut 2007, 22:55

............
Ostatnio zmieniony śr, 12 sie 2009, 19:14 przez LesniK, łącznie zmieniany 1 raz.

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » ndz, 11 lut 2007, 11:19

Z tym zoomem od razu bym nie przesadzał.. myśle, że nie jest x8 aż tak potrzebny, właśnie z tego powodu co później napisałeś: "można sobie pozwolić w trakcie robienia zdjęcia na trochę luzu w kadrze - czyli np mniejsza możliwość "obcięcia" kawałka moto"... myślę, że ważniejsza od zoomu będzie rozdzielczość matrycy. Poza tym panoramowanie na zoomie to nie łatwa sprawa :wink:
Ale jakby nie patrzeć bardzo ładnie wszystko opisałeś :)
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


LesniK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: ndz, 28 sie 2005, 20:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DSW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: LesniK » ndz, 11 lut 2007, 13:16

...........
Ostatnio zmieniony śr, 12 sie 2009, 19:13 przez LesniK, łącznie zmieniany 1 raz.

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » ndz, 11 lut 2007, 14:26

No tak Leśnik tylko, że wszystko co podałęś to już są takie półprofesjonalne aparaty... i to już większe jest niz standardowy aparat. Jeśli Gruby chce normalnych wielkości aparat to raczej takie odpadają :) ja mam S5600, już o nim pisałem - jeśli to ma być aparat większy, lepszy to polecam. Jak dla mnie to S5600 jeszcze jest malutki i leciutki i chciałbym cos większego... ale wiadomo nie jest to aparat, który się trzyma na sznureczku zawieszonym na nadgarstku i zdecydowanie nie mieści się w kieszeni :)
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


LesniK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: ndz, 28 sie 2005, 20:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DSW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: LesniK » ndz, 11 lut 2007, 14:36

..........
Ostatnio zmieniony śr, 12 sie 2009, 19:12 przez LesniK, łącznie zmieniany 1 raz.

Chudy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 302
Rejestracja: wt, 25 kwie 2006, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk / Kłecko | MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Chudy » ndz, 11 lut 2007, 15:01

LesniK pisze:To są kompakty, które półprofesjonalnie wyglądają :-) .
No zgadza się :)
Zobaczymy co na te nasze wypociny Gruby powie, bo tak gdybać co On chce to sobie możemy a się może okazać, że chce zupełnie coś innego.
Motocross, Enduro and Supermoto... and nothing else...


ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”