Nowy zestaw ochraniaczy

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Nowy zestaw ochraniaczy

Post autor: CZACHA » pn, 25 maja 2020, 00:24

Witajcie potrzebuje porady ludzi znających temat bo na przestrzeni lat na pewno coś się zmieniało a ja tego nie ogarnąłem :D.Potrzebuje zestawu ochraniaczy:ortezy na nogi bo przez ten piękny sport mam obydwa kolana potargane,zbroi lub czegoś innego jeśli jest coś lepszego i ochraniacza karku dobrze dopasowanego z dołem i oczywiście kasku +google.Do ostatniej niedzieli zanim złamałem obojczyk i palucha na torze jeździłem w Alpinestars Carbon B2(załamał mnie brak serwisu i części zamiennych ale ogólnie jestem z nich zadowolony),Leatt Adventure (bardzo dobry ochraniacz zastanawiam się nad ponownym zakupem jak nie znajdę o wiele lepszej alternatywy,kasak fox v1,gogle nie pamiętam .Jako że przez kontuzje mam ten sezon z głowy chciałbym przygotować ubiór na następny bo niektóre ochraniacze mają 10 lat :? i są trochę sfatygowane życiem.Potrzebuje konkretnych rad co kupić i czemu akurat to jazda 80%tor 20%enduro
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Nowy zestaw ochraniaczy

Post autor: Martin KTM » pn, 25 maja 2020, 08:50

Moim zdaniem ciężko jest porównywać ochraniacze, bo po jakiejś większej glebie właściwie nie wiadomo czy akurat ten model ochronił nam kolano czy może w innym byłoby lepiej albo gorzej. Gleby też są różne więc wybór ochraniaczy często polega na zaufaniu do producentów. Mówię oczywiście o wyższych modelach, a nie szajsie z aliexpres.
Mogę opisać mój zestaw, z którego jestem naprawdę zadowolony.
Buty Gaerne SG 12 - świetnie leżą i dobrze trzymają ortezę. Nie wybrałem Sidi, bo były dla mnie zbyt ciasne.
Ortezy Leatt X Frame - zdecydowałem się na nie z powodu ceny i raz miały okazję się sprawdzić. Nie żałuję wyboru.
Neck brace Leatt GPX 5.5 - nie krępuje ruchów, prawie go nie czuć. Nigdy nie miał okazji zadziałać i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo to najgorszy możliwy scenariusz.
Kask Airoh Aviator 2.2 - lekki, wygodny i dobrze tłumi drobne drgania.
Gogle zmieniałem w tym sezonie 3 razy i w końcu wyrwałem Scott prospect używane od kolegi i to był najlepszy wybór. Jak będę zmieniał to tylko na nowe, ale ten sam model.

Szybkiego powrotu do zdrowia Kolego!

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Nowy zestaw ochraniaczy

Post autor: CZACHA » śr, 27 maja 2020, 17:16

Martin KTM pisze:
pn, 25 maja 2020, 08:50
Szybkiego powrotu do zdrowia Kolego!
Dziękuje!!!

Zaraz popatrzę na te ochraniacze,zastanawiałem się czy od czasu moich ostatnich zakupów nie nastąpił jakiś postęp w technologi. Zacząłem nadym główkować jak w jakieś gazecie motocyklowej czytałem test ochraniaczy kręgosłupa na drogowe moto gdzie te plastikowe były najgorsze a jakieś specjalne pianki itp wygrywały.Ciężko znaleźć mi buzer z takim czymś i zastanawiam się czy to się nie sprawdza w mx czy ja nie umiem szukać.
Teoretycznie powinny być lepsze lepiej się układają są lżejsze itp.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”