Jakie enduro pod konkretne wymagania

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
BeqnGG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 4 maja 2019, 15:15
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: BeqnGG » sob, 4 maja 2019, 15:38

Cześć, zastanwiam się nad zakupem Enduro a nie chce kupować czegoś na czuja. Interesuje mnie raczej lekka maszyna, do cichej i raczej spokojnej jazdy w terenie. Las, polne drogi, bez żadnych wymagających podjazdów itp. Może być z homologacją albo bez, jako że nie będę jeździł po drogach. Plan jest bardziej taki żeby załadować maszyne na przyczepe, dojechać do miejsca docelowego, pozwiedzać okolice a potem na znowu na przyczepe i do domu. Ważne jest też żeby można było zabrać pasażera, nie będą to długie trasy więc komfort nie jest tutaj priorytetem. No i fajnie żeby maszyna była prosta w opanowaniu, nie musi mieć ogromnej mocy, ale tak jak wspomniałem żeby wystarczyło dla kierowcy i pasażera, łaczna waga około 120-130kg. Cenowo interesuje mnie taka półka w ktorej znajde coś co będzie odpowiadać opisowi, celuje do 15 tyś, pytanie czy jest to realne. Czekam i licze na konkretne modele. Dzięki ;)

ptrq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 23 sty 2019, 14:45
Motocykl: YZ250F '09
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: ptrq » sob, 4 maja 2019, 16:37

Jaką pojemność cie interesuje?

Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: Jefrey_ » sob, 4 maja 2019, 17:12

Popatrz na kawaski klx 250,yamaha ttr 250,suzuki dr 350.
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

Autor tematu
BeqnGG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 4 maja 2019, 15:15
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: BeqnGG » ndz, 5 maja 2019, 01:29

ptrq pisze:
sob, 4 maja 2019, 16:37
Jaką pojemność cie interesuje?
Bez znaczenia, nie chce żeby był za słaby ani za mocny, szukam czegoś mniej więcej okej. Niestety nie mam porównania więc nie wiem jaka pojemność się nada.
Jefrey_ pisze:
sob, 4 maja 2019, 17:12
Popatrz na kawaski klx 250,yamaha ttr 250,suzuki dr 350.
Dzięki na pewno się przyjrzę, ten suzuki to chyba staruszek (albo źle wyszukałem), yamaha mi się spodobała no i lżejsza od kawasaki, ale poszperam o nich więcej.

Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: Jefrey_ » ndz, 5 maja 2019, 15:05

Suzuki było produkowane do 99r, ttr do 2006,znowu klx do nadal. Do ttr jest trochę ograniczony rynek części używanych. Wszystkie motory generują ~28km i waga oscyluje w granicach 130kg. Na ttr miałem okazję pojeździć, mocy nie brakuje, a waga nie jest tak odczuwalna, zawieszenie świetnie wybiera. Także wydaje mi się do spokojnej jazdy któryś z powyższych się nada. Chyba że w grę wchodzi 2t to kawasaki kmx i yamaha dt, oba moto w pojemności 125cm 22km i dużą zaletą jest ich waga ok 98kg.
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

ptrq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 23 sty 2019, 14:45
Motocykl: YZ250F '09
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: ptrq » ndz, 5 maja 2019, 17:51

Dt 125 waży 120kg i w porównaniu do np yzf 250 która waży koło 100kg to krowa. Wiem bo miałem styczność z tymi motocyklami.

Autor tematu
BeqnGG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 4 maja 2019, 15:15
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: BeqnGG » ndz, 5 maja 2019, 20:07

Jefrey_ pisze:
ndz, 5 maja 2019, 15:05
Suzuki było produkowane do 99r, ttr do 2006,znowu klx do nadal. Do ttr jest trochę ograniczony rynek części używanych. Wszystkie motory generują ~28km i waga oscyluje w granicach 130kg. Na ttr miałem okazję pojeździć, mocy nie brakuje, a waga nie jest tak odczuwalna, zawieszenie świetnie wybiera. Także wydaje mi się do spokojnej jazdy któryś z powyższych się nada. Chyba że w grę wchodzi 2t to kawasaki kmx i yamaha dt, oba moto w pojemności 125cm 22km i dużą zaletą jest ich waga ok 98kg.
Trochę mnie zmartwiłeś tymi częściami do ttr, 2T również wchodzi w grę ale faktycznie jak zayważył @ptrq dt i mkx ważą około 120, mniej więcej tyle co ttr.
ptrq pisze:
ndz, 5 maja 2019, 17:51
Dt 125 waży 120kg i w porównaniu do np yzf 250 która waży koło 100kg to krowa. Wiem bo miałem styczność z tymi motocyklami.
Ta yz/yzf nawet fajna ale opisana jako cross a nie enduro więc nie jestem pewien czy to dla mnie.

Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: Jefrey_ » ndz, 5 maja 2019, 21:15

Racja, patrzyłem na model z 89 tam była waga 98kg. Ale w sumie z takim budżetem możesz celować w coś typu excf 250.
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: P.S. » ndz, 5 maja 2019, 21:24

Motocykl przystosowany do przewozu 2 osób zawsze będzie posiadał większą masę ze względu na wzmocnioną konstrukcje ramy pomocniczej .
Jezeli yz250 f wazy 100 kilo to chyba na papierze z fabryki :lol: 120 kg DT na ile pamietam tez mocno koliduje z realiami .
Najprościej to było by wrzucić moto na wagę i realnie się odnieść a potem dyskutować nad masą , jak to mówią papier wszystko przyjmie :? .

ptrq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 23 sty 2019, 14:45
Motocykl: YZ250F '09
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: ptrq » ndz, 5 maja 2019, 21:52

Nie będę się kłócić o masy. Takie znalazłem w danych technicznych. Miałem DT która w dowodzie ma 119kg i w moim odczuciu porównując ja do yzf250 która ma miec 98kg (według jakiś tam danych na stronie np. Scigacz) to dt jest dużo cięższa. Już przy samym ładowaniu Moto na busa czuje się różnice. Każdy ma inna masę ciała, mięśni i siłę więc inaczej to odbiera.

Zobacz sobie jeszcze suzuki DRZ400. Moto ma podobno stare rozwiązania (jak np olej w ramie) Ale jest bardzo żywotne - 40KM z 400ccm. Tylko niestety waga robi swoje 130kg na sucho.

O yzf wspomniałem tylko porównując masy i zaznaczając różnice. Dla mnie też to było zdziwienie, że 20kg robi taką różnice. Tak jak napisałeś to cross więc nie to czego szukasz.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: P.S. » ndz, 5 maja 2019, 23:13

To proponuje ci zanim wypowiesz swoje zdanie zważ realnie sprzeta, a następnie przystąp do dyskusji , to taka mała uwaga na marginesie dyskusji!.

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie enduro pod konkretne wymagania

Post autor: Martin KTM » pn, 6 maja 2019, 10:49

Waga motocykla do jazdy, którą planuje kolega BeqnGG nie ma większego znaczenia.

A poza tematem: Odczucia co do wagi motocykla w dużej mierze związane są z umieszczeniem środka ciężkości danej maszyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”