jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Autor tematu
matikx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: wt, 31 mar 2009, 23:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: matikx » pt, 30 paź 2009, 00:05

witam tak jak w temacie chciałbym zakupić obuwie :ale zastanawiam się nad tymi trzema modelami GAERNE SG12 , alpinestars tech 10 lub oxtar TCX PRO 2 wiec proszę o pomoc w wyborze poprzednie buty miałem AXO boxer jestem z nich nie zadowolony gdyż miałem upadek na motocyklu udeżyłem noga w wachacz i nabawiłem się złamania śródstopia powiedzcie mi jeszcze czy to może być wina jakości butów? w takich butach jak np. GAERNE wykluczona jest taka kontuzja?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: amator » pt, 30 paź 2009, 09:03

matikx pisze:witam tak jak w temacie chciałbym zakupić obuwie :ale zastanawiam się nad tymi trzema modelami GAERNE SG12 , alpinestars tech 10 lub oxtar TCX PRO 2 wiec proszę o pomoc w wyborze poprzednie buty miałem AXO boxer jestem z nich nie zadowolony gdyż miałem upadek na motocyklu udeżyłem noga w wachacz i nabawiłem się złamania śródstopia powiedzcie mi jeszcze czy to może być wina jakości butów? w takich butach jak np. GAERNE wykluczona jest taka kontuzja?
Nie mozna wychodzić z założenia że uszkodzenie stopy nastąpiło przez nie odpowiednie obuwie.
Owszem ma to napewno znaczenie gdybyśmy rozpatrywali to w kategorii Adidasy kontra byty crossowe wtedy owszemadidasy czy buty wojskowe nie slużą do tego celu i n ie zabezpieczją odpowiednio nogi ale u ciebie nawet Boxtery są dobrym zabezpieczeniem , usztywniaja staw skokowy i łydke a w okolicy stopy niewiele się różnia od innych marek. Ja sam osobiście latem miałem niewielkiego dzwona w którym doszło do uszkodzenia sródstopia i jechałem w tech 10. Ale do tematu. Z tych 3 konkretów podpowiem że najbardziej osławionym jest Tech 10. Te 2 pozostałe postawiłbym w moim odczuciu na jednakowym poziomie. Jednak najsłabszym punktem Tech 10 jest ich podeszwa wykonana z materiału (wiadomo guma) , który bardzo szybko wydziera sie od podnóżek, szczególnie nowych , ostrych podnóżek.Po intensywnym sezonie góra może być ładna a dół niestety do niczego . Teoretycznie można wymieniać całe podeszwy lub ich części ale żaden szewc nie chce się tego podejmować a jeśli to zrobi to klejenie jest tak słabe że po 2 jazdach wszystko odlatuje. Gaerne i Oxtary wytrzymują to lepiej , są delikatnie mówiąc wytrzymalsze . A na początku po zakupie w każdych będziesz chodził jak robokop bo takie sztywne ze ciężko sie przyzwyczaić . W sumie chodzenie to nic ale odnaleźć dzwigne zmiany biegów będzie ciężko . Pozdrawiam :drinkers:

Autor tematu
matikx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: wt, 31 mar 2009, 23:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: matikx » sob, 31 paź 2009, 13:06

ja słyszałem ze tech10 sa przeznaczone do supermoto i wadliwa jest podeszfa?? czy to prawda?

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 31 paź 2009, 13:08

matikx pisze:ja słyszałem ze tech10 sa przeznaczone do supermoto i wadliwa jest podeszfa?? czy to prawda?
Po opiniach można zauważyć że nie jest wadliwa, tylko poprostu miękka i szybciej się kończy niż cały but.

Ja na twoim miejscu wziąłbym coś z wyciąganą skarpetą. Raz że komfort, dwa że wyciągasz skarpete, wrzucasz w pralke i masz świeżą. Przy tym buty myjesz karcherem i nie martwisz się że następnego dnia będą w środku mokre.

Autor tematu
matikx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: wt, 31 mar 2009, 23:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: matikx » sob, 31 paź 2009, 15:16

to jakie proponujesz buty Włodi?? pozdro

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 31 paź 2009, 19:38

matikx pisze:to jakie proponujesz buty Włodi?? pozdro
Z wyciąganą skarpetą jeździłem tylko w Oxtarach, z tech 10 nie miałem nigdy do czynienia także ciężko mi cokolwiek powiedzieć.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: amator » sob, 31 paź 2009, 23:17

WLD_Wlodi pisze:
matikx pisze:to jakie proponujesz buty Włodi?? pozdro
Z wyciąganą skarpetą jeździłem tylko w Oxtarach, z tech 10 nie miałem nigdy do czynienia także ciężko mi cokolwiek powiedzieć.
Tech 10 tez maja komfortowa skarpetę

Autor tematu
matikx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: wt, 31 mar 2009, 23:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: matikx » ndz, 1 lis 2009, 12:43

a co sądzicie o butach SIDI CROSSFIRE ?? też na zawiasie obudowany tworzywem ? brzmi kusząco?

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: omen » wt, 8 gru 2009, 21:36

te bym chciał ale ich cena nigdy nie jest na promocji łatwiej trafic tech 10 i inne taniej sidi niemaja wymienej skarpety i BARDZO DOBRZE nie chce wole nizsze przody zdecydowanie ,zreszta odpowiedz dlaczego niemaja jest na ich stronie
z tanszych ale wygladajacych solidnie forma dominator ...na podstawie formy innych moge powiedziec ze wytrzymałosć lepsza niz nie jedne drozsze buty np tragiczne oneil

pzdr

grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: grzesiek3210 » pt, 11 gru 2009, 11:32

Ja jeżdżę w TCX Pro 2 i jestem bardzo zadowolony. Ciężko się zapinają klamry...ale z drugiej strony to i zaleta bo i ciężko o to aby same się rozpięły:D
Najgorsze co może Cię spotkać to brak TOTALNEGO POWERA :D

mustang
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pt, 19 lut 2010, 21:42
Motocykl: husqvarna TE 610 (2000r)
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: mustang » śr, 31 mar 2010, 19:19

Witam

Chciałbym przestrzec wszystkich przed kupnem butów marki Oneal model Clutch!!!!
Kurde w grudniu zakupiłem te właśnie buciki ,miałem je na nogach 5 razy (5-10mtg)myjąc je po każdej wyprawie zauważam że kapcie zaczynają się już rozpadac!!! Najpierw zaczęły puszczac szwy w miejscach zakończenia szycia,później w górnej części buta a po ostatniej jeździe dostrzegłem że przyszła kolej na podeszwę (pierwsza warstwa od strony śródstopia)wygląda to tak jak by guma była sparciała i zaczyna się wykruszac .
Już sam nie wiem czy trafiłem na jakąś trefną partie czy co !!!!? paranoja....
Są to moje pierwsze kapcie tego typu(Cross)i nie mam zbytnio porównania ale jeżdżąc wcześniej na plastiku kupiłem Alpinestars .Przejeździłem w nich trzy sezony i nic !!!! Wiadomo troszkę inne warunki ale mimo to !!! buty do tej pory wyglądają jak nowe ,żadna szwa nie puściła itd...

Cd.. no a teraz pękła mi klamra a podeszwa w miejscu śródstopia prawie cała już odpadła porażka !!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam i odradzam!!!!

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: jakie obuwie gaerne sg12 tech10 czy oxtary

Post autor: cr500r » czw, 18 lis 2010, 18:32

Nie chcę zakładać osobnego wątku, wiec tutaj się podepnę. Chodzi o konkretnie o opinie osób, które miały styczność z TECH 10 i z SIDI CROSSFIRE. Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Sam miałem kiedyś SIDI (ale to już ponad 10 lat minęło) a obecnie mam tech 7. Nie mam możliwości porównania gdzieś w najbliższym salonie tych butów, dlatego proszę o opinie. Wizualne aspekty mnie raczej nie interesują, bardziej coś w stylu, jak wyżej kolega amator pisał o podeszwach w tech 10.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”