Yamaha yz 450 2008 rok

Autor tematu
daek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 18 paź 2011, 12:11
Motocykl: YZ450F 08''
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: O/Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: daek » czw, 14 lis 2013, 09:42

nowytzrdt pisze:Tez mam taka YZF 450 08r.Co ile regulujecie/sprawdzacie zawory i zmieniacie olej?
Serwisówka podaje co ile powinno się regulować. Ja przyjmuję, że serwisówka jest dla profesjonalistów co na pełnym gwizdku jeżdżą. W tym motorze jeszcze nie regulowałem, w poprzednich regulowałem tak raz czasem dwa razy w sezonie. Chyba że zaczął np. strzelać ogniem z rury (ktm 520) lub gorzej zapalać. Zasadniczo chyba tylko raz z tych powodów regulowałem. Ogólnie to zależy jak i ile jeździsz. Jeśli jesteś doświadczonym jeźdzcem na torze to częściej natomiast jeżdżąc amatorskie enduro żadziej. Jeśli nie masz serwisówki to daj maila to Ci prześlę.

Jeśli ktoś ma inne zdanie niech pisze... chętnie poczytam inne opinie.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę :P
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają dusze...:)

Autor tematu
daek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 18 paź 2011, 12:11
Motocykl: YZ450F 08''
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: O/Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: daek » czw, 14 lis 2013, 09:47

nowytzrdt pisze:Tez mam taka YZF 450 08r.Co ile regulujecie/sprawdzacie zawory i zmieniacie olej?
Olej zmieniaj względnie często. Ja zmieniam tak co 3-5 wyjazdów w las. Najlepiej stosować się do serwisówki ale jak już pisałem ja przyjmuję, że jest dla profesjonalistów.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę :P
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają dusze...:)

nowytzrdt
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 01:46
Motocykl: YZF450 DT80
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: nowytzrdt » czw, 14 lis 2013, 22:44

Generalnie kupiłem ja od kolegi z tego forum i ma inny moduł zapłonu i wydech HGS z power bombą i strzela ogniem nawet po regulacji.Dodatkowo mam przerobiony obieg oleju dlatego pytam co ile olej, wiem że u mnie nalezy cześciej.Co do jazdy amatorskiej i professionalnej to myśle że to jeden grzyb, ja jeżdże większość enduro i na wyjsciu z szybkich zakretów ide do odcięcia wiec myśle że dostaje w pałe. Też tak macie że np jezdziłem 20 min a nabiło mi 0.5 mth?

Autor tematu
daek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 18 paź 2011, 12:11
Motocykl: YZ450F 08''
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: O/Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: daek » wt, 26 lis 2013, 10:36

nowytzrdt pisze:Generalnie kupiłem ja od kolegi z tego forum i ma inny moduł zapłonu i wydech HGS z power bombą i strzela ogniem nawet po regulacji.Dodatkowo mam przerobiony obieg oleju dlatego pytam co ile olej, wiem że u mnie nalezy cześciej.Co do jazdy amatorskiej i professionalnej to myśle że to jeden grzyb, ja jeżdże większość enduro i na wyjsciu z szybkich zakretów ide do odcięcia wiec myśle że dostaje w pałe. Też tak macie że np jezdziłem 20 min a nabiło mi 0.5 mth?

W takim razie stosuj się do serwisówki. Wszystko tam podają co ile trzeba poszczególne elementy wymieniać.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę :P
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają dusze...:)

barszcz91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 6 mar 2011, 20:01
Motocykl: Honda xr 600R 95r/crf 450r 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: barszcz91 » wt, 31 gru 2013, 00:26

witam
czy w takiej yz 450 można wstawić kompletne stalowe zawory bez obaw ze się gniazda zaworowe wysypią czy wyklepią?

Autor tematu
daek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 18 paź 2011, 12:11
Motocykl: YZ450F 08''
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: O/Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: daek » pn, 27 cze 2016, 20:09

Witam,
teraz opiszę wrażenia po dłuższym użytkowaniu motoru.
-w tym roku remontowałem cały silnik w serwisie yamaha kraków koszt robocizny mnie zaskoczył bo tylko 500 zł ale części kupowałem u nich w serwisie.
-super się nią jeździ
- zdecydowany plus dla tego motoru za odpalanie... pali rewelacyjnie kopka chodzi lekko i pali niemal odrazu, zduszony czy zgaszony.

pozdrawiam
Darek
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę :P
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają dusze...:)

dziubalson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 25 lip 2016, 21:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: dziubalson » pn, 25 lip 2016, 23:07

witam serdecznie na forum
jestem świeżakiem
mam pytanie do ujeżdzających Yamahy yzf 450 z 07 lub 08 roku. Czy w dobrej prawidłowo użytkowanej sztuce słychać jakieś odgłosy silnika podczas pracy (oprócz tych z tłumika) bo oglądałem 2 sztuki i słychac w nich było jakieś dzwięki. Nie były to metaliczne dzwieki ani żadne cykliczne stukanie tylko takie trudne do określenia Aha sprzęgło odpada bo znam hałasy ze sprzęgła
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: robsztix » śr, 27 lip 2016, 21:10

Te silniki są dość głośne, gdy pracują, jeżeli nie jest to jakiś mocno niepokojący dźwięk typowy dla korbowodu lub łożysk balansera, to bym się za bardzo w to nie wczuwał. Miałem kilka egzemplarzy 250, znajomi jeżdżą na 450 i wszystkie pracują dość głośno, więc można rzec "ten typ tak ma" ;) w moim odczuciu po kilku latach najbardziej hałasują łożyska na walkach, które zdecydowana większość ludzi pomija przy wszelkich wymianach, remontach itd...w razie wątpliwości możesz wrzucić filmik z pracą silnika na forum.

dziubalson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 25 lip 2016, 21:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: dziubalson » wt, 23 sie 2016, 12:54

Dzięki za odpowiedź
kupiłem yamahe z 2008 roku i dość głośno pracuje silnik ale bez wyrażnych stuków
przyjrze sie tym łożyskom co mówisz
Właśnie wydaje mi sie ze wiekszość tego szumu bo tak można to nazwać pochodzi z przedniej części silnika tam gdzie balanser ale może to tylko tak rezonuje
wrzucę filmik jak uda mi się złapać dobrze dzwięk
dzięki
Ps. sorry ze tak późno - wakacje

pedowes
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 8 wrz 2016, 14:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 2008 rok

Post autor: pedowes » czw, 8 wrz 2016, 14:31

Hej, myślicie, ze jest sens kupować tą Yamahe z 2008r. Która była w sumie cały czas używana i kilka razy "remontowana"? Niby okazyjna cena i to bardzo, ale boje się, że już jest konkretnie zajechana.
Od 3 miesięcy preferuję styl motocross. Jeżdżę już od 7 lat. Prywatnie jednak mój zawód to nudnawa księgowa Jelenia Góra ma tylko jeden solidny tor :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”