Pierwsze moto

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: domin159 » wt, 10 sty 2012, 15:33

haku
jak masz trochę oleju w głowie to ja bym ci polecił dr 350. jak na niej zaczynałem rok temu to miałem 16 lat ale byłem trochę lżejszy.

moto bardziej bezawaryjny niż dt oraz mocniejszy i ma według mnie lepsze zawieszenie. jak zmieniłem przełożenia na 12/51z to z czwórki idzie na koło. w dt jak to w dwusuwie, trzeba czasami pogrzebać w silniku. w dr musisz dbać o olej i regulować zawory oraz pamiętać aby nie przegrzać i jeśli tego dopilnujesz to tylko wymieniasz części eksploatacyjne i latasz.

wojtek916
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 484
Rejestracja: pt, 19 sie 2011, 17:33
Motocykl: YZ 250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: wojtek916 » wt, 10 sty 2012, 16:15

Mam Enduro 125 viewtopic.php?f=24&t=23979
I mojego kx 80 na sprzedaz jak chcesz to pisz na pw albo email wojtek916@gmail.com

haku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 11:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: haku » wt, 10 sty 2012, 17:26

a mógłby mi ktoś podać link jakiegoś enduro ,które jest godne polecenia ?
Bo żebym też miał się na czym wzorować ITD.
Będę wdzięczny.
A w enduro też trzeba tyle wydawać co na crossa ze co 30 moto godzin trzeba coś wymieniać czy jakoś tak?
Czy tylko jak coś Pierdyknie dopiero trzeba wymieniac?

domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: domin159 » wt, 10 sty 2012, 18:34

haku pisze:a mógłby mi ktoś podać link jakiegoś enduro ,które jest godne polecenia ?
Bo żebym też miał się na czym wzorować ITD
ze zdjęcia to i tak nie ocenisz. wiadomo jak się tego używa dla tego z wyglądu może być zniszczony ale technicznie może być perełka.

wpisz sobie w google "na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego motocykla" i będziesz miał pełno wyników. jeśli się nie znasz to i tak najlepiej wziąć kogoś ogarniętego w temacie bo do niektórych rzeczy po prostu trzeba mieć doświadczenie. ludzie jak sprzedają jakieś padło to lubią wciskać jakieś bajery, że tak musi być itp. jak nie siedzisz w temacie to możesz uwierzyć. jak byliśmy oglądać yamahe dt 125 dla mojego brata to od razu powiedziałem, że sprzęgło na wykończeniu tylko na sztuke zrobione a właściciel mi wciskał, że to tak musi być żeby móc zmieniać biegi w locie. sprzęgło łapało dopiero jak klamka była centymetr od manetki.

haku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 11:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: haku » wt, 10 sty 2012, 20:59

mi nie chodzi o zdjęcia tylko o aukcje jakieś np z allegro , sprzedajemy , tablica itd. Abym mógł się mniej więcej wzorować . Jakie roczniki Najlepiej Yamahy Dt co się zapytać (pod chwytliwe pytania) gościa na gg/mail/telefon.
A W enduro yamaha dt trzeba zmieniac te tloki co 10 motogodzin czy jakoś tak?
Czy jak dopiero coś pierdyknie albo będzie na wykończeniu? Zadałem to pytanie jeszcze raz bo nie uzyskałem odpowiedzi w tamtym moim poście.

domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: domin159 » wt, 10 sty 2012, 22:04

yamaha dt to nie jest cross. jest to mało wyżyłowany silnik którym możesz sobie spokojnie bezawaryjnie latać. oczywiście trzeba dbać o niego. w crossie tłok zmieniasz tak powiedzmy co pół sezonu, jak mało jeździsz to sezon polatasz. na dt-tce zrobisz sobie np. 20-25 tyś. km i dopiero zajrzysz do silnika. oczywiście też musisz lać dobry olej do mieszanki, zmieniać olej w skrzyni, wymieniać filtry i wszystko co się zużyje ale robisz to o wiele rzadziej. w crossie nawet opony, napędy itp. będzie się wymieniać częściej.

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze moto

Post autor: Rams » wt, 10 sty 2012, 22:15

Dt to jest enduro,silnik nie jest wysilony, tłok spokojnie wystarcza na przebieg 15tys-30tys km. Na stronie motox.com.pl w zakładce garaż masz napisane co sprawdzić przed kupnem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”