Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
tmK.
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 5 maja 2012, 11:44
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: tmK. » ndz, 5 sie 2012, 11:56

Cześć, od jakiegoś czasu zaraziłem się motocrossem na tyle że codziennie po pracy muszę coś poczytać lub oglądnąć filmik. Dużo wyczytuję na temat pierwszego moto ale im więcej czytam tym jestem bardziej głupi. Na motorach jeździłem tyle co kot napłakał ale z naprawami nie powinienem mieć większych problemów przynajmniej w 2t :) Mieszkam w zalesionym terenie mocno górzystym więc lekka 125 2t na nauki powinna być idealna, ale chciałbym też dojeżdżać do pracy ( ~ 24km w obie ) i tutaj chyba by się lepiej spisałby 4t. W 2t są częste drobne wymiany tłoków oraz korbowodów które jakoś przejdą po portfelu ale czy w takim dystansie nie pójdą one mocno w górę wraz z laniem paliwa ? Jeśli 4t to by pasowała 250 jednak znów dochodzi trochę bardziej profesjonalny serwis i większy koszt kupna motoru a te pojemności są chyba najbardziej katowane i ciężko będzie kupić tzw. igłę. Z tego co przeglądam nie ma zbyt dużo ofert motorów z papierami na homologacje a jak są to trzeba się solidnie naszukać, cena jaką bym chciał wydać na motor myślę że będzie w granicach 7 tys.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc :wink:

Wiek 22 lat
Waga 80 kg
Wzrost 178

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: Rams » ndz, 5 sie 2012, 14:19

Szukaj moto ktm exc 125 lub husqvarna wr 125 a do jazdy do pracy kup skuter. 125 hard enduro jest idealne do lasu moc wystarczająca, lekki i zwinny motorek. Spalanie od 8l-10l zależy kto jak odkręca manetkę ale te pojemności lubią wysokie obroty.

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: Takisobie021 » ndz, 5 sie 2012, 14:57

Nom;P Ja sprzedają swoją huśkę ale bez papierów :)
HUSQVARNA RACING 2T POWER

Autor tematu
tmK.
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 5 maja 2012, 11:44
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: tmK. » pn, 6 sie 2012, 20:09

Wyczytałem gdzieś że do Husek ciężko o części, KTM`y robi dobre 2t i części też nie brakuję tak samo jak i do Yamaszek jednak chyba do japońców są deczko droższe. Sporo ofert jest motocykli enduro z lampami itp. lecz bez tablic taki też można zarejestrować ? Jeszcze jestem ciekaw różnicy mocy w pojemności 125 a 200.

pzd.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: tobiasz86 » wt, 7 sie 2012, 19:52

Sporo ofert jest motocykli enduro z lampami itp. lecz bez tablic taki też można zarejestrować ?
nie za bardzo, nie masz papierów to ciężka sprawa, nie mówię że się nie da ale na pewno nieopłacalne
jednak chyba do japońców są deczko droższe
nieprawda, ceny po popularnych marek są porównywalne, do bardziej egzotycznych (w tym ww husqwarna czy jak to się tam pisze) bywają droższe, bo nie ma zamienników albo są słabo dostępne, przez co droższe.

Storm_motox
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pt, 7 sie 2015, 14:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: Storm_motox » ndz, 9 sie 2015, 12:28

tmK. pisze:Cześć, od jakiegoś czasu zaraziłem się motocrossem na tyle że codziennie po pracy muszę coś poczytać lub oglądnąć filmik. Dużo wyczytuję na temat pierwszego moto ale im więcej czytam tym jestem bardziej głupi. Na motorach jeździłem tyle co kot napłakał ale z naprawami nie powinienem mieć większych problemów przynajmniej w 2t :) Mieszkam w zalesionym terenie mocno górzystym więc lekka 125 2t na nauki powinna być idealna, ale chciałbym też dojeżdżać do pracy ( ~ 24km w obie ) i tutaj chyba by się lepiej spisałby 4t. W 2t są częste drobne wymiany tłoków oraz korbowodów które jakoś przejdą po portfelu ale czy w takim dystansie nie pójdą one mocno w górę wraz z laniem paliwa ? Jeśli 4t to by pasowała 250 jednak znów dochodzi trochę bardziej profesjonalny serwis i większy koszt kupna motoru a te pojemności są chyba najbardziej katowane i ciężko będzie kupić tzw. igłę. Z tego co przeglądam nie ma zbyt dużo ofert motorów z papierami na homologacje a jak są to trzeba się solidnie naszukać, cena jaką bym chciał wydać na motor myślę że będzie w granicach 7 tys.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc :wink:

Wiek 22 lat
Waga 80 kg
Wzrost 178

Mam to samo, codziennie oglądam filmiki crossowe.
i wciąż się zastanawiam czy kupić typowego crossa czy enduro, w motocyklach byłem totalnie zielony jeszcze 3 tygodnie temu, w tym czasie przeczytałem tysiące materiałów na temat motocykli. Ale wciąż nie wiem czy kupić crossa czy enduro, enduro. nigdy nie jeżdziłem na takim motorze, nie mam znajomych którzy na nich jeżdzą ( jeszcze ), więc nie mam nawet możliwości dosiąść taką maszynę i sprawdzić jak się na niej czuje. mimo to motor chcę kupić, na pewno 125 max 250, inaczej się zabije.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: wicherek666 » ndz, 9 sie 2015, 19:06

Ciężko będzie połączyć Twoje doświadczenie, offroad, i dojazdy do pracy. Jeśli faktycznie to jedyne rozwiązanie szukaj jakiegoś enduro 125 z dwusuwowym silnikiem. Motocykl taki jak już wiesz, jest dopuszczony do ruchu publicznego oraz można z niego korzystać posiadając prawo jazdy kategorii B. Co do nauki to jeśli faktycznie jeśli jeździłeś tak jak piszesz "tyle co kot napłakał", to moc i możliwości takiego motocykla będą znacznie przewyższające Twoje możliwości - przynajmniej z początku. Jeśli się nie zrazisz po pierwszej glebie i kontuzji, to później będzie już tylko lepiej. Proponuję także uwzględnić w budżecie finanse przeznaczone na akcesoria. Właściwe i dobrej jakości ochraniacze są kluczowym elementem w tym sporcie.

Storm_motox
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pt, 7 sie 2015, 14:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: Storm_motox » ndz, 9 sie 2015, 22:56

to jest post z 2012 roku, myśle że koleś już sobie kupił swój wymarzony motorek ;)))

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: wicherek666 » pn, 10 sie 2015, 00:10

albo już zakończył karierę :drinkers:

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: andrzej555 » pn, 10 sie 2015, 05:13

Albo go zwolnili z pracy i jezdzi po lesie :lol: .
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Storm_motox
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pt, 7 sie 2015, 14:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: Storm_motox » pn, 10 sie 2015, 10:59

Sam też bym pojeździł, ale niestety w mojej okolicy nie ma osób jeżdżących na cross/enduro, jak pisałem posta to nikt się nie odezwał. Nie ma mi nawet kto doradzić przy zakupie, a naczytałem się tyle o trolach sprzedażowych że sam bał bym się jechać po motorek

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Pierwszy motocykl enduro - wiele wątpliwości.

Post autor: wicherek666 » pn, 10 sie 2015, 13:40

Są warsztaty oferujące odpłatnie usługę oceny stanu motocykla przed zakupem. Poszukaj w sieci, jeśli wahasz się samemu oceniać stan - jest to zrozumiałe bo 90% sprzętu jak wynika z opisu jest po remoncie lecz szybko się okazuje całokształt to i tak jest oszustwo. Skąd jesteś Storm ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”