Jakie ortezy? 661 MX-3 czy EVS RS8?

Autor tematu
Tomekk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 3 lip 2010, 22:56
Motocykl: Husqvarna WR 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie ortezy? 661 MX-3 czy EVS RS8?

Post autor: Tomekk » ndz, 22 sty 2012, 11:23

Siemka

Jak w temacie, jestem na etapie zakupu ortez. Pod uwagę biorę te 2 modele, bo niestety ani na WEBy ani na Asteriksy niestety mnie nie stać. Na zakup mam przeznaczone 1000zł. RS8 są teraz w jednym sklepie w wyprzedaży za dosyć atrakcyjną cenę, bo 860zł za parę. 661 również można dorwać w kwocie ok 1000zł. Pytanko teraz - które lepiej się sprawdzą? Jedno kolano mam po 3 operacjach (złamanie otwarte nasady kości udowej, więzadła na szczęście mocno nie ucierpiały), więc zależy mi na jak najlepszej ochronie i stabilizacji. Ważna jest również żywotność, bo jak mam co pół roku wydawać 1000zł na nowy komplet to też chyba bez sensu. Dodam, że dużo nie jeżdżę, ok 50mth w sezonie, głównie przeprawowo, ale w tym sezonie zamierzam wziąć się w końcu trochę za tor i wystartować kilka razy w CC i być może jedną-dwie rundy w enduro jak budżet i umiejętności pozwolą. Z góry dzięki za opinie, bo nie chciałbym zmarnować tysiaka na jakieś gówno, co się zaraz rozleci :wink:

Pozdro

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie ortezy? 661 MX-3 czy EVS RS8?

Post autor: Mohus » ndz, 22 sty 2012, 12:51

W zeszłym roku miałem podobny dylemat co Ty. Mi na szczęście udało się wyrwać w super stanie evs web za nieco ponad 1300, ale widzę że teraz coś mało tego na allegro.

Z tych dwóch brał bym RS8 bo mają ten sam system zawiasu co WEB, co do 661 to nie wiele Ci powiem bo jak jeździłem za nimi to nikt nie miał ich w ofercie i jedyna opcją było ściąganie z USA, zresztą cena też bardziej przemawia na korzyść RS8

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie ortezy? 661 MX-3 czy EVS RS8?

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 22 sty 2012, 22:00

EVS RS 8 - przejeździłem w nich sezon. Około 50mth. Komfort podczas jazdy na dobrym poziomie. Konstrukcja w miarę mocna. Niestety nie wypowiem się na temat ochrony, bo nie miałem żadnego dzwona. Zawsze lepiej mieć coś na tych kolanach :wink: Najlepiej nie szaleć i popuścić nieco gazu, by jednak tych kolan nie łamać - kiedyś mogą się jeszcze przydać. Pozdrawiam
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”