Wyprawa - przygotowanie

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
coda
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 19 paź 2007, 20:43
Motocykl: yamaha wr250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Wyprawa - przygotowanie

Post autor: coda » wt, 5 lut 2008, 19:26

witam wszystkich
prosze o rady szanowne grono starych wyjadaczy w sprawie przygotowań do małej wyprawy :)
mam taki plan żeby na przełomie maja i czerwca wybrac sie ze znajomym motorami wzdłuż wybrzeża, tak na 10 dni , 5 w jedna i 5 w drugą , gdzie uda sie dojechać to pewnie będzie zależalo od naszych możliwości:) chcemy wziąść spiwory i namiot, skombinować dokładne mapki z duktami lesnymi i opracować jakąs trase troche po lesie troche po plazy ( już czytałam że ogólnie to nielegalne no ale-trudno sie mówi :) ) i żeby tanknąć gdzie bylo. Nie jesteśmy jakimiś wyczynowcami, ja tak sobie troche jeżdze od 4 lat a kolega kiedyś jezdził ,potem długa przerwa (z 12 lat) i od zeszłego roku zaraziłam go endurkiem , aaa ja na wr250f a druga będzie nowa huska te 450. No to takie są załozenia ( skręcimy z tego pewnie niezły, zabawny filmik :) ) a teraz mam pytanko, jak powinnismy się do tego przygotować sprzetowo, i ogólnie co trenować ,pewnie juz teraz bo pogoda dobra, na co zwrócić uwage przy przygotowaniach, opracowaniu trasy - ruszamy z sopotu, no i w ogóle poradzcie cosik
pozdrawiam
ps. pytanie z innej beczki-czy moderatorzy tego forum sa dystrybutorami sixsixone? byłam teraz w Wawie na targach i tak mi się wydawało

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: To.mek » wt, 5 lut 2008, 21:20

Hehe niestety nie:P Raczej admini, czyli Lulek, Brodi. Też widziałem ich stoisko ale nie zagadałem.

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: piasektt » śr, 6 lut 2008, 13:07

Żadne mapy tylko GPS. Zabrać to co nie zbędne, podstawowe narzędzia itd.

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: To.mek » śr, 6 lut 2008, 17:45

piasektt pisze:Żadne mapy tylko GPS.
Może ktoś nie ma GPSu? Albo nie ma pięniedzy na kupno takowego lub boi się go zamontować do motocykla? Ja wziąłbym dobre mapy, zawsze to jakaś wskazówka, bez nawigacji będzie dużo ciekawiej :wink: Poza tym, podstawowe narzędzia, dętki, pompkę, olej się przyda na ew. dolewkę, nie wiem co jeszcze.

fgh98
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: fgh98 » śr, 6 lut 2008, 21:35

Hej

NIe wiem jak Ci ta 250 bedzie sie sprawowała w tak dalekiej trasie,ale pewne jest to ze motory musza byc oblukane we wszystkich detalach.
Silnik,naped,łozyska,opony itp.

GPS sadze ze bedzie zawadzał,tylko problem z naładowaniem tego w trasie.
W kazdym razie jak To.mek Ci pisze +
Telefon(wezcie jakis model co dłuugo trzyma)
Karta bankomatowa(czesto sa przypały i moga na was napasc_ POLSKA)
Dobre plecaki,(kasy nie ma co załowac zebys potem nie musiał szelek wiazac sznurkiem ;)
Co do spraw mechanicznych to polecam:
Swiece zapłonowe
Klucz do szprych
Ampule

Pozatym nie wiem jak wyobrazacie sobie jazde na przełomie maja i czerwca po plazy,kupa ludzi co za tym idzie moze byc kupa problemow.

Ogolnie moze wbrew mojej wypowiedzi to trzymam kciuki za was,bo mnie zawsze taka mysl qreciła ;)
Powodzenia ;)
fgh98

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: piasektt » śr, 6 lut 2008, 23:58

To.mek pisze:
piasektt pisze:Żadne mapy tylko GPS.
Może ktoś nie ma GPSu? Albo nie ma pięniedzy na kupno takowego lub boi się go zamontować do motocykla? Ja wziąłbym dobre mapy, zawsze to jakaś wskazówka, bez nawigacji będzie dużo ciekawiej :wink: Poza tym, podstawowe narzędzia, dętki, pompkę, olej się przyda na ew. dolewkę, nie wiem co jeszcze.
Same mapy nie zawsze się sprawdzają. A tak czarno - bialy garmin nie kosztuje wiele. Jest bardzo czytelny, mozna go używac w nocy.

Przeczytajcie: http://kucza11.republika.pl/ - i wyciągnijcie wnioski :D

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: piotrgurski » czw, 7 lut 2008, 01:12

W nocy to raczej proponował bym przy ognisku i piwku opowieści pt: (z cyklu na motocyklu) :D
a tak przy okazji to też marzy mi sie wypad nad morze (byle na północ) gdzie zajedziemy tam będziemy a po dotarciu do celu stwierdzić "bunkrów nie ma ale i tak jest zajebiście"
ADV/Adventure

Autor tematu
coda
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 19 paź 2007, 20:43
Motocykl: yamaha wr250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: coda » czw, 7 lut 2008, 10:08

hehe, no własnie takie mamy założenia , gdzie zajedziemy tam bedziemy:) głównie chodzi o małą przygode i fun, nie będziemy robic jakichś wyczynów bo to takie początki, jak ta wypali, i damy sobie rade no i rzecz jasna nie pozabijamy siebie nawzajem :) to chcielibyśmy następnym razem ruszyć gdzieś dalej, co do map , to planowałam najpierw jakoś wstępnie według nich opracować trase, z uwzglednieniem stacji bo nie bedziemy paliwa tergać na zapas, a potem wykombinujemy jakiegoś małego gps-a tyle żeby mape też dokładną można było wgrać, napewno pomoze i ułatwi, zamiast z nosem w mapie będzie można ciezyć się widoczkami :) może znacie gdzies na wybrzezu jakies fajne miejscówki które warto by wziąsc pod uwage ? co do plecaków , wiadomix ze minimum, już swoje waży namiot i śpiwory jak sie tak cały dzień z tym na plecach będzie jechało to przypuszczam ze da się odczuć, dzięki za podpowiez co do narzędzi, no i pompka:) co do przejazdów przez plaze to bedziemy się starac wcinać w nią w godzinach najmniejszego ruchu :) i tam gdzie się da szybko z niej zjechać :) w google ertch dokładnie obejrze plaze i zaznaczymy sobie takie miejsca ale pewnie i tak na miejscu okaze się ze to inaczej wyglada :)
jak jeszcze jakies pytanka mi przyjdą to będe pisać, wielkie dzieki za dotychczasowe podpowiedzi :)
pozdrawiam

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: BaRy » pt, 8 lut 2008, 14:25

Tu masz linka do stronki moich znajomych, którzy prawie wyłącznie jeżdżą na takie wyprawy (Rumunia, Ukraina itd.), i są do tego mega drobiazgowi w przygotowaniach. ;)

Teraz przy wyborze noclegu główny nacisk kładą na bezpieczeństwo sprzętów, ponieważ kiedyś podczas ISDE ukradli im 3 nowiutkie KTMy.

W dziale porady są informacje dotyczące właśnie organizacji wyprawy, wyposażenia saka, apteczki itp.
Jeśli zagadasz do Dominika Szymańskiego to myślę, że jeszcze na pewno coś podpowie.

http://www.sokol.poznan.pl/jp2/infopage.php?id=246?


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

Autor tematu
coda
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 19 paź 2007, 20:43
Motocykl: yamaha wr250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: coda » pt, 8 lut 2008, 18:24

hehe, znam ta ekipe, kiedyś próbowalam sie do nich dołaczac na biedrusku ale z racji tego ze w ekipie był mój mąz teraz ex, a jemu sie nie podobało to ze jezdze i gadal ze w statusie klubu jest ze zadna laska nie moze z nimi jezdzic :) to kiepsko mi szlo to jezdzenie z nimi:) ale sokolow znam fakt ze relacje lekko mowiac sie rozluznily od czasu jak ex stal sie ex:) ale zagadam do chłopakow to moze pomoga, a co do kradziezy to pamietam ta akcje, bylismy wtedy w kielcach na szesciodniówce, masakra , zwineli motorki z zamknietego gararzu, to byla jakas zorganizowana akcja wiec nawet mega ostroznosc nie pomogla:) wielki smutek byl jak wracajac nielismy na przyczepce tylko jeden motor zamiast trzech. najlepsza była policja, ktorej pelno sie krecilo po tym calym zajsciu, nikt nas nie zatrzymal zeby sprawdzic czy ten motor co wieziemy jest napewno nasz:)

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyprawa- przygotowania

Post autor: BaRy » sob, 9 lut 2008, 10:18

coda pisze:hehe, znam ta ekipe, kiedyś próbowalam sie do nich dołaczac na biedrusku ale z racji tego ze w ekipie był mój mąz teraz ex, a jemu sie nie podobało to ze jezdze i gadal ze w statusie klubu jest ze zadna laska nie moze z nimi jezdzic :) to kiepsko mi szlo to jezdzenie z nimi:) ale sokolow znam fakt ze relacje lekko mowiac sie rozluznily od czasu jak ex stal sie ex:) ale zagadam do chłopakow to moze pomoga, a co do kradziezy to pamietam ta akcje, bylismy wtedy w kielcach na szesciodniówce, masakra , zwineli motorki z zamknietego gararzu, to byla jakas zorganizowana akcja wiec nawet mega ostroznosc nie pomogla:) wielki smutek byl jak wracajac nielismy na przyczepce tylko jeden motor zamiast trzech. najlepsza była policja, ktorej pelno sie krecilo po tym calym zajsciu, nikt nas nie zatrzymal zeby sprawdzic czy ten motor co wieziemy jest napewno nasz:)
No to straszne z nich leszcze, że nie chcieli abyś z nimi jeździła. :shock:
Fakt, że to hermetyczna ekipa i może właśnie tacy są aby wyrwać się z domów i bez obecności żon pobalować trochę. :wink: (tylko przypuszczenia)
Ja jeździłem z nimi tylko raz po poligonie, zabrałem ich na taki mały tor, który wtedy właśnie usypaliśmy niedaleko w Morasku.
Ale widać było, że oni raczej w błocie wola się taplać bo tylko Dominik próbował coś skakać. ;)

Co nie zmienia faktu, że na pewno wypracowali sobie skuteczny system na te wyprawy.


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”