Cała Historia moich moto Zapraszam !

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Autor tematu
Artur2000
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 2 gru 2014, 14:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Artur2000 » śr, 13 sty 2016, 15:45

Na początku może się przedstawię, Mam na imię Artur mam 16 lat a historię z motocyklami zacząłem dosyć wcześnie gdy miałem 6 lat, wtedy rodzice a bardziej tata postanowili mi kupić Chińczyka 50cc , niestety zdjęć nie mam ale był to zwykły pocket bike :D potem zaczął się sypać a mi odechciało się jezdzić. Następnie w 2014 postanowiłem wpaść na pomysł kupna crossa, niestety trochę żle dobrałem moment i moi rodzice nie mieli zbytnio pieniędzy żeby mi coś kupić więc postanowiłem sprzedać swojego laptopa i kupić najzwyklejszego w świecie chinczyka, Niestety nie mam zdjęcia ale wystarczy sobie wpisać KXD MOTO 125cc ( jakże chińska nazwa :p ) Co to był za szajs to po prostuuu... Wszystko się w nim sypało prócz silnika na szczęscie, Trafiłem na nówkę z folią na siedzeniu ale zębatka z przodu była do wymiany cena 800 zł to całkiem dobrze za nówkę xd , Odpalał normalnie wszystko git kupiona zębatka i w domu pierwsza jazda i nauka zmiany biegów, Wszystko było w porządku :D Potem zaczął spadać łańcuch Amortyzator tylni do kosza ale udało mi się go sprzedać za 1200 zł, jak się cieszyłem. W Międzyczasie kolega postanowił zakupić sobie Diabolini RS 125, Chinczyk ale o wiele lepiej wykonany, Coś jak Stomp czy coś podobnego. I tu super niespodzianka. Kupiłem go w strasznym stanie i jezdziłem nim przez ponad rok czasu. wymieniłem tylko filtr powietrza i świece :p Sprzęt nie do zaje..bania świetnie go wspominam :p Kupiony za 1050zł sprzedany za 1400 :D



Następnym moto które kupiłem było Suzuki TS 80 które wspominam strasznie, jaki to był trup sypał się nie miłosiernie czego nie znalazłeś było zniszczone, Ale cena zadowalająca bo 400 zł i do kupienia nowy tłok :D po zrobieniu remontu i innych rzeczy potrzebnych do odpalenia pozbyłem się tego gówna za 2000 zł, Cena zadowalająca. kiedy miałem już 2000 zł w kieszeni zrobiłem błąd i kupiłem KXD moto 125 ale tym razem z saonu, nie miałem go nawet tydzien i się go pozbyłem bo niczym się nie roznił od tamtego za 800 zł :p

potem chciałem się przesiąść na ulicę i zakupiłem Zippa pro 50 za 1300 zł bez boczków. Moto porażka uczucie jazdy jak na wibratorze vmax z górki 60km/h to coś wgl się nie rozpędzało. przejezdzilem z pół sezonu i poszedł na olx za 1700 zł :D



Następnie w moje ręce wpadł DIABOLINI AGB 38, kupiony też tanio bo za 2k. moto ogólnie super wszystko mi się w nim podobało prócz małej zębatki z tyłu. silnik na popychacze niezniszczalny :D rama trwało zrobiona jezdziłem bez zarzutów aż wkońcu zaczął się dławić, Prubowałem dosłownie wszystkiego i nic nie wyszło, Plastiki były czarne lecz potem zrobiłem je wg mojego projektu i założyłem lampkę :D





następnie okazjonalnie nabyłem Diabolini XB-31 z 2015R !!! moto miało 3 miesiące i dostałem nawet wszystkie fakturki i papierki z salonu :P jedyne co to brak tylnego hamulca wystarczyło założyć klocki :p moto w super stanie technicznym i wizualnym jedynie było brak osłonek baku. Świetne moto strasznie go polecam z gazu szedł sam na koło :D potem sprzedałem go na rzecz innego :>





Następnie za namową kolegów i niewystarczalną mocą diabolini dałem się namówić na KX 125 miał być z 94 okazało się że jest 8 lat starszy... Ale nie przeszkadzało mi to kupiłem go uszkodzonego z cyindrem do tulejowania i tłokiem du kupienia. Niestety nie wiem jak jeszcze jezdzi bo go dopiero robię :D Mechanicznie Remont silnika dół góra wał Hot rods Tłok Wossner uszczelki oleje itp, wizualnie kupiłem Nowe manetki pro taper kierownica Renthal Odrestaurowałem ramae i pomalowałem na nowo kupiłem komplet nowych plastików, nowe oponki przód tył klocki hamulcowe napęd przewody paliwowe w skrócie całkowicie odrestaurowany, Zapowiada się super sprzęt niestety nadal czekam na cylinder który dojdzie za tydzien moze 2 :d



Ogólnie to by było chyba wszystko. na pewno poinformuje kiedy skończę robić kawasaki bo obecnie skonczony jest w 80%
Zapraszam do komentowania !

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Martin KTM » pn, 1 lut 2016, 15:51

Całkiem bogata historia, ale to wciąż historia chińczyków.
Jazda zacznie się dopiero teraz. Bardzo leciwy ten KX...
Życzę, żeby remont przyniósł oczekiwane skutki i żeby kawa wiernie służyła sprawiając wiele radości.

Autor tematu
Artur2000
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 2 gru 2014, 14:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Artur2000 » pn, 1 lut 2016, 15:57

To prawda, KX Do najmłodszych nie należy ale jestem już blisko końca remontu i można powiedzieć że całkowita odbudowa tego staruszka wyniosła mnie prawie 2 tyś zł co na taki stary sprzęt jest bardzo dobrym wynikiem. i dzięki, za tydzien może dwa dam znać jak to jezdzi :)

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: robsztix » pn, 1 lut 2016, 17:37

Kto wykonuje tą tuleje w cylindrze? Zanim go założysz wstaw na forum fotki jak to wygląda, żeby można było ocenić, czy jest sens w ogóle go zakładać, bo wiele zakładów w PL robi fuszerki, więc zaoszczędzisz sobie ewentualnych niespodzianek z niepoprawną pracą silnika, poprzez źle wykonaną tuleję. Historia całkiem ciekawa, dobrze Ci idzie jak na razie z tym handlowaniem ;)

Autor tematu
Artur2000
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 2 gru 2014, 14:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Artur2000 » sob, 27 lut 2016, 12:31

Dawno mnie nie było ale już jestem ;P Tuleja robiona w Jack Motors wszystko OK Cena też dobra tylko cylinder w środku miał opiłki metalu lub nie wiem czego. Kawasaki Odpalone pojezdzone obecnie 0,1mth i leci na sprzedaż


Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: robsztix » sob, 27 lut 2016, 16:54

Miałeś na celu wyremontować go i sprzedać, czy coś wyszło nie tak i chcesz się go pozbyć? Pieniędzy włożonych nie odzyskasz, a do tego tyle pracy, którą włożyłeś w moto. Trochę bez sensu...

wsk125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 21 lut 2016, 17:07
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: wsk125 » ndz, 28 lut 2016, 01:08

Ta. Nie odzyska widziałeś posta na początku na każdym zarobił. :D

Autor tematu
Artur2000
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 2 gru 2014, 14:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Artur2000 » czw, 3 mar 2016, 14:03

Na pewno na nim zarobię mam do tego talent ;p

Sprzedać chcę gdyż ciężko jest utrzymać tego dziadka, Nie ma większych wymiarowo tłoków i co każdy remont trzeba by było tulejwać cyl znowu... A to jest nie opłacalne, Przesiadam się pozatym na Enduro, tańsze i mniej pali ;p

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cała Historia moich moto Zapraszam !

Post autor: Konrad96 » czw, 3 mar 2016, 15:21

Na allegro są od ręki dostępne 3 selekcje + 3 nadwymiary, więc spokojnie tuleja na 4 tłoki wystarczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”