Urządzenia pomiarowe - mikrometr , średnicówka

Wszystko czego chcesz się dowiedzieć na temat sprzętu warsztatowego do serwisowania motocykli
Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Urządzenia pomiarowe - mikrometr , średnicówka

Post autor: robsztix » pt, 27 lut 2015, 21:39

Amen. A z cylindrem dalej klops :D

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Urządzenia pomiarowe - mikrometr , średnicówka

Post autor: tomasz12 » sob, 28 lut 2015, 00:01

Kolego Robisz, do tego pomiaru potrzebny jest mikromierz o zakresie 75-100 oraz średnicówka o podobnych parametrach, najczęściej 50-150.
Różnice w pomiarach wynikają po pierwsze z byle jakiego mierzenia, po drugie ze skoków temperatury cylinder- narzędzia pomiarowe.

Ja jestem zdania, że nie watro kupować takich narzędzi aby mierzyć cylinder jednorazowo. Lepiej zrobić pomiar u kogoś a zaoszczędzoną kasę wydać np. na komplet dobrych kluczy, które posłużą Ci długie lata, także w innych dziedzinach życia.

Jestem też zdania, że bez obaw można kupować takie narzędzia używane, ponieważ nawet użytkowane z dużą częstotliwością nie tracą swoich właściwości. Wyjątek stanowi np. suwmiarka cyfrowa, w tym przypadku, lepiej kupić nową.
Spokojnie można więc kupić markowy sprzęt używany. :drinkers:

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Urządzenia pomiarowe - mikrometr , średnicówka

Post autor: robsztix » sob, 28 lut 2015, 19:11

Dzięki za radę. W takim razie będę szukał używek, choć przyznam, że nie za wiele tego np. na allegro. Wiem, że jednakowa temperatura cylindra i narzędzi pomiarowych ma znaczenie na dokładność pomiaru i powinna oscylować koło 20st. Jednak coś nie tak jeżeli cylinder leżał w warsztacie przez noc, jednym wyszło 77,01 a drugim 77,04 przecież tam chyba nie używają chińczyków do pomiarów 0_o Pewnie, któryś z nich jest dobrze zmierzony, tylko teraz nie wiem który warsztat się wykazał, a w którym "będzie Pan zadowolony" i :butthead:

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Urządzenia pomiarowe - mikrometr , średnicówka

Post autor: tomasz12 » ndz, 1 mar 2015, 09:44

Wychodzi na to, że fachowcy się nie wykazali.
nr ogłoszenia olx 112062783, 131986455, 134312075, 134311739. nie chce mi się szukać ale jest tego do wyboru do koloru. Przy odrobinie szczęścia uda się kupić za 200 pln.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt warsztatowy”