cf moto all road 500, odpowietrzanie hamulcy

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cf moto all road 500, odpowietrzanie hamulcy

Post autor: magi » wt, 3 lut 2015, 22:24

Witam mam problem z odpowietrzeniem hamulcy w Quadzie cf moto all road 500.Najpierw opisze jak to wyglada (pompa przedniego hamulca zamontowana przy kierownicy blokuje tylko 2 przednie kola,wąż od pompy przedneigo hamulca idzie do rozdzielacza z którego wychodzą 2 przeowdy idące do zaciskow tarcz hamulcowych).Tylny hamulec.Pompka ktora jest przy nodze,wychodzi z niej 1 wąż idący do rozdzielacza z którego wychodza inne 3 przeowdy jeden do tylnego zacisku dwa pozostałe na przód.Tylny hamulce hamuje na wszytskie 4 koła.Odowietrzam na wszytskie mozliowe sposoby min:wtłaczam płyn od strony odpwoietrzników i cos sie dzieje ale tylko cos przednie hamulce jako takie sa tyl bardzo mizerny,wrecz brak.Moze ktos ma jakies madre wskazowki odnosnie tego problemu.Czy tutaj zeby dobrze działal przedni hamulce musi rowniez dzialac dobrze tył?Sa one integralne?Czy mniejszy zbiorniczek(cała pompa przedneigo hamulca,zamontowana przy keirownicy moze miec na to wpływ)?Dzieki za pomoc.

despero
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 11 cze 2013, 20:56
Motocykl: yamaha yzf 400
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Dębica Podkarpackie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpowietrzanie hamulcy quad-probelm

Post autor: despero » wt, 3 lut 2015, 22:37

Nie wiem jak z quadem bo mam motor ale jak ta odpowietrzałem przedni hamulec to problem był we weżu który jest za winiety w literę "s" na lagach z przodu i nie mogło powietrza wypchać musiałem zdjąć cały zacisk i odpowietrzac na prostym przewodzie i teraz jest elegancko. Wcześniej wysłałem butelkę płynu a hamulca prawie nie było winNe było powietrze w układze. Może pomogę wskazówką.

BartekKOSO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: ndz, 19 paź 2014, 00:33
Motocykl: HONDA CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpowietrzanie hamulcy quad-probelm

Post autor: BartekKOSO » śr, 4 lut 2015, 22:22

Ja miałem podobne problemy ale w bashanie 200. Trzeba było odkręcić zacisk zablokować klocki hamulcowe( wcisnąć coś miedzy nie ). I obracać zaciskiem w wszystkie strony. Ja jeszcze stukałem w nie trzonkiem od młotka by to powietrze uciekło przez odpowietrznik. A reszta normalnie pompować hamulcem i popuszczać odpowietrznik. Jak u mnie zadziałało to sprubój

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpowietrzanie hamulcy quad-probelm

Post autor: pt77 » sob, 7 lut 2015, 18:10

Zapowietrzenie objawi się twardniejącym hamulcem, czyli jak pompujesz twardnieje i lepiej hamuje. Niekoniecznie musi to być objaw zapowietrzenia, może być zbyt duża odległość klocków od tarczy wymagająca też napompowanie, co może być przyczyną np krzywej tarczy, lub luzów na kołach. Musisz to sprawdzić. Ja jednak obstawiam za zanieczyszczonymi zaciskami, lub zużytą pompę hamulcową. Problem z odpowietrzeniem to też problem z sprawnością pompy. Wyczyść, posprawdzaj i daj znać.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”