Jak zorganizować CC?

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Jak zorganizować CC?

Post autor: wontly » wt, 1 gru 2009, 09:59

Witam,
jak w temacie, mam teren po starej żwirowni, jak to wszystko ogarnąć?

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: pytlar » wt, 1 gru 2009, 11:17

to, że masz kawałek żwirowni to wierzchołek góry lodowej... duże chęci, załatwiania, znajomości potrzeba do tego... najlepiej skontaktuj się z osobami, które organizują CC w twojej okolicy.
:)

Autor tematu
wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: wontly » wt, 1 gru 2009, 13:32

Więc tak,
obsługę medyczna mam jak coś załatwioną, ubezpieczenie imprezy też, catering.
Będę wiedział niebawem co do pomiarów czasów/ okrążeń, sprzęt itp...
Dalej szukam na razie pomocy aby jakoś to ogarnąć.
Wykonałem już parę tel. do osób które maja jakieś pojęcie jak to zorganizować, zobaczymy co będzie, ale wasze uwagi sugestie są też bardzo ważne, liczę na jakieś podpowiedzi co robić a czego unikać... :rolleyes:

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: pytlar » wt, 1 gru 2009, 14:55

kostki do chronometrażu to koszt ok 1800zł u nas... więc nie tanio :rolleyes: a reczej musi być bo z ludzmi ze stoperami to niewiele mniejszy koszt a poźniej bajzel z czasami na końcu... :roll:
:)

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: sebek1516 » wt, 1 gru 2009, 17:45

www.zawodymx.pl
Organizacja zawodów w Lubelskim. Wypożyczają też sprzęt.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: wontly » wt, 1 gru 2009, 19:44

Wiec,
kostki już chyba załatwię z PZM-otu, dzwoniłem i rozmawiałem tylko chodzi o terminy itp... będę miał namiar na firmę z Poznania i z Lublina która tez ma taki sprzęt. Powoli zaczyna się to wszystko klarować więc może się uda :)

yamaha88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: czw, 15 paź 2009, 21:58
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: qqq
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: yamaha88 » wt, 1 gru 2009, 20:10

nie pomoge ci w organizacji, ale zycze powodzenie bo to nie takie proste jak sie wydaje :wink:
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności...

Autor tematu
wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: wontly » wt, 1 gru 2009, 21:03

No nikt nie mówił że będzie proste, ale K2 to też nie jest... ( nie mam zamiaru narzekać i pieprzyć jak to ciężko i ponuro w tym kraju). Przychylność burmistrza jest, a to ważne, jak to mówią mam znajomego co ma znajomego w PZM i pomogą, wyjaśnia wprowadzą w temat, martwi mnie tylko termin imprezy jak się wstrzelić aby nie kolidowało z innymi, ale to już w styczniu będę myślał. Impreza w zamyśle ma być cykliczna, jak wszystko będzie ok to może i da rade zrobić 2 dniową w przyszłości, zobaczymy ja jestem dobrej myśli, oczywiście zależy to też od samych uczestników ilu się pojawi, pożyjemy zobaczymy na razie wszystko idzie w dobrym kierunku a co będzie okaże się w styczniu.
Pozdrawiam :drinkers:

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: pytlar » wt, 1 gru 2009, 21:53

2 dniowa impreza z przychylnością PZM to już wogole inna bajka... zrób narazie prowizoryczne CC, u nas jak organizowalismy w pierwszym roku to wyszło ok 3tys zł organizacja, na drugi rok ok 4tys. Wlicza sie w to wszystko - od kibelków, jedzenia, kostek po puchary, nagłośnienie. Zawodników pierwszego orku niecałe 40, drugiego niecałe 50 w tym mniej kładów a wiecej moto. Znaczna część zwraca sie dzięki wpisowemu :] ale na początku nie masz co liczyć na zarobek ;) :rolleyes:
:)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: amator » wt, 1 gru 2009, 22:53

Proponuje najpierw zapoznac sie z lekturą regulaminów ;
1 Regulamin RSM (reg. sportu . motocykl.) http://www.pzm.pl/Motocross/Regulaminy
2 regulamin cc puchar i mp. http://www.pzm.pl/Cross_Country/Regulaminy
Nikt z pzm nie przyjedzie do ciebie i nie pozyczy nawet kabelka do kostek jeśli nie jesteś zarejestrowanym klubem , nie jesteś zrzeszony w pzm. To jest beton. Takie zawody organizowane bez spełnionych wymogów pzm , które opisuja w/w regulaminy to się nazywają "zawody dzikie"
Zawodnicy zrzeszeni w klubach startujący w "zawodach dzikich" mogą sie liczyć z konsekwencjami odebrania licencji itp. Dzisiaj na wszystko potrzebne sa umowy , pozwolenie z policji , strazy , sanepidu, zarządu dróg,wójta, mapki, podania,Umowa ze szpitalem . Ubezpieczenie imprezy jako kogo wpiszesz organizatora do polisy- siebie ?. Możesz zorganizować KJM dla amatorów (tez jest w regulaminach )ale też musisz być podpięty pod PZM. A pomysl teraz co sie stanie jeśli ,któryś z zawodnikow coś sobie skreci, złamie , zwichnie , ulegnie mniejszemu lub wiekszemu wypadkowi , człowieku kryminał masz jak w banku. Na takich zawodach zazwyczaj amatorka lubi popisywac sie jazdą po parku maszyn , na jednym kole , zaczepi za jakies auto a nie daj boze wjedzie na kogos ... To nie jest takie proste , ale możliwe po spełnieniu wielu warunków. Pytlar pisał o koszcie 3000. kostki kosztowały 1800 jeden kibel 100zł x5, puchary700zł, ubezpieczenie imprezy 380zł, ubezpieczenie sędziów 120, corągiewkowi 500. Przygotowanie trasy sprzętem , równanie1000, taśmowanie300 karetki 1800za cały dzień spiker 200 woda prąd 100 i wiele wiele innych wydatkow. proponuje podepnij się do jakiegoś klubu jaki macie w pobliżu , włącz sie w organizacje i poznasz wszystko od kuchni . Z mojej strony możesz liczyć na pomoc przy ulożeniu regulaminu zawodów. Zycze odwagi i wytrwałośsci w dążeniu do słusznego celu.A jak uda ci sie to wszystko spiąć to i zawodnicy miło wspominają taka imprezę i jesłi wpisowe nie jest z kosmosu to następnym razem walą drzwiami i oknami . pozdarwiam . :drinkers:

Autor tematu
wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: wontly » śr, 2 gru 2009, 10:58

Sprawa przedstawia się następująco, nie pisałem że będę od razu robił MP czy PP, rozmawiałem z gościem z PZM i powiedział mi że muszę dać im regulamin do akceptacji itp... i mogę jakoś to robić pod patronatem PZM, a dzikie właśnie by były gdybym nie dostał zgody/ akceptacji regulaminu przez PZM itp. Jako jednostka organizacyjna to ja tego na siebie robił nie będę, tylko organizuje to fundacja mam KRS itd. więc z ubezpieczeniem imprezy nie ma problemu, karetki jak już pisałem dowiadywałem się i tez nie jest to taki wielki problem, zgoda wójta jest, umowa na teren. Co do maszynek do pomiaru czasów to ponoć są firmy co obstawiają takie imprezy, płacisz i jest. Co do terenu i maszyn to mam (załatwione) z wójtem że da maszyny do przygotowania trasy za małą kaskę. Może mi się uda podpiąć po jakiś klub i pewnie będzie prościej.
Jak nie to próbuje ogarnąć to sam, czy się uda nie wiem pokaże czas...
Pozdro

Jak z czymś się mylę proszę o korektę! raczkuje w temacie :)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jak zorganizować CC?

Post autor: amator » śr, 2 gru 2009, 14:41

wontly pisze:

Jak z czymś się mylę proszę o korektę! raczkuje w temacie :)
Ja się cieszę ze podchodzisz do sprawy racjonalnie i nie stajesz dęba jak inni kiedy im udziela sie dobrych rad. Jeszcze raz namawiam do zapoznania sie z regulaminami Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”