Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Autor tematu
falkone
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 5 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: falkone » pn, 12 wrz 2011, 15:47

Witam! Mam mały problem, sezon jeszcze trwa, a moja cr'a została unieruchomiona. Mam zgięte kolanko dyfuzora. Chciałbym to zrobić jak najszybciej, żeby skorzystać z dobrej pogody. Wydech wyglada tak:


Jak widać jest znacznie zgięty i przewężony. Jest sens rozcinania, klepania i spawania? Czy lepiej kupić używany?

Mam na oku wydech seryjny z rocznika 2003. Czy będzie on pasował do mojego modelu z 2001?

jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: jacekz80 » pn, 12 wrz 2011, 16:25

Moim zdaniem dyfuzor jest w dobrym stanie,aby go naprawić.Myślę,że używany nie jest zbyt tani,ja bym poświecił trochę czasu i próbował go odkształcić.

Autor tematu
falkone
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 5 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: falkone » pn, 12 wrz 2011, 16:32

Dyfuzor da się naprawić, jednak wymaga to dużo pracy, ponieważ trzeba go rozciąć i wyklepać każdą część osobno. Znalazłem jeden zakład który mógłby to wykonać, jednak nie określili terminu, ponieważ nie mają czasu, a sezon trwa. Zastanawiam się nad tym dyfuzorem:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1808871876

Tylko nie wiem czy będzie pasował do mojego modelu 2001. Oglądając zdjęcia ramy 2001 i 2003 wydaje mi się, że mocowanie jest takie same, jednak nie mogę tego powiedzieć z pewnością. Czy średnica gniazda w cylindrze będzie się zgadzać?

jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: jacekz80 » pn, 12 wrz 2011, 17:01

Jeśli cena jest przystępna,to mozesz go sobie kupić jesli zależy ci na czasie,a swój zregenerować i sprzedać później.
Co do tego,czy pasuje do twojego motocykla,niech wypowiedzą się inni.
Poproś o fotki całości,bo może wyglądać tak samo jak twój z drugiej strony :wink: czego na zdjęciu nie widać.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: sebek1516 » pn, 12 wrz 2011, 19:25

Jakie ciąć i klepać ;)
Są 2 opcje:
1. Ciśnieniem
2. Wybić od środka

Jeśli chodzi o ciśnienie to biegiem do tokarza żeby dorobił 2 końcówki do zatkania otworów. Jedna z nich musi mieć taką końcówkę aby założyć wąż od sprężarki. Końcówki zatykasz i zabezpieczasz, bierzesz palnik niekoniecznie na butle 11kg może być mniejszy i podgrzewasz wgniecenie i dookoła niego po rantach wgniecenia żeby Ci przypadkiem od razu środek sam nie wyszedł bo wtedy będzie wyglądał jak bąbel ;p Rozgrzej do czerwoności i postukuj młotkiem a co do ciśnienia to ile Ci tam wejdzie ale jakieś 4atm to minimum ;)
Dla bezpieczeństwa załóż kask, rękawice, bluze i okulary ochronne bo mi raz korek wystrzelił to przez chwile nic nie słyszałem na jedno ucho...

Co do drugiej opcji to znajdź pręt jakieś 5mm i wiercisz dziurkę tak do 10mm. Wywierć ją w optymalnym miejscu żebyś kolejnej nie robił. Musisz podgrzewać wgniecenie i od środka wystukiwać to wgniecenie za pomocą pręta i młotka. Ważne jest dobre podgrzanie bo wtedy ładnie odchodzi większą powierzchnią a nie na tyle co pręt wypycha może nawet od razu środek ładnie wyjdzie.

Warto spróbować zanim wydasz kasę na nowy.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: Czepek » pn, 12 wrz 2011, 20:08

Przejrzyj dokładnie dział "giełda" pewien użytkownik pięknie regeneruje dyfuzory.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: Luki-Suzuki » pn, 12 wrz 2011, 20:28

co do dyfuzorów to kilka przerobiłem i nie sugeruj się że wygląd jest taki sam, mówię to bo sam kiedyś tak kupiłem i jak się okazało wszystko wyglądało na fotkach tak samo jak dostałem w ręce to flansza była mniejsza i nie siedział tak jak powinien. Możesz się też spotkać z tym że nie będzie tak samo wyprofilowany zobacz fotę o co mi chodzi:
Załączniki
2 exhaust.jpg
2 exhaust.jpg (93.36 KiB) Przejrzano 13985 razy
2 exhaust.jpg
2 exhaust.jpg (93.36 KiB) Przejrzano 13985 razy

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: sebek1516 » pn, 12 wrz 2011, 21:09

Tutaj masz skutki garażowej naprawy ;)
Mnie wynik zadowolił ale tak jak mówiłem należy bardzo podgrzać żeby wyszło równo a nie tak jak u mnie niewielkie wypustki się porobiły. U siebie dobrze podgrzej (może w 2 osoby) i od zewnątrz delikatnie bij ;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: Kre_K » pn, 12 wrz 2011, 22:03

poszukaj wątku grayfoxa,tam masz dokladnie opisane co i czym zrobic zeby to naprawic.Cisnienie i podgrzewanie,to jest klucz do sukcesu.
p.s http://forum.motox.pl/viewtopic.php?f=1 ... c3#p125432
---------------------------

Autor tematu
falkone
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 5 sie 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: falkone » pn, 12 wrz 2011, 22:24

Dzięki za porady. Jednak wydaje mi się, że wystukiwanie miejscowe tutaj nie pomoże, ponieważ wydech stracił w tamtym miejscu swoją geometrię(zdjęcie tego całkowicie nie oddaje). Skrzywienie to powstało po czołowym zderzeniu z yz :cry: , dostał przednim kołem i przegiął się na ramie i w przekroju zamiast okręgu lub delikatnej elipsy jest strasznie spłaszczony (kolega stwierdził, że z dyfuzora został "placek") i oprócz tego kąt zagięcia kolanka ma teraz koło 60 st a powinien mieć 90 ;/ Jutro oddam go do zakładu gdzie spawają migiem i może trochę po znajomości uda się go porządnie zrobić.

Dostałem zdjęcia tego wydechu od rocznika 2003 i nie pasuje wejście do gniazda w cylindrze :evil: może uda się ten wyprostować

Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgięte kolanko dyfuzora, Honda Cr 250

Post autor: Luki-Suzuki » pn, 12 wrz 2011, 23:58

a tak poza tematem jeśli byłby ktos zainteresowany to mam dojście w UK do firmy która ma niektóre dyfuzory nowe w bardzo dobrych cenach np PRO CIRCUIT ten co na fotce do modelu SUZUKI RM 250 1991 rok za 800pln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”