suzuki ts 125 amortyzator

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Awatar użytkownika
Autor tematu
SilverX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 14:34
Motocykl: Gas Gas EC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

suzuki ts 125 amortyzator

Post autor: SilverX » wt, 19 maja 2009, 19:47

Witam, mam problem za amortyzatorem dokladniej amor dobija do puszki na ako przy maksymalnym naprężeniu sprężyny, a w dwie osoby to chyba bym dobił do błotnika czyli czeka mnie regeneracja, ale dowiedzialem się od kolegi że poprzedni właściciel regenerował już go. No i sprawdzam amor dziś dokładnie i byl prawdopodobnie wiercony (spawy wskazuja na to mniej wiecej na srodku) i napelniony olejem (chyba) a oryginalnie jest napelniony gazem. Moze dwa lata juz byl po regeneracji. Czyli ktos fuche odwalil. Nie wiem teraz czy da rade go zregenerowac do stanu oryginalnego i ile lat to wytrzyma ? Niby ta firma http://www.amortyzatory.com.pl/ daje gwarancje ale nigdy nie wiadomo. Jeszcze jedno duża różnica jest w jeździe miedzy amorem gazowym a olejowym ?
2t is be(a)st

Nemezis5pl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pn, 26 mar 2007, 10:00
Motocykl: XR 600r, HH900
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Siemiatycze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 amortyzator

Post autor: Nemezis5pl » śr, 20 maja 2009, 18:43

Siema no ten twoj amorek to jesli jest tak jak mowisz ktos z nim jakies fanaberie tworzyl to moze zastanow sie nad kupnem urzywanego albo od innego moto gdyby pasowal. Duzo ludzi regeneruje gdy ktos to wykona dobrze to ludzie sa zadowoleni i zazwyczaj jest ok przez bardzo dlugo. Roznica miedzy gazowym a olejowym??? mysle ze bardzo wazna jest odpowiednia regulacja i wtedy to chyba roznica jest nie do wyczucia. Ale to moje zdanie na ten temat:)
Motocross->trochę luzu w tym sztywnym świecie

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 amortyzator

Post autor: grayfox » śr, 20 maja 2009, 22:39

Czekaj czekaj, ktoś do komory gdzie ma być gaz wlał olej. Nie za bardzo sobie wyobrażam jak to może działać. W miarę możliwości pozbądź się tej rzeźby i poszukaj używanego amora z innej TS-ki. Dopasowywanie z innego moto raczej nie zna egzaminu. Nigdy nie spasujesz tak żeby wszystkie parametry były chociaż zbliżone, nie mówiąc już o mocowaniu i późniejszym dojściu do amora. Szukaj jakiejś sztuki na części, bo nówki raczej ci się nie opłaca kupować, no chyba że chcesz podwoić wartość motocykla.

Awatar użytkownika
Autor tematu
SilverX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 14:34
Motocykl: Gas Gas EC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: suzuki ts 125 amortyzator

Post autor: SilverX » czw, 21 maja 2009, 07:13

Dzieki za odpowiedzi, napewno amor jest przerobiony na olejowy bo nawet olej widac przy pracy amora (To po co mialbybyc ten spaw na amorze?). Oryginalnie jest gazowy, pisze nawet na nalepce cos tam gas i na jakies stronce wyczytałem ze tez jest gazowy. No wlasnie mialem tez pomysl z innym amorkiem np od suzuki dr albo jakis olejowo - gazowy. Pozdrawiam.
2t is be(a)st

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”