Klocki hamulcowe a tarcza.

Pytania dotyczące układu hamulcowego w Twoim motocyklu
Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Klocki hamulcowe a tarcza.

Post autor: sopelnysa » ndz, 8 lip 2007, 23:15

Witam, mam problem a mianowicie, ostatnio kupilem nowe klocki, czerwone EBC do mojej jadzi i dosłownie po dwoch treningach zostala sama blacha, pozniej zalozylem takze EBC tylko ze twardsze, zlote i znowu to samo, poszly w dwa dni- o co chodzi, na hamulcu na pewno nie jezdze, czy to moze byc wina tarczy?? np gdy juz jest wyszczerbiona(pod palcem czuc male rowki), czy tez wina tloczka ktory sie moze sie zapiekac albo cos?? lecz tloczek sprawdzalismy i jest w idealnym stanie. uklad odpowietrzony itp, pomocy!!! Gdzie jeszcze moze byc przyczyna?
Czy wymiana tarczy pomoze i klocki beda sie zdzieraly w normalnym stopniu? Dodam ze okladziny na pewno nie odpadly tego jestem pewny na 100&

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » ndz, 8 lip 2007, 23:17

Pewnie po ostrym błocie jeździłeś...

TIJO
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 450
Rejestracja: śr, 28 cze 2006, 19:14
Motocykl: Yamaha Yz250f 08 WHITE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zabór
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: TIJO » ndz, 8 lip 2007, 23:38

Jeszcze ze czerwone się skonczyly tak szybko to uwierze !! ale ze te złote tez to nie ma mowy !! Cos musi byc nie tak. Ja przelatalem 3 treningi w blocie i 2x zawody z lekkim blotem i jest troche mniej niz polowa !! przód i tyl tak samo , hamuje normalnie ...
Name: TIJO
Bike: Yamaha YZ250f
Team: Cross Team Zielona Góra
Sponsors: P.W Magma , Athon

Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sopelnysa » pn, 9 lip 2007, 06:18

no naprawde sam sie zdziwilem z tymi zlotymi, w sobote zalozylem i po wczorajszym treningu juz ich nie ma, owszem bloto bylo ale wcale nie tak duzo, mi sie wydaje ze to tarcza bo juz jest zjechana i moze dziala jak papier scierny do czasu az kolo sie nie zblokuje. Co jeszcze moze byc przyczyna?? tloczek tez mzoe byc winny np. moze nie odbijac?? czy cos podobnego?

crazy_russian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: śr, 21 lut 2007, 11:30
Motocykl: YZ450F supermoto/cross
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: U-R-S-U-S
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: crazy_russian » pn, 9 lip 2007, 08:08

sopelnysa pisze: tloczek tez mzoe byc winny np. moze nie odbijac?? czy cos podobnego?
Przeciez czulbys podczas przepychania motocykla gdyby tloczek nieodbijal. Ja spotkalem sie z opinia (w motocyklach sportowych), ze EBC scieraja tarcze, same pozostajac niewiele naruszone.
pozdrawiam
Darek
www.supermoto.pl

Brodi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 148
Rejestracja: pn, 14 lut 2005, 23:34
Motocykl: CRF250, Monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wawa/Socho/Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Brodi » pn, 9 lip 2007, 09:16

Jesli tarcza jest nierowna i czujesz to pod palcem to moze to byc przyczyna. Sprawdz jak gruba jest tarcza (bo przy dobrej grubosci nie powinno sie nic dziac takiego) bo jak masz wyjechana to moze sie odksztalcac i wtedy naciecia w tarczy szybko zjedza ci klocki.

Bloto moze miec b.duzy wplyw w pewnych warunkach ale rzeczywiscie nie powinno ci tak szybko zlotych zjadac.

Jesli by nie odbijal tloczek czyli w praktyce jezdzil byc na klocku ktory caly czas hamuje to mialbys slady na tarczy tzn odbarwienia niebieskawe od temperatury i przegrzewania (rozhartowanie).

...a moze wszytkie 3 powyzsze rzeczy na raz???

Ja nie widze innej mozliwosci... no jeszcze jedna malo prawdopodobna ze masz jakies lipne klocki (podróbki?) ale to raczej malo prawdopodobne.
"Only the dead have seen the end of the war" - Plato

"Face your fears. Live your dreams"

Autor tematu
sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sopelnysa » pn, 9 lip 2007, 22:04

jedyna przyczyna jaka moze wystepowac to chyba tarcza, bo po srodku jest jej mniej i ma nierownosci jest chropowata, wyraznie czuc ja pod palcem, juz zamowilem nowa, wiec zobaczymy co dalej z tego wyniknie, tloczek odpada poniewaz jak pcham motor to idzie zupelnie lekko, tak jak zawsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”