jawa enduro 652-03

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
marko2709
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 5 wrz 2012, 22:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

jawa enduro 652-03

Post autor: marko2709 » czw, 6 wrz 2012, 23:21

witam wszystkich!od pewnego czasu postanowiłem zabrać się za moją jawe 652 którą odziedziczyłem po swoim tacie jest to model z 1980r. jednak mam spore problemy ze zdobyciem informacji na jej temat,chodzi mi o instrukcje serwisowe, obecnie przygotowuje wszystko do piaskowania i malowania tak wiec nie pochwale się na razie żadnymi fotkami rozmawiałem z panem Waldemarem z Lidzbarka ale niestety trochę się zawiodłem na nim, myśle ze znajde może na tym forum ludzi bardziej życzliwych a nie myślących tylko o swoich interesach, jeszcze raz wszystkich pozdrawiam!
Marek.

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jawa enduro 652-03

Post autor: jac » sob, 8 wrz 2012, 23:22

witaj kolego marko!bardzo fajnie że podejmujesz sie takiej operacji bo warto.Tylko jak mi sie wydaje nie ma zbyt wiele na ten temat
pisze tylko dlatego ze miałem w posiadaniu chyba podobny pojazd,tyle ze nawet modelu nie pamietam!.Jak to jest taka na dwóch pompowanych amorach z tyłu,aluminiowym bakiem i przednim błotnikiem,suchym wielotarczowym sprzęgłem,kopana prawą noga do przodu,z gaznikiem jikov jak w CZ tylko ten o największej gardzieli i pojemnosci cos jakos 380 czyli latało to w klasie 500!!! to w roku 1984-1985 miałem taką i ja głupi zamieniłem na jakies polatane moto MZ Etz(wybacz mi Panie)
Teraz nigdy bym tego nie zrobił,bardzo żałuje tego moto,bo teraz to raraytas
Aaaaaa jak szukałem części to byłem w OTZ w Warszawie chyba na Szaserów albo bardzo blisko to stały tam takie przydziałowe Jaweczki dla klubów takie jak na filmie ,,prywatne śledztwo,, ..ale mi wtedy gały wychodziły ja je oglądałem.To tyle wspomnień
Popieram Cie i zycze powodzenia,ale pomóc nie moge ni jak
Dodam tylko ze ja pozyskałem swoja z klubu Drwęca Ostróda płacąc na przetargu połowe ceny wywoławczej czyli 60.000 zł co nie było mało jak dla takiego małolata jak ja(jakieś 12 średnich pensji)
Pozdrawiam jeszcze raz i powodzenia
Jacek,k

Autor tematu
marko2709
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 5 wrz 2012, 22:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jawa enduro 652-03

Post autor: marko2709 » pn, 10 wrz 2012, 22:57

witam!jest dokładnie taka sama jak opisałeś :D pompowane zawieszenia,aluminiowy bak,silnik oczywiście jest ten mocniejszy czyli 380cm kiedyś miałem go sobie poprzerabiać ale naszczeście dorosłem i zamierzam go w miarę możliwości przywrócić do wyglądu jaki był w orginale, troche czasu mi to zajmie ale mi się nie spieszy jak kiedyś :D narazie bazuje na fotkach jakie znalazłem w necie ale dosłownie każda jest inna :( ale może coś z tego wyjdzie :D pozdrawiam wszystkich!
Marek.

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jawa enduro 652-03

Post autor: jac » sob, 15 wrz 2012, 12:18

Hej!I jeszcze zapomnielismy powiedziedz ...dwie swiece i odprężnik w głowicy
Hech :cry: Kiedys jeden gostek obgladał moj motorek i powiada ...,,no 3 tłoki niezle,, :lol:
Powodzenia w odbudowie i daj kiedyś jakieś fotki
to teraz naprawde rarytas nawet czesi nie mają tego zbyt wiele
Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”