NIKASIL

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: bandogge1980 » pt, 10 lip 2009, 01:15

Cylinder ma pekniecie przegrody miedzy poszczególnymi oknami kanału wydechowego. Jest to chyba Honda CR 250 powyzej 2002 roku chodz moge sie mylic, po wnetrzu cylindra ciezko stwierdzic. Jesli jest to Honda to jest to bardzo czesty problem. Niebawem w miejscu pekniecia zacznie odchodzic warstwa nicasilu płatami, a nastepnie dojdzie do zatarcia tłoka z wewnętrznym aluminiowym odlewem cylindra.

Powód pekniecia to przegrzanie i raptowny wzrost temperatury. Najprawdopodobniej ktos sukcesywnie badz czasami trzymał pędzel na niedogrzanym silniku ( jazda na krótkich odcinakch na gazie po długim uzytkowaniu na niskich obrotach badz za czeste zamykanie gazu - hamowanie silnikiem. Powód prosty nie ma paliwa to i nie ma oleju i smarowania a tłok sobie robi robote na sucho.)

Teraz trzeba przed połozeniem nowej warstwy pospawac przegrode od wewnątrz i po połozeniu nicasilu doszlifowac ZAWÓR WYDECHOWY DO OKNA (okno bedzie w tym miejscu nieco szersze ) a nie na odwrót zeby wszystko chodziło bez wyczuwalnych oporów.

Jesli chodzi o sam nicasil to nie jest to jakas magia ani kosmos tylko niklowo silikonowy węglik. Główną cechą jakosci jest OBRÓBKA cylindra a wiec jego wytrawianie i nadanie odpowiedniej gradacji przed samym galwanicznym procesem nakładania warstwy nicasilu a takze koncowa finalna obróbka samej powłoki. Im wiecej rys i gdy sa pod odpowiednim kątem tym dłuzej zjezdzi tłok. W mikro ryskach tworzy sie film olejowy dla tego gładkie nicasile (wbrew obiegowej opinii) są mniej twałe i bardziej obciazone cieplnie.
Tel: 792 808 123

ktm_Martin_sx_125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: pt, 26 gru 2008, 10:48
Motocykl: Yamaha yz250f' 08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuczno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: ktm_Martin_sx_125 » sob, 18 lip 2009, 11:06

Nie :!: Tuleja nie jest trwalsza, czytałeś co pisał grayfox w twoim temacie o przerywaniu w twojej cr 125 :?:

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 18 lip 2009, 12:26

Nicasyl jest twardszy od tuleji, dlatego pod nicasyl są niby "bardziej miękkie" tłoki, żeby to tłok schodził a nie powierzchnia nicasylu.
w dalszej wypowiedzi zrozumiałem, że:
- nie można wkręcać maszyny na krótkim dystansie
- nie można długo jechać na niskich obrotach
Najprawdopodobniej ktos sukcesywnie badz czasami trzymał pędzel na niedogrzanym silniku ( jazda na krótkich odcinakch na gazie po długim uzytkowaniu na niskich obrotach badz za czeste zamykanie gazu - hamowanie silnikiem. Powód prosty nie ma paliwa to i nie ma oleju i smarowania a tłok sobie robi robote na sucho.)

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: bandogge1980 » ndz, 19 lip 2009, 14:36

1 - hamowanie silnikiem to zamykanie gazu gdy motocykl jest rozpędzony z czesto towarzyszącą temu redukcją biegu na nizszy (hamulec nie ma tu nic do rzeczy)
2 - mozna jechac na niskich obrotach ale nie wkreca sie chwile pozniej perłnego pędzla na niedogrzanym silniku.
3 - chodzi o przypadki finalnej obróbki nicasilu, o tulei nie było w temacie wspomniane, radze czytac ze zrozumieniem.
Tel: 792 808 123

mario1989
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: śr, 23 kwie 2008, 13:41
Motocykl: YZF 426
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zawiercie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: mario1989 » czw, 3 wrz 2009, 16:43

Witam jesli kogos z was pokusilo by nakladanie Nicasilu za posrednictwem firmy PARTHEN MOTORSPORT oglaszajacej sie na allegro w super cenie 600 zł to z calego serca odradzam . Po pol sezonu z regularnymi wymianami oleju filtra czyszczeniu filtra powietrza oraz nie przegrzaniu maszyny , dzis po sciagnieciu cylindra nadaje sie on do kosza ...

mateuszMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 17 cze 2008, 21:18
Motocykl: rm 125 03'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Smolajny
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

nicasil gdzie co i jak ??

Post autor: mateuszMX » ndz, 6 cze 2010, 20:22

witam
musze połozyć nowy nicasil w moim moto
i tu do was pytanie gdzie są jakieś firmy które to robia oraz które lepiej i jakie są ceny
czekam na szybkie odp
2t power

Mint
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 23:06
Motocykl: Szybki
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nicasil gdzie co i jak ??

Post autor: Mint » ndz, 6 cze 2010, 20:36

Motox wysyła gdzieś do Anglii i po zdjęciach widać , że bd to wychodzi .

Cena ok 800 zł + wysyłka ok 250 zł

http://www.sklep.motox.pl/product_info. ... cts_id=285
HONDA CR 125

http://bikepics.com/members/Mint/




Sprzedam Okleinę na AirBoxa do Hondy Cr 125 Tanio! PW

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: nicasil gdzie co i jak ??

Post autor: sebek1516 » ndz, 6 cze 2010, 20:50

COś mi świta że gdzieś ktoś wysyłał ale zrezygnowali bo sie nicasyl zaczął sypać.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: nicasil gdzie co i jak ??

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 6 cze 2010, 23:29

Witaj,

Skontaktuj się z naszym forumowym kolegą bandogge1980.

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nicasil gdzie co i jak ??

Post autor: bandogge1980 » ndz, 6 cze 2010, 23:48

NICASIL jest nazwą handlową zastrzezoną dla firmy Mahle, ale ze wszyscy w PL nauczyli sie tak nazywac powłoki na cylindrach to niechaj tak zostanie i nie bede odbiegał od reszty. ;)
Nicasile przerabiałem w kilku fabrykach w europie. Poczawszy od Nicasilu robionego w Brnie w Czechach ( nie jest zbyt cudowny, bywały przypadki "odklejenia się" powłoki bez przyczyny oraz czesto po otrzymaniu i po pomierzeniu cylindra okazywało sie ze wymiar jest setke w plusie lub w minusie ale za to tanio ) przez powłoki robione w Airsalu w Hiszpanii (niegdys bardzo dobre powłoki, dobre ceny terminy dosc długie ale zauwazyłem ze z czasem przestali sie do tego przykładac - jakosc usług spadła - na powierchniach powłok zdarzało sie coraz wiecej kropek - przetrawień) poprzez firmę Langcourt w Anglii - moim zdaniem najtrafniejszy wybór niestety dosc kosztowne.
Dla ciekawostki powiem ze firma Langcourt przejeła w zeszłym roku czeską społkę w Brnie, i podobno jakosc usług zmieniła sie diametralnie na lepsze. http://www.langcourt.com/Contact_us.htm

Napisz dokłądnie co to za sprzet, jak wygląda cylinder ( czy nie ma połamanych przegód lub duzych rys czy tylko ma startą powłokę) W przypadku wiekszych zniszczen zachodzi koniecznosc spawania co ciagnie za sobą dodatkowe koszty.

I na koniec przestroga: niech nikt nie da namówić sie na regeneracje cylindra w tej firmie: http://www.nicasil.pl/
Przez te ich nicasilowanio-tulejowanie(!) mojemu klientowi tak zniszczyli cylinder ze dostawała sie woda z ukł. chłodzącego do wnetrza silnika. Musiał kupic nowy cylinder za prawie 3 tys zl. wraz z kompletnym zaworem wydechowym bo orginalny został zeszlifowany... Popatrzcie tam na galerie zdjęc tych tulei "nicasili" i poczytajcie co gosc pisze na temat nakładania powłok hahahhahahah :)
Tel: 792 808 123

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: Mateusz_MX » wt, 8 cze 2010, 14:49

http://www.nicasil.pl/

Masakra :shock: Nawet nie wiedziałem, że istnieje taka strona/firma.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL

Post autor: sebek1516 » pn, 2 sie 2010, 01:06

Odkopuje.
Jeśli ślepy los pozwoli to do toczę się na resztkach powłoki do zimy ;/
Ale już wolę zaplanować.

Ktoś ma jakieś nowe informacje na temat Nicasilu? Jak z tym w Czechach, jakość się poprawiła? Może macie inne dobre firmy?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”