Tłumik- pytanie

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Autor tematu
PiotrekKXF
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 21:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Tłumik- pytanie

Post autor: PiotrekKXF » ndz, 11 maja 2008, 09:43

Słuchajcie, mam takie pytanie czy da się wyprostować jakoś końcówkę od tłumika.Wgniotła mi się i nie wiem co z tym zrobić:P I jeszcze jedno pytanko bo po wypadku wydech obniżył mi się w dół (jest to widoczne).Sprawdzałem tłumik jest prosty lecz z tyłu, gdzie wchodzi do niego rura jest tak samo wgięcie (jakby coś go z dużo siłą nacisło na du).Wie ktoś może czy jest to do zrobienia:D Podobnego tematu nie zauważyłem dlatego napisałem nowy.Pozdro i bardzo dziękuje za wszystkie posty.

Jaca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 80
Rejestracja: śr, 10 paź 2007, 21:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tłumik- pytanie

Post autor: Jaca » ndz, 11 maja 2008, 15:47

Sorry, że się podpinam :]

Końcówka mojego wydechu jest obleśna, cała nieudolnie pospawana: http://www.bikepics.com/pictures/1284738/

Jako, że nie mam kasy na nową końcówkę, myślałem, by tą obciąć jakieś 1cm za spawem, ew wyszlifować na równo ścianki i dokombinować nową końcówkę na śrubach, albo nitach. Zda to egzamin?
Zaplatam i centruję koła -> PW

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tłumik- pytanie

Post autor: To.mek » ndz, 11 maja 2008, 17:02

Jaca pisze:Zda to egzamin?
Jak zrobisz podobnie do oryginału to myślę że tak.
Co do prostowania wydechu nie mam pomysłu...

piker222
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 18 maja 2008, 12:11
Motocykl: ćwiartka cr 2001r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zakopane
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tłumik- pytanie

Post autor: piker222 » pn, 19 maja 2008, 17:33

Ja po konkretnej kraksie przerzutka na plery zgiąłem tłumik tak że w połowie był jak kołyske i jeszcze przy tym się skręcił tak że mocowania kompletnie nie pasowały z ramą ztał do góry jak w tirze mam tłumik leo vince więc chciałem go odzyskać jak? wząłem kawałek grubej deski na dł. tłumika(stosujcie twarde drzewo jesion dąb itp jeśli nie macie to maże zwykła sosna też spasi ) i odrysowałem kształt i dawaj na stolarnie tam na wyrówniarce cheblowałem aż do uzyskania rządanego kształtu z jednej strony tej którą będziemy wbijać klocek do tłumika należy zestrugać krawędzie zeby klocek łatwiej wchodził póżniej jak mamy wszystko gotowe należy klocek wbijać do tłumika i oklepywać go wkoło i znowu wbić głębiej i oklepać uzywajcie gumowego młotka bo ładniej wyprowadzicie a przy okazji nie rozciągniecie materiału a aluminium jest miękkie więc łatwo go rozklepać póżniej okarze się że tłumik zwiększył średnice i końcówki są za małe wtedy zostaje tylko rozciąć wzdłuz i spawać a to koszty chybaze ktoś ma lekkie wdniecenie to nie musi aż tak uwazać żeby nie rozciągnąć a jeśli ochodzi o złapanie lini prostej uchwytów to należy trzymać jeden z końców tłumika i uderzać pod ostrym kątem (nie obejdzie się bez gumowego młotka) w stronę w którą chcemy przekręcić (klocek musi być w tłumiku) i mierzymy na moto czy pasi a jak nie to znowu pare batów aż do skutku jeszcze mała rada na prostowanie rurki bo mi to też poszło zgięła się należy wsypać piasek do środka żeby się nie zagniotła podczas procesu zmiany kąta bierzemy palnik i grzejemy trick z piaskiem to przy kręceniu kolanek bo u mnie kolanko zmieniło kąt i to chyba wsio o naprawie tłumików i rur mam nadzieję że komuś to się przyda pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”