Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
cichy929
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: czw, 2 wrz 2010, 17:20
Motocykl: CRF 450SM YZ125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Post autor: cichy929 » czw, 22 gru 2011, 14:02

Cześć.

Sprawa jest trudna.

Zastanawiam się nad CRF 250 i 450.
Wygląda to tak, że od trzech sezonów jeżdżę na hard enduro, obecnie husqvarna te450 2007 z zestawem kół supermoto.
Motocykl ten jest świetny jako supermoto, ale w terenie jest strasznie ciężki jakieś 122kg na sucho.

Jazda po lesie mi się znudziła, najbardziej podoba mi się tor motocrossowy, ale huśka słabo sobie radzi, dobija na skokach, amor traci tłumienie po 6-ciu okrążeniach, a jazda w piachu kosztuje tyle siły, że robię tylko 2-3 okrążenia.
mocy nie jestem w stanie wykorzystać, ale nie mogę powiedzieć też, że mi przeszkadza.

To, że muszę częściej odpoczywać mi nie przeszkadza, nie startuje w zawodach, ale fajnie byłoby być szybszym od kolegów. Najbardziej denerwuje mnie to, że nie da się tym sprzętem jechać prosto na piaszczystych muldach i ciężko go opanować na piaszczystych bandach. Ma bardzo ciężki przód.

Od nowego motocykla oczekuję dużej poprawy w jeździe po torze, po lesie nie musi, na supermoto musi być zarejestrowany, żeby dojechał na lotnisko się trochę powygłupiać.
W każdym taki sprzęt do wyżycia się.
Światełka jakieś mogę sobie domontować, nóżki prędkościomierza i innych pierdół nie potrzebuje.

Myślałem najpierw żeby zostawić TE450 na supermoto tylko i dokupić CRF250R z pierwszych lat, na nowy sezon, ale wtedy będę mocno spłukany, może zabraknąć na remonty i jazdę w sezonie.
Na utrzymanie jednego takiego motocykla mnie stać, ale z dwoma mogę mieć problemy.
W sezonie robię średnio 70godzin.


Druga opcja to crf 450R crossowa wersja z rejestracją, taki patent jest do kupienia, po tym jak sprzedam huśkę.
Do tego koła supermoto. Będzie jeden motocykl do dbania i kasy jeszcze zostanie.
Przełożenie kół zajmuje mi średnio 30min.
CRF250r z rejestracją jest nie do kupienia, 250x nie chcę.

Jeździłem yzf 250 i bardzo mi się podoba prowadzenie tylko trochę biegami trzeba się namieszać, ale do tego mógłbym się przyzwyczaić. crossowa 450 nie miałem okazji.

Gdyby kasa nie grała roli wolałbym mieć dwa, czyli dokupić CRF250.
Jako, że gra rolę, pewnie skończę z jedną crf 450.
Boje się tylko, żeby nie było z nią tych samych problemów co z husqvarną.
Czy różnica w poręczności na zakrętach jest bardzo wyraźna miedzy 250 a 450, na tyle wyraźna, żeby wyłożyć kasę na drugi motocykl. Czy 450 będzie się wydawała sporo cięższa?

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Post autor: tobiasz86 » czw, 22 gru 2011, 15:22

wiele Ci w temacie nie pomogę, bo śmigam tylko enduro ale jakby cię interesowała crf250 R z papierami to daj znać, mam namiar, 2007 rok ok 11k, super stan

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Post autor: tomasz12 » czw, 22 gru 2011, 17:32

Witam, ja mam obecnie crf250 spisuje sie idealnie. Miałem yz450f i jazda, szczególnie na torze była męcząca, osobiście nie wykorzystywałem posiadanej mocy. Większość kolegów na torach przesiadła sie z powrotem na 250-ki. Ktoś kto się tylko przewiózł kilka razy na jednym i drugim nie będzie miał rozeznania. Najlepiej pogadaj z kimś kto miał 250 i 450 w 4T na którym z tych motocykli jeździ się lepiej, myślę , że potwierdzi moje słowa. Istotną rzeczą jest to, że 250 spala 30 - 40% mniej paliwa.
Z moich obserwacji wynika, że przesiadając się na torze z 450 na 250, jazda jest płynniejsza, a pokonywanie hop i wchodzenie w bandy bardziej efektywne. Jedziesz szybciej a męczysz się mniej.
Co do wagi motocykli, jak teraz wsiądę na 450 mam odczucie jakby była cięższa i 30kg, podczas gdy w rzeczywistości różnica wagi jest niewielka.

TSiarz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: sob, 17 gru 2011, 19:12
Motocykl: Honda CR 125 i Inne
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leeds UK/Rajgród
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Post autor: TSiarz » czw, 22 gru 2011, 18:46

Witam

z tego co wiem to dużo ludzi w mojej okolicy ma 250tki po prostu są lżejsze i poręczniejsze i mają mniejszą masę wirującą

Autor tematu
cichy929
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: czw, 2 wrz 2010, 17:20
Motocykl: CRF 450SM YZ125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Nietypowy Motocykl na tor i do supermoto 4t 18K

Post autor: cichy929 » czw, 22 gru 2011, 22:19

Dzięki za odpowiedź. Tego się obawiałem. Niestety chyba muszę kombinować, żeby starczyło na dwa motocykle, no chyba że taka 250 dała by radę na supermoto?
Muszę się jeszcze rozeznać, teraz popytam na forum supermociaków :) jak to śmiga po asfalcie.
Spalanie jest nieistotne, to i tak mały pikuś przy kosztach remontów opon itp.
Zresztą i tak palą połowe mniej niż moje poprzednie motocykle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”