Jędruś Czyżowski

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » pn, 8 sty 2007, 15:58

spoko rozumiem. Poprostu przygotowuje sie do sezonu. Ja też pisze na forum tylko dlatego bo jestem chory od 2 tyg i dopiero za 3/4 dni powracam do treningów. Najlepiej do sezonu sie przygotować w ciszy, odciętym od innych rywali. Trening z trenerem i samemu tez w własnym zakresie i to potem popłaca. I sądze że Jędrek robi to samo. Najlepiej skołuj namiary do ojca jego i będziesz wiedział wszystko. Oczywiście jeśli udzieli Ci informacji.
czy bedzie w kadrze Polski u Wójcika???
Już wiadomo że nie. Marcin Wójcik ma zawodników z zeszłego roku. Nowi to tylko jeśli mi sie dobrze zdaje to Patryk Gudbaj Galica i Tomek Wysocki. Ma grupe z którą bedzie walczył przez kilka lat żeby osiągnąć wynik.
KTM 125SX '10 :]

ANDRZEJ/S
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: ndz, 12 lis 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ANDRZEJ/S » pn, 8 sty 2007, 23:46

cr500r pisze:czy w sezonie 2007 Jędrus bedzie startował tylko w kraju??? czy bedzie w kadrze Polski u Wójcika???Jakim motocyklem bedzie startowal???Dziekuje za odpowiedzi.
W imieniu Jędrka dziękuję za zainteresowanie i kibicowanie.
Odpowiadam :
Wracając jeszcze do ostatnich paru startów Jędrka na koniec sezonu MX- 2006 , muszę powiedzieć , że zrobiłem ryzykowny ruch puszczając go na wymienione zawody kompletnie nieprzygotowanego , bez kondycji specjalnej , wjeżdżenia ,itd. Podyktowane to było duża potrzebą i stawką:
zdobycie licencji A /B i sponsora / zakupił nową YZ 85cc/.
Gdybyśmy nie podjęli tego ryzyka , Jędrek połowę sezonu 2007 zmarnował by na robienie licencji A i B i może w połowie sezonu lub na koniec znalazłby sponsora . Praktycznie następny sezon zużyłby na wchodzenie na " rynek " , bez szansy walki o tytuł IMP.
Od momentu ostatnich zawodów- Zesp. Mistrz.Polski , gdzie wystartował z tak zwanego " doskoku - na dzika " wszedł w zimowy okres przygotowawczy do sezonu startowego 2007.
Do dzisiaj zajmuje się przygotowaniem ogólnorozwojowym / cwiczenia gimnastyczne , dużo na drążku , bieganie ,basen/.
W najbliższych dniach rozpocznie kontakt z motocyklem i pierwsze treningi . Plany startowe , to ,wg. priorytetów :
1. Mistrzostwa Polski
2. Mistrz. Europy Juniorów / Federacji UEM /- kl 85cc / kat. do 12 lat.
3. Puchar PZM.
4. Mistrz Europy / Federacji FIM /- kl 85cc/ kat open- do 15lat ,
planujemy udział w 2-3 eliminacjach , traktując je dla " przetarcia ".
5.Dodatkowo sporadyczne starty w Międz. Mistrz. Czech , Słowacji , Puchar Europy - Fed. IMBA i okazjonalne zawody na rozprężenie , o tak zwaną " pietruchę ".
Jeśli chodzi o przynależność do kadry MX- PZM , to cóż , nie zdążyliśmy się wykazać , a za zeszłe osiągnięcia nie było chętnych do nagradzania
i zainteresowania się Jędrkiem. Mam jedynie optymistyczną wiadomość ,
że jeżeli nawiąże z początkiem sezonu walkę z konkurencją o tytuł Mistrza Polski , to jest szansa , że zostanie dokoptowany do Kadry , a wtedy Jędrek podporządkuje się planom startowym obowiązującym dla Kadry , zawodników w kat.85cc.
Co do motocykla , Jędrek posiada w tej chwili YZ 85cc , i najprawdopodobniej na tej marce będzie startował , ale do końca to jeszcze nie jest pewne .
Pozdrawiam - A.C./S.

Autor tematu
cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » wt, 9 sty 2007, 00:45

Dziękuje za wyczerpujaca odpowiedz.Bede trzymal kciuki za Jędrka i wierze ze sezon 2007 zakończy na pudle MP...oczywiście na najwyzszym miejscu

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » wt, 9 sty 2007, 13:59

No to z wiadomości wynika, że Jędrek będzie poważnym rywalem w MP kl. 85 xD
Poziom sie zwiększa z roku na rok w Polsce to będzie widać. :D
KTM 125SX '10 :]

Autor tematu
cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » wt, 9 sty 2007, 14:51

mysle ze taki mały wywiad z Jedrkiem by sie przydał i przedstawienie jego sylwetki..bo nie wiem czy wszyscy wiedza jakie on ma juz osiagniecia na swoim koncie:np.rozjechał włochów na ich własnym podwórku i zostal tam najlepszym zawodnikiem, w Czechach tez gromił...pare postów wczesniej ANDRZEJ/S napisał w ilu startach za wielka woda był zwyciezca...wg mnie obecnie największy talent polskiego MX...on powinien rozdawac karty w swojej klasie MP

PS. Moze niedlugo Pan Andrzej podeśle cos do zakładki o zawodnikach :)

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » wt, 9 sty 2007, 15:11

cr500r pisze:mysle ze taki mały wywiad z Jedrkiem by sie przydał i przedstawienie jego sylwetki..bo nie wiem czy wszyscy wiedza jakie on ma juz osiagniecia na swoim koncie:np.rozjechał włochów na ich własnym podwórku i zostal tam najlepszym zawodnikiem, w Czechach tez gromił...pare postów wczesniej ANDRZEJ/S napisał w ilu startach za wielka woda był zwyciezca...wg mnie obecnie największy talent polskiego MX...on powinien rozdawac karty w swojej klasie MP

PS. Moze niedlugo Pan Andrzej podeśle cos do zakładki o zawodnikach :)
Konkurencja nie śpi :D
Żeby pojawiła sie wizytówka Pan Andrzej musi sie skontaktować z Lulkiem i wtedy Lulek podeśle pytania i...no wiadomo. xD
KTM 125SX '10 :]

ANDRZEJ/S
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: ndz, 12 lis 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ANDRZEJ/S » wt, 9 sty 2007, 18:09

" Ma grupe z którą bedzie walczył przez kilka lat żeby osiągnąć wynik "-
- cytat z Twojego tekstu.

Nie wiem , czy napisałeś powyższy tekst pod wpływem pośpiechu -
nie przemyślałes tego, czy rzeczywiście tak uważasz.
W każdym razie stwierdzenie to jest z gruntu błędne.
Jeżeli ma następować postęp wynikowy , na arenie międz. , czołówki polskiego MX , to nie może być sytuacji tworzenia sztywnego składu
kadry na cały sezon , a tym bardziej na kilka lat.
Wchodzenie w skład kadry narodowej powinno być i na pewno jest wyróżnieniem i honorem dla zawodników , dodatkowo wiąże się ze wsparciem finansowym , które im większe tym bardziej zaostrza apetyty znalezienia się w tej grupie.
Zawodnicy kadry muszą mieć świadomość ciśnienia , ze strony nie należących do kadry i odwrotnie , Ci ostatni muszą wiedzieć , że według czystych i klarownie ustalonych zasad , wejście do kadry zależy
głównie od ich wyników.
Ponieważ zawodnicy kadry , poza Maćkiem Zdunkiem , nie odstają zbytnio
od tych co nie weszli do kadry , stwarza sytuację , że ustalanie sztywnego składu na koniec sezonu startowego ,np. 2006 , na cały następny rok ,np 2007, łącznie z okresem zimowym , w którym następuje postęp lub zahamowanie rozwoju , u niektórych zawodników , jest bardzo ryzykownym , a często krzywdzącym dla zawodników .
Dobrym rozwiązanie powyższego problemu jest , w miarę odpowiedniej ilości zawodników wchodzących w skład kadry , wyznaczanie I i II , można to różnie nazywać , np. grupy.
Do pierwszej należą zawodnicy o ugruntowanym poziomie sportowym
i pozycji , gwarantującym kredyt zaufania , jakim się ich obdarza ,dając im pewną pozycję w kadrze , np. do końca sezonu lub nawet dłużej - w przypadku kadry olimpijskiej są to okresy 2 , a nawet 4 letnie.
Do drugiej grupy należą zawodnicy , którzy muszą ugruntować swoją pozycję w kadrze , gdyż są w ,tzw. strefie zmian.
Przy takim rozwiązaniu , nie jest konieczne tworzenie rezerwy kadry , gdyż sytuacja mogła by się powtórzyć , w podobny sposób , czyli z wchodzeniem do rezerw kadry.
Uwaga : Nie uczestniczyłem , bezpośrednio w sezonie startowym MX/2007.
Obserwowałem je za pomocą internetu i nie mogłem zrozumieć sytuacji , co najmniej dziwnej. Dotyczy to zawodnika - Patryk Gudbaj Galica.
W sezonie 2005 wygrał całą serię zawodów IMP i zdobył tytuł Vice-Misrza Polski. Wsezonie 2006 , przez cały sezon , był wyraźnie najlepszym polskim osiemdziesiątkarzem i w nagrodę przez dwa sezony nie wszedł w skład kadry, a wątpię żeby miał propozycję i odmówił.
a jazdą swoją zasługiwał , może nawet na Mistrza.
Właśnie dlatego , aby taka sytuacja się nie powtarzała , przytoczyłem powyżej przykład rozwiązania tego problemu .

A.C./S : " MX - STRONG SCHOOL ".

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » śr, 10 sty 2007, 09:28

Pan Marcin Wójcik mówił tak: czeka mnie i zespół kilka lat ciężkiej pracy więc różne sfery mogą przyjść do myślenia. Wiem że w klasie 125j i 85 sytuacja niejest sztywna bo pierwsza 5/6 bedzie jechała bardzo równo i trzeba ustawić sie na walke łokieć w łokieć.
Obserwowałem je za pomocą internetu i nie mogłem zrozumieć sytuacji , co najmniej dziwnej. Dotyczy to zawodnika - Patryk Gudbaj Galica.
Z tego co rozmawiałem z Pawłem Nowickim ( jego trener to Marcin Wójcik ) to mówił mi że poprostu powinien już w zeszłym roku jeździć na 125 w MP i dlatego niezostał wzięty do kadry.

Mistrza niezdobył tylko dlatego, że taki jeden Pan mocno wpłynął na wynik Bartka Sawczuka, ale tego niekomentuje.
KTM 125SX '10 :]

ANDRZEJ/S
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: ndz, 12 lis 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ANDRZEJ/S » śr, 10 sty 2007, 17:28

Odpowiem na Twój ostatni post , ale uważam , że w ten sposób zaczynamy oddalać się coraz bardziej od tematu " Jędruś " , pod którym piszemy .
Dlatego chcę utworzyć nowy temat pod nazwą : " Ty i rozwój polskiego MX "
========================
Myślę , że tematyka kadry nie jest jedyną sprawą , o której szersze grono uczestników Forum , miało by chęć podyskutować .
A.C/S

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » śr, 10 sty 2007, 18:14

hehe. No masz racje spoko nie od tego temat i koniec OT
Każdy ma swoje zdanie i pisze.
pozdro LBN
KTM 125SX '10 :]

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » śr, 10 sty 2007, 18:25

Problem Galicy byl, po pierwsze jest ,patrzeli na Polske zdobycie nic nie znaczacego tak na prawde mistrza Polski zamiast zalapac sie do kadry stracic rok (co nie jest wcale powiedziane) jezdzic w ME obeznac sie i zrobic baze na nastepny rok .A 2 problem to jest pan Wladek ktory robi pod gorke np nie da motocykla na ME tak jak bylo z Nowickim bo ma swoje racje co do PZM jakies tam widzi mi sie

Drobka27mx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 250
Rejestracja: sob, 14 sty 2006, 18:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z "10-cio lecia "
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Drobka27mx » pt, 12 sty 2007, 20:17

polska... tu wszystko jest wogole jakies DZIWNE, dlatego wszyscy wyjezdzaja za granice i nie to ZA CHLEBEM ale jak maja zyc w takim kurewskim kraju no to naraaaa..... a co do mxu to powoli zbliza sie do en czyli : pol wygrywasz na motorze a pol w depo. wogole przekrety ida..... a co do Galicy to moim zdaniem mega napier***** to jest. no i mial pecha i zostal 2vice mistrzem. Smieszne jest po czesci tez to dyskfalifikowanie za pozyczony motor ;/ np. Bartek Sawczuk skozystal na tym i ok, ma takie prawo i to wykorzystal i tu nie mozna nic mu zazucic , ale ze pzm wogole wymyslil takie prawo to to jest smieszne ....
A warunki? i ta " pomoc pzm" ? no to jest niby... ale tak naprawde co tu sie oszukiwac moze z 5 zawodnikow ma takie naprawde dobre warunki... Ponad wogole cala polska jest nasz MASAKRATOR i to sie przeklada na wyniki.... nie ma kto go gonic, i nie zebym ci Macku zle zyczyl ale chcial bym zeby wkoncu znalazl sie jakis rider ktory by Ci dotrzymywal kroku. to by wplynelo pozytywnie przedewszystkim na Ciebie , widowisko oraz poziom, bo najpierw bedzie taki jeden a pozniej juz kilku, kilkunastu i moze wkoncu byly by jakies wieksze emocje w walce o 1 miejsce....


no to na tyle bo juz tu bredze :D
"Bardzo dużo się nauczyliśmy - również tego, że wciąż musimy się wiele nauczyć." #199

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”