Zawias przód Honda CR 125

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
Mieczu93
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 23:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zawias przód Honda CR 125

Post autor: Mieczu93 » ndz, 23 sie 2009, 12:59

Witam!
Posiadam Hondę CR 125 z 1997 roku. Niedługo planuję wymianę uszczelniaczy i oleju w przednim zawieszeniu. I tu moje pytanie do Was. Ile oleju i gdzie mam wlać bo tam są chyba 2 komory (jeszcze nie rozbierałem), no i jakiego oleju najlepiej i jakiej firmy? Bo czytam i czytam to piszecie raz 7,5W, raz 5W, a raz 2,5W. Dodam że ważę około 60kg czyli dość mało i chodzi mi o to żeby był w miarę miękki przód. Bo teraz jest na maksa twardy i jak jeżdżę po lesie to przednie zawieszenie chodzi tylko do połowy...
Dzięki.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: grayfox » pn, 24 sie 2009, 20:47

Połowa skoku po lesie to niema tragedii, to są motocykle stworzone do skakania, jeśli chcesz pełny zakres pracy po lesie kup sobie enduro lub baw się w zmianę sprężyn (widziałem YZF 426 ze sprężynami od WR i ponoć pracowało w pełnym zakresie wtedy)

BTW próbowałeś COMP skręcić maksymalnie na soft?

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: tonku » pn, 24 sie 2009, 21:52

jak chcesz miększy przód to lej 2,5W :wink:

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: amator » wt, 25 sie 2009, 11:17

Mieczu93 pisze:Witam!
Posiadam Hondę CR 125 z 1997 roku. Niedługo planuję wymianę uszczelniaczy i oleju w przednim zawieszeniu. I tu moje pytanie do Was. Ile oleju i gdzie mam wlać bo tam są chyba 2 komory (jeszcze nie rozbierałem), no i jakiego oleju najlepiej i jakiej firmy? Bo czytam i czytam to piszecie raz 7,5W, raz 5W, a raz 2,5W. Dodam że ważę około 60kg czyli dość mało i chodzi mi o to żeby był w miarę miękki przód. Bo teraz jest na maksa twardy i jak jeżdżę po lesie to przednie zawieszenie chodzi tylko do połowy...
Dzięki.
olej powinien być 5w a reszte reguluje się klikami .
jak ci w lesie pracuje do połowy to spróbuj wyjechac poza las , wtedy na pewno zacznie pracować całe :mrgreen:
nie szukaj oleju najlepszego tylko takiego na który cię stać.wiadomo oleje 5 i 2,5 syntetyczne 1 litr od 60 zł.
ja ci proponuję zwykly mineralny Mobil Fork Oil w cpn za 22zł
ile oleju ?-temat znajdziesz w wyszukiwarce
odkręć mocowanie oski przedniego koła po przeciwnej stronie od nakrętki oski(dwie sruby na klucz 10) i parę razy na nacisniętym recznym spompuj teleskopy i zakręć mocowanie .
oprócz uszczelniaczy trzeba tez wymienić zgarniacze przeciwpyłowe. znajdziesz na allegro, olek , itp

Autor tematu
Mieczu93
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 23:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: Mieczu93 » wt, 25 sie 2009, 20:22

Mam wszystko na soft skręcone. Także zrobie tak, zmienie te uszczelniacze, i olej na 2,5W. Jeżdże i w lesie i na torze, lecz na torze dużo rzadziej ale jak np będe jechał na tor to go utwardze troche regulacją.
Amorki są dwukomorowe. I właśnie nigdzie nie moge znaleźć ile tego oleju sie leje :/ Pomoże ktoś?

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: tonku » śr, 26 sie 2009, 00:30

nie mam serwisówki,ale na necie znalazłem,że powinno być 383cc oleju w rure zewnętrzną i 180 cc w wewnętrznej komorze.ja rozlewałem litr na dwie lagi i było ok.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: amator » śr, 26 sie 2009, 07:48

tonku pisze:nie mam serwisówki,ale na necie znalazłem,że powinno być 383cc oleju w rure zewnętrzną i 180 cc w wewnętrznej komorze.ja rozlewałem litr na dwie lagi i było ok.
Tonku dlaczego nie znając sie na rzeczy wprowadzasz chłopaka w błąd i sugerujesz mu dwukomorowe lagi ??????????? [-X
Przecież ta honda cr 125/97 ma zawieszenie kayaba i zadne dwukomorowe tylko pojedyńcze
to nie showa !!!!!. ](*,) http://www.tech-care.com/honda.html
w motocyklu z 97 roku przednie teleskopy sa juz tak rozbite że jak wlejesz oleju 2,5W rzadkiego jak woda to przy trzech pierwszych skokach wyleci z goleni na zewnatrz i tyle go bedziesz widział.

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: tonku » śr, 26 sie 2009, 08:28

amator pisze: Tonku dlaczego nie znając sie na rzeczy wprowadzasz chłopaka w błąd i sugerujesz mu dwukomorowe lagi ??????????? [-X
tonku pisze:chociaż nie jestem pewien jakie ty masz lagi,ale najlepiej zrób to raz i pożądnie
Mieczu93 pisze:Amorki są dwukomorowe.
to chyba wszystko tłumaczy.
amator pisze:w motocyklu z 97 roku przednie teleskopy sa juz tak rozbite że jak wlejesz oleju 2,5W rzadkiego jak woda to przy trzech pierwszych skokach wyleci z goleni na zewnatrz i tyle go bedziesz widział.
nie oglądałem jego zawiechy(i ty chyba też nie) więc nie jestem w stanie ocenić przez internet w jakim są stanie,a ty jak to zrobiłeś?wróżenie z fusów?czy inna metoda?
jeżeli ta zawiecha jest w normalnym stanie,to nie ma prawa nic pocieknąć nawet przy 2.5W.
amator pisze: Tonku dlaczego nie znając sie na rzeczy wprowadzasz chłopaka w błąd
nie znasz mnie,więc daruj sobie takie teksty :!:

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: grayfox » śr, 26 sie 2009, 16:28

Mieczu93 daj znać jak zalejesz te amory olejem 2.5 W, aktualnie mam 5W i ciekawi mnie czy taki zabieg coś zmieni.

Autor tematu
Mieczu93
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 23:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: Mieczu93 » śr, 26 sie 2009, 23:51

Tak, zawias przód jest Kayaba. Myślałem że to ten dwukomorowy bo wszędzie tak piszą, ale jak mówisz że nie to może i prawda bo narazie go jeszcze nie rozbierałem.
A co do ilości oleju to nadal nie wiem. Na tej stronie co podałeś jest ta tabelka:
CR125 46mm KYB 0.32kg 110 5.0kg 105mm 145lbs ±10 plush front and rear

i Nie bardzo rozumiem o co w niej kaman. Jakby ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: piotrgurski » czw, 27 sie 2009, 00:42

Mieczu nie słuchaj głupot tylko zastosuj się do rad amatora :!: Gość wie co pisze i nie jest to wyssane z palca.

Tonku pisząc tak o amatorze zapewniam Cię że tyle ile On zawiszeń przerobił to my dwaj razem wzięci pewnie nie zobaczymy więc rozwarzniej proszę w pisaniu o kimś o kim się nie słyszało.pzdr
ADV/Adventure

Autor tematu
Mieczu93
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 23:36
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawias przód Honda CR 125

Post autor: Mieczu93 » czw, 27 sie 2009, 09:05

Zawieszenie przednie: 46-milimetrowy widelec Kayaba, odwrócony, z podwójną komora typu cartridge, z 20-stopniowa regulacja tłumienia siły dobicia i 18-stopniowa regulacja tłumienia siły odbicia, skok 305 mm

czyli że jest z podwójną komorą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”