BACKFLIP made in Poland!

Wszystko na temat freestyle MX - w kraju i na świecie
greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » śr, 7 lut 2007, 14:07

Hm... myslę że na campie klimat będzie dobry hehe
Już nie mogę się doczekać aż zobaczę innych latających.
Mam nadzieję że objawi się tam jakis młody talencik.
Ja zaplanowałem parę niespodzianek, które mają na celu skonsolidowanie ludzi i wzajemny doping do skakania.
pozdro
freestyle for life

Perznaz 380
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pn, 5 lut 2007, 13:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Perznaz 380 » śr, 7 lut 2007, 14:25

Dobra ok postaram się sprecyzować o co mi chodziło, bo widzę że ostra dyskusja się rozwineła... Głównie chodziło mi o to że to czy ktoś robi backflipa czy nie nie oznacza że jest kiepskim freestylerem, bardzo fajnie że ktoś wykręcił backa w Polsce ale wydaje mi się że są trudniejsze tricki...
Ktoś tam pisał że jak ogląda Polaków to mu się chce skakać bo to tacy sami ludzie jak on i jak oni to zrobili to on tez da radę...a Pastrana to pewnie cyborg wyprodukowany na potrzeby rządu :D kraj nie ma tu nic do rzeczy
Piszecie że zachodu nie powinno się porównywać do Polski a goście od stuntu
na WSK-ach wymiataja nie gorzej niż Tony D...więc wychodzi na to że stawiacie nas jako gorszych, taką trzecią kategorię...wychodzi na to że jak jakiś obcokrajowiec zrobi np. tsunami to jest średni a jak polak wyskoczy z rampy i się puści jedna ręką to jest mistrzem świata i wszyscy bezwzględnie mu powinni hołd składać bo on przeciera nowe szlaki. Tak? A potem pojedziesz na zawody i będziesz oglądał triki pod tytułem NOFINGER :D a tłumaczenia takie że tor trudny to jest trochę śmieszne bo inni dają jakoś radę więc widocznie są lepsi Tak? czy Nie? Ja nie oceniam ich tylko was i wasze podejście, co do zawodników to mogę tylko stwierdzić suche fakty, a fakty są jakie są. Co do zawodów w Katowicach to chodziło mi o to jak tu się wszyscy podniecali co to nie będzie się tam działo, co do zachodnich filmików to też się wcale nimi nie podniecam a co do polskich riderów to i tak największe wrazenie zrobił na mnie Łukaszczyk199 i jak nie zaprzestanie to na pewno będzie w czołówce.
To tyle...Pozdro

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » śr, 7 lut 2007, 15:13

No widzisz jak chcesz to możesz napisać coś inteligentnego i na poziomie. Według mnie FMX w Polsce a FMX na Świecie to dwie inne sprawy. Jesteśmy o dokładnie 6 lat do tyłu jeśli chodzi o tricki (pierwszy backflip na Gravity Games 2000r) - wtedy ludzie sie tym podniecali na całym świecie i to było wydarzenie. To jest niemożliwe żeby polscy freeriderzy zaczynali od muliha'y twist. FMX raczkuje a backflip to duży postęp. Nie patrz na świat - każdy kraj ma inny poziom i nie da sie przeskoczyć pewnych etapów. Nie ma siły żeby ktoś wleciał na rampe i zrobił pokaz a'la Pastrana, nie robiąc wcześniej nic. Zobaczysz za kilka lat bedziemy oglądali backflipa cordove, cliffhangera itp które można oglądać na zawodach rangi światowej. Wszytko po koleji, cieszmy sie że jest jakiś początek i poprzeczka wykonywanych tricków w Polsce ruszyła wysoko w góre.

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » śr, 7 lut 2007, 15:33

Każdy wyraził swoją opinię i tyle.
Jedna tylko malutka rzecz mi się nasuwa że amerykanie tez nie zaczynali od tsunami tylko od nac nac czy heelclicker.
Ja mimo wszystko uważam że nie ma co porównywać polski do usa bo tam to już hula kupe lat a w polsce się rodzi dobpiero.
nie twierdze że Pastarna jest cyborgiem ale nie bez znaczenia jest to że on zaczynał mx w wieku 4 lat.
A nie jak nasi w wieku 20 czy 27lat
Dwa że właśnie po to robię ten camp żeby pooglądać i poznać młodych.
Przytoczyłeś łukasczyka i uważam że jest on super ale jak będzie dalej skakał na starej cz to niewiele osiągnie.
I właśnie w tym kontekscie podkreślam ważną rolę Bartka i Darka,że pokonując coraz to nowe bariery sprawiają że media i sponsorzy w Polsce zaczynają sie interesowac tym sportem.
Bo nie ma co ukrywać że jak młody nie ma dzianych rodziców to chodźby bardzo chciał to sobie może uprawiać le parkur a nie fmx.
I tak może dzięki nim sponsorzy pomyślą że warto w ten sport inwestować i będą szukac młodych.
Ja sam mam nadzieję, że na campie poznam jakiś zdolnych młodych ludzi którym będzie można pomagać.
Moim zdaniem, biorąc pod uwagę np.od kiedy Bartek uprawia fmx i że jak zaczynał to nikt w poklsce nie miał pojecia co to rampa do freestylu i że wszystkiego mógłsię nauczyć tylko patrząc na fotki.
Więc naturalnym jest że ciężko jest im dorównać momentalnie zawodnikom z zagranuicy.
Dobry przykład toPetr Kuchta pierwszy czech który zrobił backflipa. W sumie w zadnych zawodach międzynarodowych sukcesu nie odniósł ale za to spełnił niebagatelną rolę w rozwoju czeskiego fmx
To on był trenerem podmola to on teraz jesttrenerem najmłodzsego człowieka naświecie który zrobił flipa w wieku 14 lat Petra Pilata.
Al spoko rozumiem że masz swoje zdanie
W związku z tym to mój ostatni wpis w tej sprawie.
Pozdro [/i]
freestyle for life

Perznaz 380
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pn, 5 lut 2007, 13:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Perznaz 380 » śr, 7 lut 2007, 16:10

No spoko panowie, pomimo pewnych różnic fajnie się z wami gada...a więc reasumując trzymajmy kciuki za rozwój Polskiego FMX a co do backflipa miejmy nadzieję że nie będzie wyznacznikiem rzeczywistych umiejętnosci zawodnika, a jedynie niezbędnym elementem w walce o pozycję.....Pozdro i wysokich lotów na zgrupowaniu 8)

travis zgora
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 20:47
Motocykl: 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: travis zgora » śr, 7 lut 2007, 22:25

dzieki Daro!

bandoG
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 29 cze 2005, 13:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: bandoG » pt, 9 lut 2007, 09:13

Najpierw wielkie BRAWO dla Darka, teraz będzie juz z górki...

Co do NC3, to uwieżcie mi, w tym filmie pokazano może 1% z materiału filmowego, który był nakręcony, prób i gleb i dalszych prób i nastepnych gleb
raczej się nie pokazuje. Travis ma warunki techniczno-finansowe, ale posłuchajcie co mówi w NC4, jak nie ma czasu na imprezy, drinki, suczki, tylko trening, lekarz, trening, zawody, lekarz i znowu trening. Nic nie przychodzi z niczego, a czym te sukcesy są okupione to wie tylko on i jego najbliżsi. Poza tym, proszę nie porównywać, zawodowców do amatorów, bo to inne ligi, ważne że mają ten sam zapał i kochają to co robią bo w obecnym sporcie to coraz rzadsze cechy. PEACE!
800 Brutto Hardcore Crew Cieszyn

http://livinghardcore.fotolog.pl/

halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: halicki » pt, 9 lut 2007, 09:52

tak. wielkie brawa, ale tak poza tym to ten backflip to nie jest taki trudny. poprostu się rozpędzasz oczywiście masz już pełne gacie w momencie kiedy widzisz rampe zbliżasz się do niej i już wiesz że jesteś leszcz i jedziesz obok i co ci pozostaje tylko nagadanie na innego raidera. a więc dajcie już spokój. chciał zrobi coś wielkiego i jako pierwszy w pl zrobił to. z tego co wiem to piewsze podejscie tego dnai było nie udane, ale ten oto amator nie zkrewiił i najechał na to jeszcze raz. i bach jest.

Perznaz 380
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pn, 5 lut 2007, 13:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Perznaz 380 » pt, 9 lut 2007, 10:26

Dlacze jeśli chodzi o NC to każdy uparł się na to co robi tam Travis, Rener..itp bo pomimo tego że to film i wiadomo że połowy w nim nie ma to raczej wątpię żeby Tata travisa spędzał miesiące na kręceniu backflipa tak samo ten jego kuzyn Tommy i o takich ludzi mi chodziło przywołujac ten film a nie o samego travisa i jego kumpli zawodowców, Yo

piotrek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: piotrek » pt, 9 lut 2007, 15:00

Ja dodam tylko jeszcze swoje skromne zdanie. Pozdrowienia dla wszczystkich frestylerów tych skaczących i tych tylko narazie mażących, wielgachny szacuneczek dla tych skaczących co trika dają w locie, Big mega hołd dla tych co flipy i jakieś 360 kręcą !
A za przeeproszeniem pieprzyć wszystkich nażekających, co im sie wszystko niepodoba -jessss !
:twisted:
Wszystko jest możliwe...
...tylko nie wszystkojest łatwe :]

greg-xfun
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pt, 11 sie 2006, 09:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: greg-xfun » pt, 9 lut 2007, 19:44

hm... wiecie myslę że z tata travisa czy z tym kuzynkiem to trochę jak z takimi programami jak viva la bam. To nie jest tak ze oni to tak bez powodu umieszczają na tym filmie.Pamiętajcie otym to nie tak jak my kręcimy nasze treningi a potem kleimy. oni tworzą film od podstaw z pomysłem do tego wklejają relacje z wydarzeń.
Nie uwierze w to że ojciec Pastrany zrobił tego flipa tak poprostu.poza tym to nie jest zwykły 50 letni facet, przypomnijcie sobie ja skakał salta z mostu.
A ja zapraszam was byśce zobaczyli basen Darka. Jest tam moze 15 % tyle gąbek co u Patrany i na dodatek nie takich w kostke. Upadek do tego basenu na łeb to nie śmiech może sie skonczyc niezłą kontuzją.
Zresztą zapraszam 22-24 na Camp to sobie wszystko dokładnie obejrzycie.
W ciągu 2 tygodni będzie czynna już stronka o campie.
A zainteresowanym młodocianym już mówie że kto nie skończył 18 lat musi mieć pisemną zgodę rodziców na udział i skakanie.
pozdro.
freestyle for life

lukaszczyk199
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 50
Rejestracja: czw, 19 paź 2006, 14:39
Motocykl: Yamaha YZ 250 2007
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lukaszczyk199 » pt, 9 lut 2007, 20:44

Greg a co w takim piśmie musi być zawarte żeby bylo ok ?
A i jeszcze jedno bedzie można skorzystać z darkowego baseniku ?
Pozdro for all freestylers

ODPOWIEDZ

Wróć do „MX Freestyle”