Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
smigiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 26 paź 2014, 16:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: smigiel » sob, 1 lis 2014, 11:18

Witam
Poszukuje motocyklu do lasu, później toru. Jeździłem troszkę wcześniej. Mam 22 lata 190 cm wzrostu i 95kg wagi. Szukam full crossa o pojemności 250cc 2t. Na początku wiadomo rekreacyjnie na zawody może przyjdzie jeszcze czas. Motocykl nie musi mieć homologacji mieszkam blisko bezdroży więc nie będzie problemu z poruszaniem się po drogach publicznych, zdaje sobie sprawę ile to kosztuje i jakie są koszta utrzymania i serwisu takiej maszyny. Mam możliwość kupna gas gasa ec 300 z tego co widziałem to ludzie pozytywnie wypowiadają się o tych maszynach , ale wolałem napisać żeby ludzie którzy się naprawdę na temacie znają mogli mi doradzić, bo nie chciał bym kupić jakiegoś złomu. Chciał bym dodać że nie szukam niczego o pojemności 125 ponieważ zauważyłem że w moim przypadku ludzie często takie właśnie motorki doradzają. Ostatnio często siedzę i szukam maszyn i wytypowałem : suzuki 250 RM ( tutaj właśnie przydała by się Wasza opinia) , kawasaki 250 kx , ktm ( poniżej 2000 roku gdzieś spotkałem się z opinią że ktmy poniżej 2006 są słabe ale wole napisać) honda 250 cr ( poza problemami z korbą o których tutaj przeczytałem wydaje się ok ), yamaha 250 yzf ( i tutaj moje ogromne zainteresowanie tylko nie wiem kompletnie czy to dobra cena na owy motocykl ), No i ten gas gas ec 300 ( chyba najbardziej mnie interesująca maszyna).

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Mateusz

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: Majster128 » sob, 1 lis 2014, 11:43

Zapomnij o 250 2T. Zainteresuj się 250 4T.

Autor tematu
smigiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 26 paź 2014, 16:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: smigiel » sob, 1 lis 2014, 11:52

W takim razie co polecasz w 4t ? i tak z ciekawości dlaczego 4t na początek ?

M4Ti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 14 kwie 2014, 21:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: M4Ti » sob, 1 lis 2014, 14:01

Dokladnie tak jak napisal Majster128 odpusc temat 2t. Jezdzilem amatorsko na 2t (jakas zwirka, czasami wyprawa za jeepami) zbiornik paliwa starczal na dobra godzine zabawy czasami troszke dluzej w zaleznosci od tego jak byla manetka traktowana, moc na wysokich obrotach... 4t moze jest drozszy w utrzymaniu ale nie jest tak paliwozerny.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: Majster128 » sob, 1 lis 2014, 14:28

Jak przeczytasz te tematy i nadal będziesz miał jakieś pytania to wtedy napisz. Nie ma sensu się powtarzać.

search.php?keywords=jaki+na+pocz%C4%85tek&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Autor tematu
smigiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 26 paź 2014, 16:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: smigiel » sob, 1 lis 2014, 15:50

Dzięki za linki naprawdę przydatne, ale z tego co właśnie tam wyczytałem wydaje mi się ze lepsze będzie 250 2t dlatego że w tym przedziale cenowym który podałem (raczej na pewno) nie trafie maszyny która będzie igła bez wkładu finansowego(mamy teraz koniec sezonu), a jak bym miał kupić 4t który okazał by się miną z samego początku to trochę by mnie poszarpało po kieszeni. Popraw mnie jeśli się mylę , lecz takie odnoszę wrażenie.

Lam3r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: pt, 27 lip 2012, 15:17
Motocykl: EXC-F 350
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: Lam3r » sob, 1 lis 2014, 18:08

Generalnie musisz wziac pod uwage to, że 5k to dosyć ograniczony budżet na zakup motocykla wyczynowego. Wielkiego wyboru nie będziesz miał a i za 5k raczej motocykla po remoncie czy przygotowanego do bezawaryjnej jazdy nie kupisz.

Czym wcześniej jezdziłeś? 250 2T w crossówce to najgorsza opcja z możliwych, motocykl strasznie narwany i praktycznie nieprzewidywalny dla amatora a często nawet dla kogoś doświadczonego. Będziesz się męczył i walczył a na koniec sobie coś zrobisz.

EC 300 to enduro. W sumie nie jest to najgorsza opcja, zdecydowanie mniej narwane niż crossowa 250, dosyć długie okresy serwisowe (jak na wyczyna oczywiście) ale i tak jest to szatan z opanowaniem którego możesz mieć spory problem.

Dlatego najlepszym wyjściem byłaby 250 4T - liniowe i łagodne oddawanie mocy. Te starsze yzf mają dosyć dobrą opinię, pytanie tylko czy nie boisz się zakupu 4T za 5k. Ewentualne wpakowanie się na mine może skutkować tym, że musiałbyś dokładnie drugie tyle włożyć w motocykl żeby jezdził.

Nie myślałeś o 125 2T? Np. exc

Autor tematu
smigiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 26 paź 2014, 16:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu , cena około 5000 zł

Post autor: smigiel » ndz, 2 lis 2014, 11:54

No właśnie wydaje mi się ze to za duże ryzyko żeby podjąć kupno 4t , oczywiście że jak by znalazł się jakiś polecany albo od znajomego to inna kwestia , ale z tego co widzę pozostaje przy gasgasie bo to jednak będzie najlepszy wybór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”