Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
MXdst
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: ndz, 20 lip 2008, 23:15
Motocykl: Yamaha
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: MXdst » ndz, 1 mar 2009, 13:35

Nic ci nie zrobią jak nie masz blach;p

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: plazgut » ndz, 1 mar 2009, 19:01

Przyczają się i porobią zdjęcia. O ile ich naprawde zdenerwujesz. A jak oni nie będą mogli to do straży leśnej dadzą znać i oni będą polować na ciebie.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

ravwen
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 180
Rejestracja: czw, 23 sie 2007, 11:01
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ząbkowice śl.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: ravwen » ndz, 1 mar 2009, 20:42

u nas już sprawa jest zgłoszona i czekają na sezon jak wszyscy ruszą, dotego do policij teraz weszło pełno młodych i raczej nieodpuszczą.
Ale wątpie żęby na zdjęciach była widoczna twarz jak się jeździ w kasku i kominiarce chyba żę zrobią zdjęcia jak do domu wracam i wtedy mogą złapać

gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: gba4 » czw, 12 mar 2009, 15:26

U mnie na wsi jest całkiem spoko, mój sąsiad jest naprawde ok, a zadzwonili na mnie tylko kiedyś jak pojezdziłem dłużej po wsi z głosnym wydechem i troche pohamowałem z ślizgiem opon, chociaż nie jestem pewien czy na mnie dzwonili bo ponoć jakiś inny cross przedemną szalał.. Jedyne na co moge narzekać to policjant który mieszka nie daleko mojego domu, ale koleś sam jeździł motorem no i z tego co widze koledzy problemów z nim raczej nie mają, a jak złapie kogos na skuterze/motorku bez kasku/papierów co mi się zdarzyło to tylko pchać motor do domu.. jak to wygląda z większą pojemnoscią to nie wiem ale wątpie żebym został złapany ;p

Nawet na WOŚP we wiosce przyjechało do nas ok 30 motorów, w tym full crossy i ludzie dosyć pozytywnie patrzyli na ich stunt itd. :)

Jedyne co mnie ciekawi, to jak oni przyjechali tymi full crossami bez niczego, nie łamiąc prawa bo wiem że przejechali bodajze 50 km do nas i napewno nie samochodem, a druga kwestia to jak to może być gdy zostane złapany takim full crossem przejezdzajac ulice, by dostać się do lasu? są to odcniki od 10m do 1-2 km bo akurat mam tak dobrze że dużo lasów i leśnych sciezek jest w okół ;p

Najlepszy jest u nas jeden agent, który do swojej DT 125 przymocował rejestracje od przyczepy xD chyba od traktora xD

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: metalbeast » pn, 16 mar 2009, 01:21

może nie na wsi, ale w środku miasta. Mam taką sytuacje, że garaż mam w firmie, pod firmą plac, a dookoła placu domki. Wiadomo, czasem coś przy moto się robi, to tłok, to hamulce to inne regulacje i moto przegonić trzeba. A gdzie indziej jak na placyku, skoro do jakiegoś terenu mam około 1km i to prawie przez asfalty ciągle ;/
Załatwiłem sprawę tak, że jak widziałem ludzi pod domkiem to pytałem się poprostu czy im nie przeszkadza że czasem przepale moto, a że mam dwa to różne akcje się dzieją. Wszyscy spokojnie mówili że nie i żebym sobie nie przeszkadzał...
Nic tylko podziękowałem i dorzuciłem że rano ani w nocy hałasu nie będzie ;] i jest git...

Za to pod własnym blokiem to mam totalny sajgon. Gnoje pokupowali sobie garaże i przyłażą z drugiego końca miasta, plują sie strasznie, bo parkujemy (my mieszkańcy) naprzeciw ich (wielkich panów) garaży i oni biedni nie mogą wyjechać (bo jest tylko 6 metrów miejsca!!). To dopiero jest debilizm. Tu ewidentnie nie chodzi o to miejsce, tylko o to, że oni myślą że cały plac jest ich ;]
Gdybym miał KXa w garażu obok, to już bym im 10x zaorał tą powierzchnie, bo z tymi normalnie się poprostu nie da...
BANDIT

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: KudleY » śr, 18 mar 2009, 21:57

Hahahahahah xDDDDD
Piękne.....
KTM SX 125 07' - trainin....

gosthek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 14 mar 2009, 14:34
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Września
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: gosthek » czw, 19 mar 2009, 12:31

Fajny rysunek. Dokładnie ilustruje pogoń za cross'wcami :axe:
Power is nothing without control

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: WLD_Wlodi » czw, 19 mar 2009, 13:22

Hehehe :mrgreen: Tylko jeszcze ten crossowiec powinien mieć lekko kolana ugięte :finga:

bmwg450
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: sob, 14 mar 2009, 12:15
Motocykl: bmw g450x
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: bmwg450 » sob, 21 mar 2009, 02:18

a baku nic kolanami nie trzyma buahahaha ;)

michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika MX_563

Post autor: michallyz » czw, 14 maja 2009, 20:06

no pięknie ale tam macie w USA możliwości do jazdy takie trasy piękne ale bym tam latał z kumplami pięknie, nikogo niema itp, wszystko legal nie to co u nas gdzie nie pojade w pola to chłop zara bedzie z widłami ganiał, jak przez wieś to sie baby drą ze sie dzieci pozabija, jak w lesie sie wyjeżdzi kawałem trasy to można byc pewnym ze na drugi dzień bedzie wisieć pełno sznurków na drzewie a za zakrętami: wanny, stare kible itp ( już raz tak miałem wylatuje z zakrętu a ttam wanna i kibel dobrze ze zdążyłem jeszcze oddbić i w kszaki pójść ale zachaczyłem o drzewo i tak była gleba. ale cóż polska to nie USA.
pozazdrościć ci tylko MX_563 ze wychowałeś sie w USA i tam możesz sobie śmigać "partyzantkę" po lesie i nie sie martwić ze jak wrócisz do domu to już bedzie policja czekała :shock: :shock:
Pozdr.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika MX_563

Post autor: WLD_Wlodi » czw, 14 maja 2009, 22:58

(...)w pola to chłop zara bedzie z widłami ganiał
OT - A ty jak byś się czuł, jak byś sobie zasiał 2 ha zboża, z którego byś miał powiedzmy 2000zł, wpada taki crossowiec, niszczy ci pole, i z 2000 zł masz tysiąc mniej...

michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Galeria uzytkownika MX_563

Post autor: michallyz » pt, 15 maja 2009, 09:16

wld_włodi bez jaj po polu czyims prywatnym nie jeżdże żeby psuć mu uprawy z których musi np utrzymać rodzine, co ty.
chodzi mi tylko o drogi polne, lub jakies piachy których u mnie nie brakuje, raz zrobiłem sobie trase po takich wykopaliskach piachu gdzie każdy jak potrzebuje piachu na budowe czy do czego innego to z tamtąd bierze ale oczywiśc jak ja tam tylko jeździć zaczołem to odrazu sie własciociel znalazł
ja to praktycznie mieszkam w lesie za mną las przedemną hektary pól i jeździć zabardzo niema gdzie heh. toru nigdzie niemam w pobliżu a i tak ja sie zabardzo na tor nie nadaje bo dopiero mam moze mam ten motor z pół roku.
jak już to jade gdzieś dalej lasami żeby ludzie nie słyszeli a potem nad zalew :D

Zablokowany

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”