Odpalanie Honda Cr 500...?

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
carloss
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: śr, 13 sie 2014, 12:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: carloss » czw, 27 lis 2014, 18:46

Polak,a ustawiasz tłok przed kopem ?
Znam jednego małolata,który pali 250 w klapkach :lol: a ja w butach nie raz obiłem sobie brodę kolanem jak suka odbiła :evil:

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: pt77 » czw, 27 lis 2014, 19:38

Polak500r pisze:Czy ktoś ma jakiś pomysł co moze być przyczyna trudności z odpalaniem na kopkę,silnik odpala bardzo łatwo na hamowni lub na zaciąg ,trzyma wolne obroty.Jak przyjdzie do kopania..ani drgnie.Nowy tłok uszczelki ,kompresja książkowa.
Czy ciężko jest kopnąć w sensie kopnięcia, czy idzie go kopnąć, silnik obraca ale nie odpala?
Jak miałem za niski poziom paliwa w gaźniku podobny problem. Mogłem kopać ustawiać tłok i nie palił.
Na lekki pych szedł bez problemu.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
Polak500r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 00:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: Polak500r » pt, 28 lis 2014, 00:34

Iskra jest jak grom z jasnego nieba,kompresja jest też książkowa.Okropnie dużo siły trzeba włożyć żeby to kopnąć ...tłok jak słoik.Zastanawiam się nad zainstalowaniem w głowicy dekompresatora z piły łańcuchowej.Wg mnie prędkość wału jaką teraz uzyskuje jest za mała aby odpalić to kopnikiem.

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: pt77 » pt, 28 lis 2014, 18:28

Ustaw tłok przed górnym położeniem i porządnie strzel. Albo poproś kolegów co mają czterotakta jakieś z kopa palone. Jak nikomu innemu się nie uda to podejrzane. Dekompresator ręcznie sterowany tez trzeba umiejętnie używać.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: pt77 » pt, 28 lis 2014, 18:33

Jeszcze o jednym pomyślałem. Mówisz iskra piękna? Tylko pamiętaj że zazwyczaj iskra sprawdzasz przy wykręconej świecy i szybciej wał się obraca. Sprawdź przy małej prędkości wału- ręką sprawdzaj, lub za świecą najlepiej przy użyciu drugiej świecy.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: Maxym » pt, 28 lis 2014, 18:55

Ja jak triala nie mogłem odpalić (300ccm 2t) a miałem 15 lat to ustawiałem tłok prawie u góry tzn jak już minął okna w cylindrze i ciśnienie stawiało opór i wtedy podnosiłem kopkę ale tylko do połowy tak prawie że do poziomu bo normalnie to ona wracała prawie do pionu i wtedy skokiem wręcz całym impetem masy ciała (i do tego mięśnie nogi) strzelałem w kopkę i odpalał prawie zawsze. Kompresję dało się przełamać ale dopiero na piątce.

Spróbuj tak i powiedz czy się udało.
Więcej grzechów nie pamiętam...

Autor tematu
Polak500r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 00:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: Polak500r » sob, 29 lis 2014, 02:17

Jutro zakładam dekompresator.Kilka osób próbowało kopać i nic.Sprawdzę jeszcze to co mówił pt77 opcje z drugą świecą...pt77 co miałes na myśli mówiąc ze dekompresator też trzeba umiejetnie używać?W pilarce wciskasz szarpiesz i po odpaleniu sam się zamyka...

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: pt77 » sob, 29 lis 2014, 10:27

Jeśli tak działa to jest automatyczny, czyli odpręża do momentu sprężania lub tylko ciut dekompresuje. Nie wiem jak zadziała w przypadku takiej duzej pojemności. Jak sprawdzałem iskrę w swojej cr to potrzebuje trochę większych obrotów niż lajtowe kopnięcie z wkręconą świecą, stąd mówię że trzeba dobrze strzelić z kopa. W przypadku silników 4T występują 3 rodzaje dekompresatora- jeden sprzęgnięty z wałkiem rozrządu. Jest dodatkowa krzywka ze spręzynką działająca na zasadzie siły odśrodkowej. Przy małych obrotach tzn rozruchu podpiera zawór co pozwala sie rozpędzić silnikowi, ale potrzeba też strzała zeby się zamknął i silnik sprężył. Drugi rodzaj to dekompresator sprzęgnięty z mechanizmem kopki połączony linką z odprężnikiem w głowicy. Trzeci dekompresator ręczny to dodatkowa dzwignia przy kierownicy sterowana ręcznie i ten trzeba umieć używać bo jak bedzie cały czas zadziałany to nie będzie sprężania i nie odpalisz silnika. Trzeba go puścić w trakcie kopnięcia jak tłok jest w momencie sprężania. Przydatny mocno jak zalejesz czterotakta do przedmuchania silnika.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
Polak500r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 00:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: Polak500r » sob, 29 lis 2014, 13:37

Odprężnik z pił łancuchowych masowo stosuja za oceanem w silnikach cr 500 i to działa,mam nadzieje ,że w tym przypadku tez.Odpalałem a pomocą hamowni ostatnio i przy prędkości hamowni ok 16 km/h zapala ale przy niższej juz jest za wolno ,więc przypuszczam ,że dekompresator pozwoli uzyskać większą prędkość wału.
Załączniki
cryy.jpg
cryy.jpg (179.69 KiB) Przejrzano 3312 razy
cryy.jpg
cryy.jpg (179.69 KiB) Przejrzano 3312 razy

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: pt77 » sob, 29 lis 2014, 19:24

Zacny projekt. Skoro taki patent stosują to pewnie skutecznie. Ciekaw jestem jak to działa i wygląda od strony montażu. Masz jakieś fotki, lub rysunki jak to zamontować?
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
Polak500r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 00:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: Polak500r » ndz, 30 lis 2014, 20:57

Dekompresator zamontowany,działa i rzeczywiście łatwiej jest kopnąć.Silnika nadal nie udało mi się uruchomić.Zrobiłem to co proponował kolega pt 77 tzn zakręciłem świece w głowice a na druga założyłem fajkę i okazało się ,że przy prędkości wału jaką jestem w stanie uzyskać przy kopnięciu nawet z otwartym dekompresatorem nie pojawia się iskra.Przy kopnięciu bez wkręconej świecy iskra jest konkretna.Nie wiem czy kompresja jest na tyle duża że nie pozwala rozpędzić wał na tyle aby uzyskać iskrę czy coś z elektryką.Dodam że na zaciąg pali bez problemu.

Glowica z dekompresatorem z piły łańcuchowej Stihl.Udało mi się przewiercić pomiędzy płszczem wodnym a materiałem wokół szpilki z cylindra otwór 4mm ,większy byłby już bardo ryzykowny ze względu na możliwość uszkodzenia płaszcza wodnego. Dalej tulejka alu z gwintem M8 wspawana w głowice, ,dekompresator wkręcony z podkładką uszczelniającą.


Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odpalanie Honda Cr 500...?

Post autor: kris514 » ndz, 30 lis 2014, 22:55

Miałem taki przypadek w chińskim skuterze po podmianie iskrownika iskra wróciła. Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym statorze.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”