nowa WR 250 F - 2008r

Autor tematu
wojpin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pn, 4 maja 2009, 16:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: wojpin » czw, 30 lip 2009, 14:11

Witam, mam zamiar zakupic sobie wr 250f z 2008, nowke. Jak ja docierac? metoda motomaniaka (gaz do oporu) czu wg yamahy powoli i rozsadnie, co ze zmiana oleju podczas docierania od razu zalac nowy po pierwszej jezdzie czy czekac do konca docierania, ile trwa docieranie?? czy ten model ma seryjnie licznik motogodzin jesli nie to co ile km zmieniac olej i filtr? Jak i kiedy sprawdzac zawory i lancuszek? To bezie moje pierwsze takie moto, a zwlaszcza 4t wiec prosze o wyrozumialosc, szukalem na internecie ale nie moglem znalesc interesujacej mnie wypowiedzi. Czy ten model ma serynjie jakies blokady? Jesli tak to jak je zdjac? Z gory dzieki za odpowiedz

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: Fajka » pt, 31 lip 2009, 21:03

wojpin pisze:To bezie moje pierwsze takie moto, a zwlaszcza 4t wiec prosze o wyrozumialosc, szukalem na internecie ale nie moglem znalesc interesujacej mnie wypowiedzi.
Niestety kolego zbyt słabo szukałeś ponieważ część odpowiedzi jest zawarta w necie. Ja także jestem zainteresowany tą maszynką i po 1 dniu wertowania po necie znalazłem bardzo wiele informacji. Dodatkowo porozmawiałem z jednym z forumowiczów, który udzielił mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytanka. No cóż nie każdemu się chce poszukać odpowiedzi na swoje pytania więc wrzucę co znalazłem.
wojpin pisze: co ile km zmieniac olej i filtr? Jak i kiedy sprawdzac zawory i lancuszek?
Odpowiedź na te pytania zawarta jest w serwisówce. Powinna być tam tabelka w której będzie napisane co i co jaki czas należy sprawdzić lub wymienić m.in.olej, łańcuszek , zawory itp
wojpin pisze: Czy ten model ma seryjne blokady? Jesli tak to jak je zdjac?
WR posiada parę blokad które można zdjąć w garażu:

1. śruba blokująca rollgaz - 24.765mm całkowita długość śruby po ucięciu

2. wycięcie dodatkowych otworów w AIRBOX-ie
filmik

3.Gray Wire - wyjecie szarego kabla z kostki
filmik

4.AIS (AIR INDUCTION SYSTEM)
filmik

Można zastosować WR AIS Removal Kit gdzie dodatkowo dostajemy Throtle Screw śruba ucięta na właściwą długość i iglice i dysze tuningowa do gaźnika.


5. wymiana dysz i iglicy
(dodatkowo można wymienić śrubę do regulacji mieszanki Fuel Screw - filmik)


6. częściowe odblokowanie tłumika lub wymiana na przelotowy

zdjęcia przedstawiające ilość blokad w fabrycznym tłumiku







PS Tyle info znalazłem szperając po necie. Sorki za wielkość zdjęć ale jestem na urlopie i korzystam z kumpla kompa. Po powrocie do chaty zmniejsze zdjęcia. Jeżeli ktoś nie będzie się zgadzał z moja wypowiedzią proszę o wskazówki. Wszystko co napisałem oparte jest tylko wiedzą teoretyczną.

lordkubus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 13 wrz 2008, 23:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: lordkubus » pn, 19 paź 2009, 19:53

a powiedzcie mi koledzy bo tez teraz zastanawiam sie na wr. Jaka jest różnica miedzy yzf 250 ? Bo teraz takim aktualnie jeżdze i zastanawiam sie czy nie kupic sobie wr zeby czasami skoczyc sobie gdzies na kołach. Dodam że na torze goszczę co weekend.

Autor tematu
wojpin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pn, 4 maja 2009, 16:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: wojpin » sob, 26 cze 2010, 17:52

Widzialem te blokady ale byly one napisane do wr <2006 czyli starego rocznika a tam jest troche inny silnik bodajze 4 zaworowy a nie 5 jak w mojej i nie bylem pewny czy te blokady sie ze soba pokrywaja. W kazdym razie wielkie dzieki za obszerny post, wszystkie te informacje przekaze za ok. tydzien mechanikowi i zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do tego posta czy lepiej yzf czy wr, dzisiaj mialem okazje latac na yzf 250 i powiem tak, moja wr (jeszcze zablokowana) daje rade w glebokim piachu (kopalnia piachu), fakt predkosc mozna zlapac od 3 w gore bo 1 i 2 mieli ale moze to tez byc wina waskiej oponki - 100. W wr'ce masz swiatla co jest ogormnym plusem bo nie dosc ze mozna zarejestrowac to latwiej sie jezdzi w polmroku czy nocy.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: pytlar » sob, 26 cze 2010, 18:52

kolego, Yamaha w WR i YZF we wszystkich pakuje 5 zaworów, więc poniżej 2006 jest też 5 zaworów.
A i różnic miedzy WR a YZW jest bardzo dużo, a nie tylko światełko i te tłumaczenie o piasku, z którego nic nie wynika :]
:)

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: renner250 » ndz, 27 cze 2010, 16:34

pytlar pisze:kolego, Yamaha w WR i YZF we wszystkich pakuje 5 zaworów, więc poniżej 2006 jest też 5 zaworów.
A i różnic miedzy WR a YZW jest bardzo dużo, a nie tylko światełko i te tłumaczenie o piasku, z którego nic nie wynika :]
WR to enduro i z tego napewno nie zrobisz YZF bo tu naprawde bardzo duzo roznic jest ale zawsze mozna ja chociaz troche odblokowac stosujac modernizacje o ktorych wspomnial Fajka...
I think I can fly! MX it's my life <3

camel24
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 10 mar 2010, 17:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: camel24 » ndz, 19 wrz 2010, 14:22

Czy ten patent z Air boxem w WR250 ma też zastosowanie w Wr450 '09r ??
Ewentualnie jakie są sposoby na odblokowanie WR-ki??
Zmieniłem wydech na przelotowy Yoshimury, i skróciłem iglice w gazniku.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nowa WR 250 F - 2008r

Post autor: andrzej555 » pt, 3 sie 2012, 23:11

Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”