Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Camaro
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 172
Rejestracja: śr, 12 mar 2008, 06:32
Motocykl: KTM 250 SXF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: Camaro » wt, 25 mar 2008, 21:18

a mnie tam się muza podobała =] =] xD xD ale tak jako maksymalnym laik czy na lasowe Enduro wanie nie lepiej sobie posiedzieć ..... a tylko jak się robi jakieś ciekawsze podjazdy i inne wymysł to stać ?? Jak widzieliście teren w którym kolega jeździł na pewno nie był żadnym torem =]

no chyba że mówimy o łapaniu nawyków to co innego xD
ale osobiście jakoś nie przemawia do mnie np. opcja enduro wania przez 3-4 h i non stop stanie ....


!!! Metallica + motocross = orgazm !!!

Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: lisoon » wt, 25 mar 2008, 21:49

Myślę Camaro, że chłopaki mają racje... w prawdzie filmik przedstawia jakiś fragment mojego "stylu" jazdy ;) ale przecież normalne jest, że jak zapierd.... trasą bardziej wyboistą to automatycznie wstajemy z siedziska żeby lepiej amortyzować nierówności bo inaczej by nas wystrzeliło z siodła. Ja tam jeździłem dość wolno i nie czułem potzreby wstawania dlatego siedze i siedze....:] Rozumiem, że chodziło Wam bym wyćwiczył i opanował środek ciężkości na stojaka (?) i co za tym idzie, dobre wyczucie moto. Jak się mylę to poprawcie.

crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: crasch » wt, 25 mar 2008, 22:26

Zmieniłeś początek filmiku czy mi się wydaje? 8)

Camaro
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 172
Rejestracja: śr, 12 mar 2008, 06:32
Motocykl: KTM 250 SXF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: Camaro » wt, 25 mar 2008, 23:19

lisoon pisze:Myślę Camaro, że chłopaki mają racje... w prawdzie filmik przedstawia jakiś fragment mojego "stylu" jazdy ;) ale przecież normalne jest, że jak zapierd.... trasą bardziej wyboistą to automatycznie wstajemy z siedziska żeby lepiej amortyzować nierówności bo inaczej by nas wystrzeliło z siodła. Ja tam jeździłem dość wolno i nie czułem potzreby wstawania dlatego siedze i siedze....:] Rozumiem, że chodziło Wam bym wyćwiczył i opanował środek ciężkości na stojaka (?) i co za tym idzie, dobre wyczucie moto. Jak się mylę to poprawcie.

Dokładnie to co pisałem ... oczywiste jest że jak odkręcasz manetkę to wstajesz xD bo przecież siedzenie zaczyna cię tak po tyłku klepać że nie idzie wytrzymać xD xD ...że nie powiem że trzęsie strasznie. Ja jak brykam po torze to prawie wcale nie siadam ... (jeszcze nie opanowałem siadania na podjazdach) tylko czasami z lenistwa jak jest nudny odcinek. xD


!!! Metallica + motocross = orgazm !!!

Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: lisoon » śr, 26 mar 2008, 13:31

crasch pisze:Zmieniłeś początek filmiku czy mi się wydaje? 8)
tak, początek jest inny, nie tą wersje wgrałem na youtube ;)

Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: Julekmx2 » śr, 26 mar 2008, 13:57

Kto powiedzial że trzeba jak najwiecej stać? Gdzie tylko sie da należy siedziec kazda prosta na siedzaco to da nam lepsza trakcje nigdy nie uzyskasz takiej predkosci na stojoca jak na siedzaco oczywiscie na dziurach trzeba wstac jak i na dochamowaniach itp, dziurawe łągodne zakrety tez mozna na stojaca iść ale na siedzaco tam gdzie sie da przynajmniej mnie tak uczyli "ludzie którzy maja o tym pojacie" wieksze niz ja czy jakis tam amator pozdro

Aramis1986
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: wt, 17 sty 2006, 10:30
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: Aramis1986 » śr, 26 mar 2008, 14:52

A ja gdzies czytalem ze w enduro trzeba jak najwiecej stać by widziec dobrze droge, co jest przed nami, czy szykuje sie jakas wieksza przeszkoda itp. Ja w swoim stylu preferuje stanie, bo tak mi sie jedzie dobrze, amatorem jestem i na razie nie jezdze tak szybko, bym na stojaco mial problemy, w sumie to autor watku tez jest amatorem, wiec mysle ze lepiej dla niego bedzie jak sie najpierw nauczy prawidlowo stać na moto, trzymac nogami itd niz np brac najazdy na skoki na siedząco jak ktos proponowal. Wiadomo ze np z wyjscia z zakretu jesli nie ma dziur to sie siedzi bo tak sie lepiej przyspiesza, ale na prostych lepiej stac bo jak sie rozpedzi, to mozna wstac, gdyz nie ma takiego przyspieszenia, by nas powalalo na siedzenie i wtedy lepiej sie widzi droge, jak juz pisalem.

Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: Julekmx2 » śr, 26 mar 2008, 19:11

Tak np w cross cantry w zawodach zalecane jest tylko stanie bo tak mniej nas wytrzesie przez co mniej sie meczymy podobnie jest w enduro na stojaco lepiej zachowac rowqnowage... a na podjazdach ja np wola sobie przysasc i samym cialem balansowac przod-tył

Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: lisoon » ndz, 30 mar 2008, 19:44

Mam do Was pytanie, czy uważacie, że wr-ka na filmiku dzwinie "klekocze" ??? ktoś wystawił taki komentarz na youtube i mi zasiał faze.....przysłuchajcie się prosze.

crasch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 359
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 19:51
Motocykl: zielony monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kuj-Pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: crasch » ndz, 30 mar 2008, 20:28

Wiesz, też na to zwróciłem uwagę jak pierwszy raz oglądałem ale hm może to takie złudzenie przez filmik. Weź nagraj jak chodzi i podeślij tutaj. :)

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: IGI CROSS » ndz, 30 mar 2008, 21:06

Wiem że WR-ka ma tak że strzela/klekocze napęd , ten typ tak ma podobno przez napinacz...
Myśle że niemusisz się martwić że to coś nie tak z silnikiem bo przecież to nowy motor a w WR-kach nigdy nie było takich wpadek! Sprawdzona maszyna!

Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filmik- pierwszy tydzień moich poczynań na WR

Post autor: lisoon » ndz, 30 mar 2008, 22:39

IGI CROSS pisze:Wiem że WR-ka ma tak że strzela/klekocze napęd , ten typ tak ma podobno przez napinacz...
Myśle że niemusisz się martwić że to coś nie tak z silnikiem bo przecież to nowy motor a w WR-kach nigdy nie było takich wpadek! Sprawdzona maszyna!
IGI CROSS uspokoiłeś mnie :) Faktycznie jest tak, że jak odkręcam gaz i odpuszczam, hamując przez moment silnikiem, motor sobie "prychnie" ale nie jest to jakiś wielki strzał tylko raczej "mały psik" więc to normalne prawda (?)
No i łańcuch także klekocze bo myślałem, że jest za luźny ale po sprawdzeniu mieścił się w przedziale podanym w serwisówce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”