jaka swieca do hondy cr 250

Pytania dotyczące układu elektrycznego
robbioo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 22:16
Motocykl: ktm 250 exc
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jaka swieca do hondy cr 250

Post autor: robbioo » pn, 26 sty 2009, 16:34

Witam założyłem świece bosch do ktm exc ponieważ wcześniej ngk br8 mi padały ok 3 szt. jedna po drugiej :( a teraz chodzi super na tej bosce tylko ona ma krótszy gwint, ale moto normalnie się odpala jakie mogą być skutki i przyczyny jeżdżenia na tej świecy za odp z góry dziękuje.
BÓG, HONOR, MOTOCROSS

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: jaka swieca do hondy cr 250

Post autor: amator » śr, 28 sty 2009, 01:19

kazio pisze:jaka swiece polecacie do hondy cr 250??
zasada doboru świec do 2T według NGK jest taka:
poj. 65-85 "dziesiatka' np.;(BR10EG,B10EG)
125 "dziewiatka" np.; (BR9EG, B9EG)
250 "ósemka" np. ; (BR8EG, B8EG)
ToMGaN- pisze:moj kolega w swoim ktm 250sx ma zamontowaną swiecę od dużego fiata i do tej pory jeździ
powodzenia, koledze życzę dalej takiego dobrego samopoczucia
MARCHEWA22 pisze:Witam mam pytanko moja Honda cr250 szybko wykańcza mi świece, a zbiornik paliwa(ok.7l.)starcza na 1 godz. jazdy(w zależności jak się odkręca jak słabo to na dłużej).Czy to normalne?? Proszę o pomoc.
normalne ,jak pisał fifi, te konie przecież trzeba czymś nakarmić .
MARCHEWA22 pisze:Witam serdecznie
Mam jeszcze jeden problem na wysokich obrotach silnik przerywa (czyżby zapłon trzeba przyśpieszyć?)prosze o rade.
sprawdz zawór wydechowy i cięgna oraz regulator obrotów pod prawym dużym deklem .
awok13 pisze:witam

Mam prozbe, czy moze ktos mi podac odpowiednik swiecy denso lub brisk do hondy cr 250?? Szukalem i nigdzie nie moge znalezc... pozdr
odpowiedz znajdziesz na stronach tych świec ale trzymaj się zasady jak napisałem na początku. Tylkow zasadzie to po co zamienniki jesli NGK sa b. dobre koszt od 25 zł i zawsze i wszędzie je można dostac .
robbioo pisze:Witam założyłem świece bosch do ktm exc ponieważ wcześniej ngk br8 mi padały ok 3 szt. jedna po drugiej :( a teraz chodzi super na tej bosce tylko ona ma krótszy gwint, ale moto normalnie się odpala jakie mogą być skutki i przyczyny jeżdżenia na tej świecy za odp z góry dziękuje.
Skutki niewielkie, gwint w głowicy zarośnie nagarem, mniejsza kompresja i z czasem może być dziurka w tłoku.
Zawsze kupujcie swiece BR a nie tylko B ponieważ te nie mają specjalnego izolatora zakłóceń przez co szybciej padaja oraz wszystkie telewizory w okolicy skacza jak jedziesz na takiej świecy. świece bardzo sa czułe na krople wody w paliwie lub nalanie wody podczas mycia w tłumik.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jaka swieca do hondy cr 250

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 28 sty 2009, 17:14

świece bardzo sa czułe na krople wody w paliwie lub nalanie wody podczas mycia w tłumik.
Ja miałem pare sztuk BR i każda padała lub przerywała po każdym kontakcie z wodą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”