Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: sebek1516 » pn, 3 lut 2014, 22:46

To była CZ (chyba)prezesa z Bychawy, która dalej poszła w rynek wtórny ;) Chyba, że też była jakaś WSK :D
Polecasz 250/270, więc dla kogo 125?
A jak to ze spalaniem wychodzi w Twoim przypadku? Ile obiektywnie oraz ile w odniesieniu do crossówki, na tych szybkich biegach podobno nieźle spala?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: magi » pn, 3 lut 2014, 22:56

Była tez wsk.125 jest dla ludzi ktorzy w 95% chca uczyc sie techniki jazdy trail na przydomowym torze a nie gonic po lesie enduro.Pojemnsoci 250 trial w gore sa bardzo uniwersalne bo mozna robic to co na 125 oraz goniac z enduro.125 TRIAL o wiele szybciej sie zuzuje niz 250 podczas latania po lesie z kumplami na enduro.Spalanie moj bak ma okolo 2,6litra trialowki maja zazwyczaj baki do 3 litrow starcza to na pozadny trening(taki ze mamy dosc)chodzi o trening trialowy czyli atakowanie pionow,stojka,podjazdy,kamienie skakanie itp.Jesli chodzi o spalanie przy jezdzie enduro czyli jazda powyzje 60,70km/h spaliw wiecej ale to jak kazdy inny motocykl.

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: Maxym » pn, 3 lut 2014, 23:25

A co sądzisz o rowerze trialowym ? W sumie jest to samo, tylko napęd nożny. Ceny wtedy spadają ogromnie i można mieć ROWER trialowy oraz motocykl ENDURO i ćwiczyć w sumie to samo co na trialówce z silnikiem. Wielu mi mówiło, że po jedzie na trialu i jeździe 2 letniej jak wsiądę na jakieś enduro, to wielu ludziom pokażę więcej. Same "operowanie" gazem ćwiczymy na trialówce. Ale jak to wygląda z rowerem, hm, hm... :)
Miałem rower trialowy ( monty ) ponad dwa lata i powiem że techniki się nauczyłem ale tylko jeśli chodzi o stójkę albo balansowanie podczas pokonywania przeszkód .
Jeździłem również dwoma gas gasami txt 280 i to było świetne, dużo idzie się nauczyć!
Według mnie najfajniejsze były bardzo strome podjazdy.
Teraz mam enduro (husqvarnę 125) i powiem szczerze że bym chętnie kupił sobie triala ale jako drugi motor bo kocham takie dłuugie wyprawy przez góry i lasy a tego na trialu raczej się nie robi .
Niestety na dwa motory mnie nie stać ...

Obecnie remontuję kuzynowego gas gasa txt 280 rocznik 2009 i za niedługo będę go sprzedawał .
Jest to motor po zawodniku i nikt go nie chciał kupić a my go chcemy sprzedać. Wszyscy chętni o dziwo nie chcieli motoru do remontu więc musiałem go zrobić. Każdemu na początek bym polecił taki sprzęt!
Więcej grzechów nie pamiętam...

GRUUBBYY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 18:07
Motocykl: KLX 450 R
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: GRUUBBYY » wt, 4 lut 2014, 13:25

Czyżby nowa recepta na wygrywanie? Panowie nie przesadzajmy bo wygrywają tak naprawde zawzieci ludzie którzy maja talent i kase..Może i racja że trial to fajna niskobudrzetowa zabawa na małej powieżchni, i uczy podstaw ale nie zgodze sie z ty że ktos jak jezdz trialem rok to opierdoli wszystkich gosci którzy jezdzą trzy lata na enduro. Ajak jezdzi trzy lata na trialu to co- siada na enduro i jest mistrzem? Dajcie spokój - wszystko zalezy od człowieka jego woli walki samozaparcia i talentu i tego jakim dysponuje czasem i jaki ma budżet.

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: Maxym » wt, 4 lut 2014, 15:15

Czyżby nowa recepta na wygrywanie? Panowie nie przesadzajmy bo wygrywają tak naprawde zawzieci ludzie którzy maja talent i kase..Może i racja że trial to fajna niskobudrzetowa zabawa na małej powieżchni, i uczy podstaw ale nie zgodze sie z ty że ktos jak jezdz trialem rok to opierdoli wszystkich gosci którzy jezdzą trzy lata na enduro. Ajak jezdzi trzy lata na trialu to co- siada na enduro i jest mistrzem? Dajcie spokój - wszystko zalezy od człowieka jego woli walki samozaparcia i talentu i tego jakim dysponuje czasem i jaki ma budżet.
Tak , masz 100 % racji. Źle odebrałeś to co ludzie napisali. Troszkę się ktoś podnieci i wyolbrzymi i to wszystko, przecież nie bierz sobie do serca że po roku trialowania objedziesz Jarwisa...
Więcej grzechów nie pamiętam...

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: sebek1516 » wt, 4 lut 2014, 15:45

Ja traktuje temat triala, jako zabawki.
Magi, dzięki za odpowiedź ale napisałeś ogólnikami że tu więcej, tu mniej ale nie ma punku odniesienia przez jaki czas trwa to więcej a jak długo trwa to mniej ;D
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

GRUUBBYY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 18:07
Motocykl: KLX 450 R
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: GRUUBBYY » czw, 6 lut 2014, 11:33

Fajnie by było aby kolega KTMowyManiak napisał na co się zdecydował i podzielił się wrażeniami z jazdy.

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Trial or Enduro ? Jak zacząć zabawę w enduro

Post autor: KTMowyManiak » pt, 7 lut 2014, 00:12

Jest TRIAL - dzięki chłopaki za pomoc w wyborze. :) :) :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”