Zakup pierwszego motocykla

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Gość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zakup pierwszego motocykla

Post autor: Gość » ndz, 13 sie 2017, 04:56

Witam, mam problem z wybraniem pierwszego motocykla enduro.
Mam 17 lat 175 cm wzrostu i 60 kg to będzie moje 1 moto dotychczas jeździłem kolegi i dobrze mi szło cena, za jaką chce kupić to max. 3500zł.
Najlepiej jak na 1 moto chyba 50cc z góry dziękuje za pomoc. Jaki mam wybrać, bo mam dylemat?

OSK
Moderator
Moderator
Posty: 237
Rejestracja: wt, 12 paź 2010, 19:51
Motocykl: Yamaha YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Polanda
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup pierwszego motocykla

Post autor: OSK » ndz, 13 sie 2017, 08:33

Ja w twoim wieku jako pierwszy moto zakupiłem KTM-a SX 125, jak na twój wiek i wzrost 125 ogarniesz spokojnie. Pomyśl nad Yamaha DT 125. Następnym razem, gdy dodajesz posta sprawdzaj błędy ortograficzne itp. itd. poprawiłem twój wpis. Zachęcam do zarejestrowania się na forum.

Pozdrawiam.
Osiek

Awatar użytkownika
Przym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: pt, 10 lip 2015, 19:22
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Garwolin (Mazowieckie)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zakup pierwszego motocykla

Post autor: Przym » ndz, 13 sie 2017, 17:19

Myślę że spokojnie na dt 125 możesz się uczyć jeździć, nie wiem tylko ile one cenowo stoją.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Zakup pierwszego motocykla

Post autor: wicherek666 » pn, 14 sie 2017, 20:30

Szukałbym DT175MX w okolicy rocznika 96. Sprzęt prosty, tani i tak samo nie zawodny, koła 18' skrzynia 6 gear, (power: 17km - można lekko poprawić - można także zmodyfikować przełożenia napędu, to już tylko kwestia Twojej fantazji) jak dobrze trafisz kupisz ze sprawnym i działającym kitem homologacyjnym. Silnik chłodzony powietrzem, spokojnie wyszlifujesz żeliwną tuleję i zapodasz tłok wossnera. Zapłon sterowany prostym CDI, w razie komplikacji podpinasz chinola i pali. Stalowa rama, zawieszenie jest naprawdę bardzo dobrze zaprojektowane. Hamulce niestety bębnowe ale nie ma się co dziwić. Metalowy zbiornik paliwa potrafi ... imo to najsłabszy punkt tego moto, zaraz za dyfuzorem który także może spędzić Ci sen z oczu ... ale idzie to ogarnąć :D wystarczy odwiedzić sklep z asortymentem do instalacji CO i mieć troszkę fantazji we władaniu spawarką lub migomatem :D DT125R nigdy nie miałem, więc się nie wypowiadam. Wybierając DT175MX zmieścisz się w budżecie, a ewentualny remont będzie tak samo tani jak i przyjemny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”