Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
Autor tematu
NSbikesCO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: wt, 9 lut 2010, 19:45
Motocykl: Suzuki RM 125/KTM SXF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozłówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Post autor: NSbikesCO » wt, 8 cze 2010, 22:32

Witam!

Mam wielki problem w mojej Suzuki RM 125 98/95 r. (już sam nie wiem, jeden mówi co innego drugi co innego) . , a mianowicie urwało mi się trzymanie zaworu , w prawym górnym rogu wylotu wydechowego (foto). Zawór się zerwał, nie otworzył się, obtarło tłok i zapiekło pierścień, ale po długim czasie prób ściągnąłem go :). Ale mniejsza z tym, problem jest taki, że nie mogę nigdzie znaleźć tej części, więc zwracam się z uprzejmą prośbą do Was Drodzy Forumowicze o pomoc w znalezieniu jej.

GG: 3138686
mail : annawasil2@gmail.com
tel : 508202198

Fotki:
http://w612.wrzuta.pl/obraz/1ngWeDLtjW0/czesc - część
http://w612.wrzuta.pl/obraz/3OwJmZ3iaAw/cylinder - po prawej stronie cylindra jest ten zawór

Z góry dzięki :)

PS: Jestem nowy, więc liczę na wyrozumiałość :) :D

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Post autor: tonku » wt, 8 cze 2010, 22:55

czy część właściwa zaworu(ta grubsza)nadaje się do dalszej eksploatacji?czy nadal lekko porusza się w otworze cylindra?
mógłbym na podstawie starego wykonać nowy zawór,ale obawiam się,że niewłaściwy materiał może nie wytrzymać długo(temperatura),więc mogę dorobić ci nowy trzpień i wkomponować go w stary zawór.

Autor tematu
NSbikesCO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: wt, 9 lut 2010, 19:45
Motocykl: Suzuki RM 125/KTM SXF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozłówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Post autor: NSbikesCO » wt, 8 cze 2010, 23:07

tonku pisze:czy część właściwa zaworu(ta grubsza)nadaje się do dalszej eksploatacji?czy nadal lekko porusza się w otworze cylindra?
mógłbym na podstawie starego wykonać nowy zawór,ale obawiam się,że niewłaściwy materiał może nie wytrzymać długo(temperatura),więc mogę dorobić ci nowy trzpień i wkomponować go w stary zawór.
Nadaje się, nie jest złamana , pęknięta czy coś tylko jest trzymanie tego zaworu pęknite u góry, więc jeśli jest to aluminium to da rade zaspawać, obrobić i potem pyknę dziurkę i będzie OK

janek1986
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 8 lip 2007, 13:30
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Post autor: janek1986 » pt, 6 kwie 2012, 13:21

witam
Ja miałem problem z zaworem wydechowym w kx 250 2t.
Na ciegnie regulacji delikatnie obrobił sie jeden ząbek i 2 ząbki mocniej w lewym zaworze.
Niewiem jak w cr ale w kx z 2002r te zawory są z jakiegoś niespawalnego materiału niby to duraluminium ale nie do końca. Musiałem kupić te czesci nowe;/ U ciebie polecam albo tez kupić tą cześć mysle ze bedzie kosztowała do 200zł lub zrobić ja nową z aluminium np.PA6 lub lepiej PA9 moze wytrzyma



pzdr
Ostatnio zmieniony ndz, 8 kwie 2012, 12:48 przez janek1986, łącznie zmieniany 1 raz.

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy do Suzuki RM 125 POMOCY!!!

Post autor: tomasz12 » pt, 6 kwie 2012, 14:51

Witam, sądząc po fotkach można to naprawić, osobiście mogę się podjąć pisz na Pw, gdybyś był zainteresowany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”