Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: piotrek20060 » czw, 17 wrz 2009, 15:55

Witam w mojej CRF 450 -06r "poci" sie lewa laga prawa jest zupelnie sucha...Kupilem komplet uszczelniaczy i zastanawiam sie czy musze wymienic oba czy wystarczy wymienic uszczelniacz w cieknacej a w tej drugiej po prostu zmienic olej?! A ha no i przy okazji kupilem olej "amortyzol" warto wlewac czy kupic cos co kosztuje 50zl za 0.5 l
Dodam ze smigam amatorsko po roznych takich tam polach lakach itp czasem zdaza mi sie wjechac na tor crossowy.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: Mateusz_MX » czw, 17 wrz 2009, 16:47

Masz tak świeżutką sztukę, a chcesz oszczędzać na niej? Bez przesady. Zmieniaj uszczelniacze w obydwu lagach, zalej je najlepiej dobrym, markowym olejem, który się nie pieni, typu MOTUL lub Kayaba, które są specjalnie do tego przeznaczone. Podczas regeneracji zobacz czy miedziane tuleje nie są już wyrobione. Na przyszłość odpowietrzaj lagi po każdej jeździe, to dłużej popracują.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: palmer74 » czw, 17 wrz 2009, 18:13

Mateusz_MX pisze:Masz tak świeżutką sztukę, a chcesz oszczędzać na niej? Bez przesady. Zmieniaj uszczelniacze w obydwu lagach, zalej je najlepiej dobrym, markowym olejem, który się nie pieni, typu MOTUL lub Kayaba, które są specjalnie do tego przeznaczone. Podczas regeneracji zobacz czy miedziane tuleje nie są już wyrobione. Na przyszłość odpowietrzaj lagi po każdej jeździe, to dłużej popracują.
Co do oleju się zgadzam, nie ma co lać syfu, ale po co robić obydwie lagi jak jedna jest w porządku ??
no chyba że moto latało na cieknącej a potem pustej ladze i w konsekwencji druga pracowała ciężej, ale jeśli dopiero co pociekło
to szkoda roboty i kasy, to nie sprężyny że trzeba wymieniać komplet
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: SUCHY95 » czw, 17 wrz 2009, 18:55

na poczatek sprobuj wyczyscic szczelinomierzem uszczelniacz wewnetrzny lagi,tylko ostroznie zebys go nie uszkodzil,nastepnie przesmaruj lage w okolicy tego uszczelniacza np. wazelina lub smarem lozyskowym i wsun uszczelniacz zewnetrzny,to powinno sprawe zalatwic, :drinkers:

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: pytlar » czw, 17 wrz 2009, 20:00

a tam patenty i oszczedności... jak już wymieniać do obydwa ludzie!! przecierz nie kupuje sie uszczelniaczy na szt. tylko komplety!! zemści sie na was ta oszczedność, gdzy po miesiącu padnie druga laga :twisted: i wtedy znowu dawaj wszsytko rozbieraj :twisted:
przecierz niewiadomo jaki olej jest w drugiej ladze - może ktoś wlał 10W a wy zalejecie do nowej 5W, a może w 2 ladze jest nalane wiecej oleju niż trzeba... a pozniej, że motor pływa po drodze, albo inaczej wchodzi w zakręt lewy niż prawy :]

pamietajcie, że skąpy traci 2 razy :P
:)

palmer74
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: pt, 25 sie 2006, 21:22
Motocykl: YZF 250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: palmer74 » czw, 17 wrz 2009, 22:44

pytlar pisze:a tam patenty i oszczedności... jak już wymieniać do obydwa ludzie!! przecierz nie kupuje sie uszczelniaczy na szt. tylko komplety!! zemści sie na was ta oszczedność, gdzy po miesiącu padnie druga laga :twisted: i wtedy znowu dawaj wszsytko rozbieraj :twisted:
przecierz niewiadomo jaki olej jest w drugiej ladze - może ktoś wlał 10W a wy zalejecie do nowej 5W, a może w 2 ladze jest nalane wiecej oleju niż trzeba... a pozniej, że motor pływa po drodze, albo inaczej wchodzi w zakręt lewy niż prawy :]

pamietajcie, że skąpy traci 2 razy :P

po pierwsze to nie kwestia skąpstwa tylko logicznego myślenia, wszystko zależy od sytuacji.
Po drugie ja uszczelniacze kupuje u gumiarza na sztuki !!!(tak to kwestia oszczędności, ale i rozsądku gdyż kupuję sprawdzony towar w dodatku taniej i właśnie nie muszę brać kompletu) poza tym jeśli sam serwisuję lagi to wiem co i kiedy lałem i jeśli strzeli mi jedna laga nie robię od razu drugiej, oczywiście jeśli jest to motor dopiero co zakupiony to sprawa ma się inaczej - po prostu wymieniam wszystko

więc dlatego uważam że nie ma co popadać w paranoję i w przypadku cieknącej jednej lagi robić od razu dwóch
i nie jest to kwestia skąpstwa tylko rozsądku
my gallery --->>>kliknij www.kovalart.deviantart.com

była Kawa KX-250 '97
była CRF 450 '05
teraz YZF 250 '10

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: wardzioch » czw, 17 wrz 2009, 22:52

Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy musze wymieniac oba uszczelniacze?!

Post autor: piotrek20060 » czw, 17 wrz 2009, 23:47

Drodzy forumowicze zalozylem ten temat po to by dowiedziec sie czy musze od razu wymieniac oba uszczelniacze i nie chodzi tu o skapstwo i zalowanie pieniedzy na motor(chyba kazdy kto posiada motocykl stara sie dbac o niego jak najbardziej!?) Chodzilo mi o to czy jest to absolutnie wymagane i czy bedzie to mialo jakis wplyw na dzialanie amortyzatorow.
Oczywiscie wymienie oba poniewaz nie wiem jaki olej i ile bylo jego wlane, ile przepracowal i w jakim jest stanie. Teraz juz wiem ze np: jesli ktos serwisuje motocykl sam (co dla kogos kto zna sie na mechanice nie jest wcale trudne) i wie jaki olej wlal wczesniej do amortyzatora itp i w razie awarii jednego z nich bedzie mogl wymienic tylko olej w obu a w cieknacym rowniez uszczelniacz.
Dziekuje za szybkie i fachowe odpowiedzi!Pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”